اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تنها 14 درصد از مشاغل ال سالوادور تراکنش‌های خود را با بیت کوین انجام داده‌اند

تنها 14 درصد از مشاغل ال سالوادور تراکنش‌های خود را با بیت کوین انجام داده‌اند

به گزارش زوم ارز، سپتامبر 2021، ال سالوادور به طور رسمی اعلام کرد که دارایی دیجیتال را به عنوان یک ارز قانونی می‌شناسد. بنا به نظرسنجی اخیر از اتاق بازرگانی این کشور، از آن تاریخ، روند پذیرش بیت کوین بین مشاغل در این کشور کند بوده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بین 337 کمپانی مورد سوال قرار گرفته بین روزهای 15 ژانویه و 9 فوریه، تنها 14 درصد گفتند که از زمان قانونی شدن بیت کوین، تراکنش‌های خود را با پرچمدار ارزهای دیجیتال انجام داده‌اند. بیش از 90 درصد از این کمپانی‌ها اشاره کردند که پذیرش بیت کوین در این کشور، تاثیر نامحسوسی بر فروش آن‌ها داشته است.

71 درصد از کمپانی‌های سنجیده شده، از مشاغل کوچک محسوب می‌شوند، در حالی که 13 درصد از آن‌ها مشاغل متوسط هستند، و 16 درصد از آن‌ها از مشاغل بزرگ به شمار می‌روند.

کوین کده

رییس جمهور ال سالوادور، نایب بوکله، استراتژی رشد اقتصادی خود را پیرامون بیت کوین بنا نهاده است، حتی با اینکه موسساتی چون صندوق بین المللی پول و خدمات سرمایه گذاران مودی پیرامون پذیرش کامل پرچمدار ارزهای دیجیتال هشدار داده‌اند. در ماه ژانویه، تحلیل‌گر مودی، جیمی روش، بیان کرد که برنامه‌ی بوکله برای بیت کوین می‌تواند چشم‌انداز اعتبار دولتی کشورش را خراب کند.

بیشتر بخوانید:  هشدار Etherscan و CoinGecko پیرامون حملات فیشینگ متامسک

در هر صورت، ال سالوادور در حال ادامه دادن با استراتژی رمز ارز خود با صدور 1 میلیارد دلار معادل اوراق بهادار بیت کوین است. عواید این اوراق برای بنیان‌گذاری شهر بیت کوین، شهری بزرگ که از انرژی گرمایشی داخل زمین برای استخراج این دارایی دیجیتال استفاده خواهد کرد، صرف خواهد شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا