اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

خاموشی 11 صرافی دیجیتال در کره جنوبی

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی یعنی FSC که بزرگترین تنظیم کننده مالی این کشور نیز می‌باشد اقدام به تعطیلی 11 صرافی ارز دیجیتال محلی بخاطر مشارکت در فعالیت های غیرقانونی کرده است.

سلام کریپتو

هنوز به طور کامل اسم این 11 صرافی منتشر نشده است اما دو صرافی Darlbit و Bitsonic دو واحد از این یازده صرافی هستند که عمر آنها پایان خواهند یافت.

دو صرافی Upbit و Bithumb که بزرگترین صرافی های کره جنوبی هستند و جزو معدود صرافی هایی هستند که حساب بانکی با نام واقعی برای مشتریان خود ارائه می‌دهند از این سرکوب در امان ماندند.

احراز هویت واقعی از سال 2018 در کره جنوبی اجباری بود تا بتواند جلوی پولشویی و سایر اقدامات کلاهبرداری را بگیرد و آنها را ریشه کن کند.

بنا به گزارشات معتبر، بخاطر نسبت ریسک و پاداش پایین چنین معاملاتی، بانک ها تمایلی به تمدید قرارداد خود و همکاری با صرافی های دیجیتال محلی ندارند و البته قرارداد صرافی بسیار بزرگی همچون Bithumb تا سپتامبر تمدید شده است.

صرافی ایرانی کارت

بنابراین، بانک های بسیاری از پلتفرم های دیجیتال کوچکتر را در گوشه رینگ قرار داده و کار را برای آنها بسیار سخت کرده‌اند.

محدودیت قانونی فراتر از صرافی های داخلی است و صرافی های خارجی نیز باید تا 24 سپتامبر در واحد اطلاعات مالی کره جنوبی یا KFIU ثبت نام کنند و در غیر این صورت آنها مجبور به خروج از کره جنوبی خواهند بود و یا به طور بالقوه با اتهامات جنایی رو به رو خواهند شد.

بیشتر بخوانید:  جنگ بی پایان طلا و بیت کوین

خبر ممنوعیت فعالیت 11 صرافی منجر به این شد که بیت کوین دچار کاهش قیمت 4.8 درصدی شود و شبانه روز بدی را سپری کند و هم اکنون در سطح قیمتی 39704 دلار معامله می‌شود.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا