صرافی ایرانیکارت
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل آن چین ارز های دیجیتال امروز 21 مهر 1400

تحلیل آن چین ارز های دیجیتال امروز 21 مهر 1400


گزارش داده های آن چین هفته 41 سال 2021

بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته، همچنان قدرت خود را نشان داده، و قیمت ها در محدوده تثبیت با کمترین قیمت در 53،657 دلار و بالاترین سطح 56،250 دلار معامله شد. پس از صعود چشمگیر از پایین ترین سطح ماه سپتامبر ، بازار موفق به حفظ دستاوردها شده است. در حالی که فعالیت های زنجیره ای روند صعودی را آغاز کرده است.

سلام کریپتو

در هفته ای که گذشت، ما افزایش نفوذ به بازارهای مشتقه ، رشد چشمگیر عرضه دارندگان بلند مدت و افزایش اخیر فعالیت های زنجیره ای را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم. در بسیاری از جنبه های بازار بیت کوین ، سیگنال ها همچنان دیدگاه سازنده ای برای قیمت ها نشان می دهند و احساسات بازار مثبت باقی می ماند.

گزارش داده های آن چین هفته 41 سال 2021
گزارش داده های آن چین هفته 41 سال 2021

فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود

هفته اول اکتبر انتظار می رفت که احتمال ورود تقاضای جدید در سه ماهه چهارم 2021 افزایش یابد.

واحدهای فعال، تعداد مشارکت کنندگان زنجیره ای هر روز، تا هفته گذشته، 19 درصد افزایش یافته است، و به 291 هزار واحد فعال در روز رسیده است. این مقدار با تعداد اواخر سال 2020 در آغاز آخرین دور بازار گاوی برابر است. فعالان بازار در طول تاریخ با افزایش علاقه به دارایی در مراحل اولیه بازارهای گاوی ارتباط داشته اند.

فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود
فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود

همراه با افزایش تعداد شرکت کنندگان در بازار، ارزش معمولی معاملات نیز افزایش یافته است. از اواسط سپتامبر، حجم معاملات متوسط به بیش از 1.3 BTC افزایش یافته است. آخرین باری که شبکه بیت کوین شاهد حجم معاملات بالاتر از 1.6 BTC بود، مارس 2020 در هنگام سقوط نقدینگی بود.

صرافی کوینکده

افزایش اندازه معاملات معمولی مترادف افزایش قیمت نیست، بلکه نشان دهنده جریان سرمایه بزرگتر و حتی سازمانی است، که در شبکه موجود است. به طور کلی، دوره های نزدیک به پایان بازارهای خرس زمانی است که، پول هوشمند شروع به جمع شدن می کند. این دوره ها اغلب با فعالیت های زنجیره ای کمتر (اما در حال افزایش) و حجم معاملات بزرگتر مشخص می شوند.

فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود2
فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 2

ارزش دلاری حجم بر روی شبکه نیز به طور معنی داری افزایش یافته است. با مشاهده حجم انتقال (USD) به عنوان درصدی از حجم تحقق یافته، می توانیم فعالیت شبکه را مستقیماً با مقدار “ذخیره شده” بیت کوین مقایسه کنیم.

نمودار زیر “سرعت تحقق یافته” را نشان می دهد، که به عنوان نسبت بین حجم معاملات زنجیره ای USD و حجم تحقق یافته محاسبه می شود. این نشان می دهد که سطح حجم تقاضا نسبت به ارزش عرضه بیت کوین در زمانی که آخرین بار در شبکه فروخته شده، ارزش گذاری شده است.

حجم انتقال بیشتر از 3 درصد از حجم تحقق یافته، معمولاً آغاز یک مرحله صعودی بازار را نشان می دهد. زیرا ابزار شبکه نسبت به ارزش واقعی افزایش می یابد.

حجم انتقال کمتر از 3 درصد از حجم تحقق یافته، نشان دهنده یک مرحله نزولی تر است، که در آن مطلوبیت شبکه کم یا در حال کاهش نسبت به ارزش تحقق یافته است.

حجم نقل و انتقالات بار دیگر از مرز 3 درصد عبور کرده است، که نشان دهنده افزایش تقاضا برای تسویه ارزش در شبکه است. این یک پیشرفت صعودی است که ارزش آن را در هفته های آینده براساس سیگنال تاریخی بالای آن می بینید.

فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 3
فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 3

برای حمایت بیشتر از افزایش سازنده فعالیت های زنجیره ای، عرضه تحت مالکین بلند مدت (LTH) هیچ نشانه ای از کند شدن خود را نشان نمی دهد. LTH ها، بیت کوین ها را از اکتبر 2020 تا مارس 20201 توزیع کردند، که عرضه آنها در 10.91 میلیون BTC به پایان رسید.

طی 7 ماه گذشته، رفتار هولدینگ حاکم بوده، و بیش از 2.37 میلیون BTC از آستانه دارنده کوتاه مدت به بلند مدت (تقریبا 155 روز) مهاجرت کرده اند. برای بیان این موضوع، فقط 186 هزار BTC در همان دوره جدید استخراج شده است، به این معنی که LTH ها 12.7 برابر بیشتر از دارندگان های کوتاه مدتی ارز داشته اند.

فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 4
فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 4

با استفاده از ابزار Workbench، می توان میزان تجمع LTH را نسبت به عرضه بیت کوین فعلی برای ماینرها تعیین کرد. در اینجا ما نسبت بین تغییر 30 روزه در عرضه LTH (آبی) و تغییر 30 روزه در عرضه در گردش (نارنجی ، برابر با کل انتشار) را در نظر می گیریم.

این نسبت به رنگ صورتی زیر نشان داده شده است، و نشان دهنده استخراج بیت کوین ماهیانه ای است که در حال تجمع/Huddled (+ve) یا توزیع (-ve) توسط LTH ها است. فوریه 2021 نشان می دهد که LTH ها به شدت توزیع شده اند، و به 26.4 برابر تعداد بیت کوین های استخراج شده رسیده است. برعکس، ژوئن بیشترین میزان تجمع نسبی را داشت، و به 27.7 برابر انتشار رسید.

از ماه ژوئیه، انباشت LTH/Holding بین 13.6 تا 15.0x منتشر شده است، و نشان می دهد تعداد بیت کوین های خارج شده از گردش به طور قابل توجهی بیشتر از آن است که به تازگی استخراج شده اند.

فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 5
فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 5

شواهد دیگری که برای این مشاهدات تأیید می شود، معیار Revived Supply است که حجم بیت کوین های بالای 1 سال را که هر روز فروخته می شود ارائه می دهد.

در طول بازارهای صعودی، معمولاً مشاهده می شود که LTH ها در قدرت بازار توزیع می شوند، و در نهایت هنگامی که عرضه تقاضا را بیشتر می کند، در سطح محلی یا جهانی قرار می گیرد. (روند صعودی،صورتی).

بیشتر بخوانید:  تحلیل بیت کوین امروز 4 مهر 1400

پس از استقرار صعودهای جهانی، LTH ها فروش ها را کند کرده، و منتظر قیمتهای ارزانتر برای تجمع مجدد هستند. (روند نزولی، آبی)

هنگامی که قیمت ها به “مناطق ارزشی” می رسند، سرمایه گذاران هوشمند شروع به انباشت می کنند، که با سطح پایین عرضه اولیه تجدید می شود. زیرا بیت کوین های قدیمی در حالت خفته باقی می مانند، و بیت کوین های جوان دست خود را تغییر می دهند. (جانبی ، سبز)

در ساختار فعلی بازار، عرضه احیا شده نشان می دهد که بازار در یک منطقه انباشت نسبی باقی می ماند، و حجم کم عرضه احیا شده دوباره به گردش نقدینگی باز می گردد.

فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 6
فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 6

در کنار قیمت های بالاتر، بخش بسیار بزرگی از مجموعه UTXO نیز به سود بازگشت، و به 95.7 درصد از کل UTXO ها رسید. این میزان از زمان پایین ترین سطح ماه سپتامبر حدود 11.3 درصد افزایش یافته است.

همچنین توجه داشته باشید که در حالی که اصلاح بازار از ماه مه عمیق بود، اما منجر به کاهش نسبت UTXO ها به پایین ترین حد 40 تا 60 درصد در بازار خرسی 2018-19، یا در مارس 2020 نشد. در بازارهای گاوی، سود UTXO می تواند ارزش های بالای 90 درصد را برای چندین ماه در یک زمان حفظ کند.

فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 7
فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود 7

بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه

احساس مثبت و اقدام سازنده قيمت نيز در بازارهاي مشتقه با افزايش سود باز، و افزايش نرخ سرمايه گذاري دائمي منعکس شده است. سود باز معاملات فیوچر 5.6 میلیارد دلار (+45 درصد) از پایین ترین سطح در ماه سپتامبر افزایش یافته است. توجه داشته باشید که این میزان علاقه باز شبیه به اوایل سپتامبر و اواسط ماه مه است، که هر دو قبل از فشارهای طولانی مدت قابل توجه بودند.

بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه
بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه

قیمتهای سازنده آینده را می توان در ساختار دوره های آتی مشاهده کرد، جایی که محدوده قیمت اجماع در مبادلات با رنگ آبی زیر مشخص شده است. تا پایان سال، معامله گران در اکثر صرافی ها (بجز Huobi) قیمت بیت کوین را تقریباً 58.5 هزار دلار (12.4٪ پرمیوم سالانه) تعیین می کنند. معامله گران FTX و Huobi در حال حاضر قیمت پایین تری برای مارس 2022 دارند و به ترتیب با حق بیمه 800 دلار و 3.1 هزار دلار تخفیف و قیمت تقریبی 60.1 هزار دلار معامله می شوند.

بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 2
بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 2

مبنای معاملات فیوچر سالانه 3 ماهه نیز در طول ماه اکتبر بیشتر معامله شد و این هفته تا 12.4 درصد افزایش یافت. ماه مه-ژوئیه یک دوره نزولی بود که در آن بازارهای فیوچر تنها 3 +3 سال پیش از قیمت سالانه +2٪ تا +5٪ قیمت گذاری شده بودند.

پرمیوم در اواخر سپتامبر به این کمترین +5 درصد بازگشت و منجر به احساسات نزولی در بازار شد. با این حال، چنین مبنای فیوچر نسبتاً پایین نشان می دهد که یک شاخص قوی برای صعود روند نزولی در 2020 و 2021 است.

بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 3
بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 3

بازارهای مبادله دائمی نیز طی هفته گذشته به طور فزاینده ای در حال افزایش بودند، و نرخ های سرمایه بین 0.01 +تا 0.02٪ + در کل مبادلات معامله می شد. در زمان نگارش این مقاله، نرخ های تأمین مالی به سمت پایین تر این محدوده کاهش می یابد، که نشان می دهد شاید معامله گران از اهرم استفاده می کنند.

هرچند با کنترل بیشتری نسبت به دوره های قبلی. با این حال، احتمال ناپایداری کوتاه مدت با فشار طولانی مدت در کنار افزایش نرخ بودجه و افزایش نرخ بهره افزایش می یابد، و باید به آن توجه کرد.

بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 4
بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 4

برای بیشتر آشنا شدن، بازارهای آپشن را مشاهده می کنیم که در حال گسترش هستند و تا ماه اکتبر 3.6 میلیارد دلار (+64 درصد) افزایش یافته است. بازارهای آپشن هنوز بخش نسبتاً کوچکی از حجم تجارت را نشان می دهد، اما رشد آنها نشان دهنده بلوغ بازار است، راههای جدیدی را برای ریسک، ابزارهایی برای ماینرها و معامله گران برای دستیابی به نوسانات شاخص پریمیوم و برای جابجایی قیمت را نشان می دهد.

بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 5
بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 5

این غیر معمول نیست که بازارهای مشتقه شاهد هجوم سود باز، پرمیوم فیوچر و نرخ های تأمین مالی مثبت در کنار اقدام مثبت قیمت باشند. در حالی که این امر احتمال افزایش فشار را افزایش می دهد، باید به صورت جامع با عوامل بنیادی مشاهده شده در بازارهای نقطه ای و در زنجیره بررسی شود.

آنچه ما می توانیم ببینیم این است که در بسیاری از جنبه ها، قیمت فعلی سازنده با روندهای بسیار سالم در تجمع، رفتار Holding و افزایش فعالیت های زنجیره ای و استفاده از شبکه پشتیبانی می شود.

شاخص خالص ورودی و خروجی بیت کوین به صرافی ها، نشان می دهد که روز قبل مقدار ورودی بیت کوین به صرافی ها 6645 عدد بیشتر از خروجی بوده و فشار فروشی که شب گذشته ایجاد شد، بخشی از آن به این دلیل است.

بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 6
بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 6

شاخص فاندینگ ریت در تمام صرافی ها مثبت بوده و مقدار 0.019 بوده که مقداری باعث کاهش قیمت بیت کوین شده است.

بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 7
بازگشت اهرم به بازارهای مشتقه 7

به طور کلی هنوز شرایط بازار، روند صعودی را نشان می دهد. اما به دلیل برخی فعالیت های نهنگ های بازار، امکان اصلاح موقت برای بیت کوین وجود دارد. زیرا خریدارانی که در محدوده های 40 هزار دلار خرید خود را انجام داده اند، در سود هستند و امکان سیو سود در این مناطق قیمتی برای آنها وجود دارد.

منبع: زوم ارز

جعفر اخوان

تحلیلگر بازارهای مالی شامل، ارز های دیجیتال، بورس و فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا