صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

حملات 51 درصدی به بلاک چین اتریوم کلاسیک

شنبه عصر، بلاک چین اتریوم کلاسیک یک حمله 51 درصدی را متحمل شد .  در ماه جاری این حمله، سومین حمله به اتریوم کلاسیک  بود که توسط شرکت استخراج و ماینینگ  Bitfly مشاهده شده است.  اولین حمله در اول گوست رخ داده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

 

  • طبق توئیتی که توسط Bitfly منتشر شده است ، این حمله بیش از 7000 بلوک یا به بیانی دیگر ارزش دو روز  کاری ماینر ها را درگیر کرده است. دو حمله اول به ترتیب 3،693 و 4000 بلوک را سازماندهی مجدد کردند.

 

  • نکته قابل توجه  این است که، ETC Labs ، یکی ازسازمان های  پیشرو در پشت صحنه شبکه اتریوم کلاسیک ، استراتژی خود را برای محافظت از شبکه در برابر  چند حمله  هفته گذشته اعلام کرد.   نظر آنها  ایجاد ماینر های دفاعی برای تثبیت سرعت هش  در حال ریزش شبکه و مقاومت در برابر حملات آینده 51٪  است.

 

  • استوین لوجا،Stevan Lohja، هماهنگ كننده فناوری ETC Labs ، در پیام خصوصی با CoinDesk اظهار داشت كه وی زمان حمله را “بسیار مشكوك” می داند ، زیرا فقط یك روز پس از جلسه توسعه دهندگان هسته اتریوم-Ethereum Core -در مورد “نوآوری تهاجمی” -very suspicious – در اثبات کار(pow) بلاک چین پیش آمده است.

 

  • تعاونی ETC ، یکی دیگر از بنیادهای  برجسته حمایت از توسعه شبکه ، در پی حمله روز شنبه در توییتر گفت: “ما از حمله امروز آگاه هستیم و با دیگران همکاری می کنیم تا هر چه سریعتر راه حلهای پیشنهادی را آزمایش و ارزیابی کنیم.”
بیشتر بخوانید:  پیشنهاد کیوساکی برای سرمایه گذاری چیست؟

 

  • پس از دو حمله اول ، صرافی OKEx گفت که به دلیل عدم امنیت شدید شبکه ، حذف دارایی را در نظر خواهد گرفت.  صرافی Coinbase نیز با افزایش زمان تأیید سپرده و برداشت برای ETC ، تقریباً دو هفته اقدامات جدی انجام داده است.

 

  • به گفته مدیرعامل سام بانكمن-فرید – Sam Bankman-Fried-در پیام خصوصی به CoinDesk ، پس از آخرین حمله ،صرافی اصلی مشتقات رمزارزی، FTX ، قراردادهای آتی دائمی ETC خود را دوباره بررسی خواهند كرد. وی گفت  حتی اگر FTX معاملات تجاری  و تریدینگ راپشتیبانی  نکند، نا امنی شبکه رمز ارز تأثیر مستقیمی روی خطر عرضه معاملات آتی ندارد.

 

  • به نظر می رسد این رمز ارز تا حد زیادی تحت تأثیر سلسله حملات قرار نگرفته و در آخرین بررسی با 6.86 دلار است که کمتر از 4٪ زیر قیمتش طی حمله دوم است.  نوسان قیمت  تقریباً در کل ماه آگوست بین 6 تا 8 دلار تغییر می کرد.

گزیده اخبار بیشتر:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا