اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

2 دلیل اینکه چرا قیمت بیت کوین باید این هفته به 34000 دلار برگردد …

قیمت بیت کوین در روز دوشنبه بیش از 16 درصد سقوط کرد ، پایین ترین سطح روزانه خود یعنی 27678 دلار رسید که و دوباره سطح 30000 دلار را پس گرفت. در این مقاله دو دلیل وجود دارد که انتظار داریم بیت کوین تا پایان هفته سطح 34000 دلار پس را بگیرد.

سلام کریپتو

بازیابی سریع به حدود 32800 دلار یادآوری آن است که چرا روند در حال افزایش قیمت بیت کوین کاملاً متفاوت از حرکتی است که منجر به سقوط کامل قیمت در دسامبر 2017 شد. بیت کوین از 3858 دلار در مارس به 34810 دلار در ژانویه 2021 افزایش یافته است. دیروز موج جدیدی از خریداران پس از فروش نهنگ های بیت کوین ، بلافاصله فشار فروش را جذب کردند که نشانگر خوبی است که BTC قصد دارد در سال 2021 روند صعودی خود را ادامه دهد.

در حالی که به نظر می رسد فشار فروش نهنگ های BTC باعث سقوط کوتاه مدت قیمت آن شده است ، هنوز سه دلیل وجود دارد که بیت کوین باید پس از این دوره ادغام ، به سمت بالاترین سطح جدید خود ادامه دهد.

پول سازمانی برای بیت کوین

روایت پذیرش سازمانی بیت کوین ، به ویژه در نیمه دوم سال 2020 ، غالب بوده است زیرا شرکت هایی مانند MicroStrategy متهم به استخراج بیت کوین شده اند و در نهایت بیش از 1 میلیارد دلار بیت کوین برای خزانه خود خریداری کردند.

موسسات به سمت بیت کوین سرازیر شده اند و تنها در 24 ساعت گذشته دو شرکت مالی اصلی دیگر تماس خود را با بازار BTC را تأیید کرده اند. صندوق سرمایه گذاری مستقر در سنگاپور Three Arrows Capital اکنون 38،888،888 سهام را در اختیار دارد. که در زمان نوشتن این مقاله ، این موقعیت کمی بیش از 1.3 میلیارد دلار ارزیابی شده است.

صرافی ایرانی کارت

در همین حال ، شرکت سرمایه گذاری مستقر در نیویورک SkyBridge Capital ، به تازگی از راه اندازی SkyBridge Bitcoin Fund LP خبر داده است ، که یک وسیله درجه یک برای سرمایه گذاران ثروتمند فراهم می کند تا در معرض بیت کوین قرار بگیرند. علاوه بر این ، SkyBridge به نمایندگی از صندوق های گل سرسبد خود ، موقعیتی را به ارزش تقریبی 310 میلیون دلار (در زمان انتشار این مقاله) ، در صندوق های سرمایه گذاری در بیت کوین در ماه های نوامبر و دسامبر سال 2020 آغاز کرده.

در اطلاعیه مطبوعاتی در تاریخ 4 ژانویه ، بنیانگذار و شریک مدیر SkyBridge ، آنتونی اسکاراموچی گفت:

” ما معتقدیم که بیت کوین به عنوان یک دارایی هیجان انگیز جدید در اوایل کار خود قرار دارد و زمان مناسب برای تخصیص سرمایه و دسترسی مشتریان به فضای دارایی های دیجیتال مناسب است. “

بیشتر بخوانید:  مایکرو استراتژی به دنبال خرید 500 میلیون دلاری بیت کوین

علی رغم افزایش تقاضای خرده فروشی برای ارز دیجیتال ، شرکت های وال استریت به دلیل نگرانی در مورد امنیت این بازار ، تا حد زیادی از ورود به بازار جلوگیری کرده اند. با راه اندازی SkyBridge Bitcoin Fund LP ، بدون وادار کردن سرمایه گذاران به نگه داشتن مستقیم بیت کوین ، به بهره برداری با کیفیت تر از آن دسترسی خواهند داشت.

برت مسینگ ، رئیس و مدیر عامل SkyBridge  گفت: ” بیت کوین یک انقلاب پولی دیجیتال را در سراسر جهان رهبری می کند.”

کاهش ارزش دلار

در حال حاضر بیت کوین با دلار آمریکا رابطه ی عکس داشته است ، زیرا بازار پول همچنان به دلیل از دست دادن قدرت چاپ ، ارزش خرید خود را از دست می دهد.

در پایان سال 2020 ، دلار در برابر سبد ارزهای اصلی خارجی تقریبا 7 درصد پایین تر بسته شد ، در همین حال بیت کوین بیش از 300 درصد صعود کرد.

چشم انداز نزولی دلار ، باعث افزایش سرمایه گذاری در ارزهای جایگزین و بازارهای نوظهور شده است.

روند بیت کوین برعکس روند کاهشی ارزش دلار آمریکا عمل کرده است. به نظر می رسد این ارز همچنان به روایت اینکه ارتباطی به تورم ندارد ادامه دهد ، زیرا تحلیلگران پیش بینی می کنند که ارزش دلار مجدداً کاهش یابد.

توانایی بیت کوین در حفظ روند صعودی خود می تواند به رهنمودهای Federal Reserve در آینده بستگی داشته باشد.

بانک مرکزی ایالات متحده قرار است صورت جلسه دسامبر خود را در 6 ژانویه منتشر کند ، جروم پاول ، رئیس Federal Reserve ، پیش از این اعلام کرده بود که FED به منظور جلوگیری از رکود اقتصادی عمیق ، پول نقد را به بازارهای مالی وارد میکند .

اقدامات Federal Reserve گزارش شده ، شامل خرید 80 میلیارد دلار در ماه از خزانه داری و همچنین خرید 40 میلیارد دلار در ماه از اوراق بهادار است .

راهنمایی های بانک فدرال احتمالاً باید گاو های بیت کوین را تحریک کند تا قیمت BTC به بیش از 34000 دلار تا پایان هفته برسد.

منبع : blockchain.news


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا