اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

پیوستن غول 120 میلیارد دلاری نفت و گاز به ماینینگ

پیوستن غول 120 میلیارد دلاری نفت و گاز به ماینینگ

به گزارش زوم ارز، یکی از بزرگترین کمپانی های کاوش نفت و گاز، ConocoPhilips، وارد عرصه ی استخراج بیت کوین می‌شود. این شرکت به دنبال استفاده از گاز اضافی در فعالیت های استخراج بیت کوین است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنا به گزارشات، این کمپانی فاش کرد آن ها گاز اضافی خود را، به جای سوزاندن، به یک استخراج کننده ی بیت کوین شخص ثالث می‌فروشند. این پروژه بخشی از یک پروژه ی آزمایشی در یک منطقه ی نفت خیز در شمال داکوتا موسوم به باکن است.

نماینده ای از این کمپانی گفت تصمیم تبدیل شدن به بخشی از استخراج بیت کوین هم‌جهت با کاهش اشتعال گاز و استفاده ی آن به شکل بهینه است. این کمپانی به دنبال جلوگیری کامل از سوزاندن این گاز ها تا سال 2030 است.

کوین کده

این شرکت نام استخراج کنندگانی که گاز اضافی به آن ها تعلق می‌گیرد را فاش نکرد، اما ایجاد یک دستگاه استخراج نزدیک به پلتفرم تولید گاز می‌تواند ایده‌آل باشد. زمانی که کمپانی های نفت و گاز در لوله های انتقال گاز با مشکل مواجه می‌شوند، به سوزاندن گاز های اضافی روی می‌آورند.

در سال های اخیر، بحث های تندی پیرامون اثرات کربن باقی مانده از استخراج بیت کوین صورت گرفته است. استخراج این رمز ارز به حجم های بسیار زیادی از انرژی ارزان نیاز دارد. انرژی بر پایه ی زغال در حالی که ارزان ترین انرژی موجود محسوب می‌شود، آلودگی بسیار زیادی برای محیط زیست تولید می‌کند.

بیشتر بخوانید:  آیا هاردفورک شانگهای اتریوم در راه است؟

تصمیماتی برای مراکز استخراج بیت کوین برای استفاده ی آن ها از انرژی سازگار با محیط زیست صورت گرفته است. نیروگاه های بر پایه ی گاز آلودگی کمتری تولید می‌کنند، و همچنین ConocoPhilips درآمد خوبی از گاز هایی که می‌توانستند صرفا سوزانده شده و هدر بروند کسب خواهد کرد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Coingape


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا