دسته‌بندی نشده

3 دلیل اصلی برای رونق دوباره ی بخش DeFi

افزایش TVL و بازرگانانی که به دنبال بازدهی سریع هستند ، عوامل اصلی رشد فعلی DeFi هستند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

داده های Messari نشان می دهد که طی 30 روز گذشته ، اکثر توکن های ذکر شده در فهرست دارایی های سایت DeFi بیش از 20٪ بیشتر شده اند. چند نمونه برجسته مانند (Maker’s (MKR) ، Synthetic Network Token (SNX  و (SushiSwap’s (SUSHI در همین بازه زمانی بیش از 100٪ سود کسب کردند.

نمودار سوداوری توکن های دیفای

کوین کده

از 1 ژانویه تا 9 ژانویه ، بخش امور مالی غیر متمرکز ارزش کل قفل شده (TVL) خود را از 15.678 میلیارد دلار به بالاترین رکورد 23.092 میلیارد دلار افزایش داد ، و این بهبودی ، به بالاترین حد خود در حدود چهار ماه پس از DeFi رسید. بازار گاو ناگهان به پایان رسید.

اکنون که بیت کوین و اتریوم به بالاترین سطح در چند ساله رسیده اند ، سرمایه گذاران دوباره توجه خود را به بخش DeFi معطوف کرده اند ، و این احتمال وجود دارد که شروع یک روند صعودی ، افزایش TVL در سیستم عامل های برتر DeFi از دلایل اصلی افزایش فعلی است.

بیت کوین و اتریوم بازار را بالاتر می برند.

در چند ماه گذشته روند صعودی قیمت بیت کوین و اتریوم بدون شک تأثیر مثبتی بر کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال داشته است. در حال حاضر ، ارزش بازار این دو دارایی برتر، بیش از 850 میلیارد دلار است که 80٪ ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را شامل می شود.با افزایش قیمت ارزهای رمزپایه برتر ، برخی از سرمایه گذاران به دنبال راه هایی برای به حداکثر رساندن سود خود هستند.

سوابق نشان می دهد که هنگامی که قیمت بیت کوین و اتر افزایش می یابد altcoin ها نیز تمایل به دنبال کردن آنها دارند و هنگامی که بیت کوین در یک دامنه نوسان می کند ، قیمت altcoins و توکن های DeFi معمولاً افزایش می یابند. این پویایی بازار می تواند تا حدی افزایش اخیر قیمت توکن های DeFi را توضیح دهد.

افزایش سرمایه ی هولدرها …

اطلاعات حاصل از DeFi Pulse نشان می دهد که ارزش کل هولدرها در پروتکل های DeFi طی 10 روز گذشته از 15.36 میلیارد دلار به 22.74 میلیارد دلار رسیده است. این افزایش شدید TVL همزمان با افزایش قیمت بیت کوین از 29،000 دلار به بالاترین سطح 41950 دلار است و در همین زمان ، قیمت اتر نیز از 740 دلار به 1300 دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید:  نمودار شمعی بیت کوین در 40.000 دلار بسته خواهد شد!

افزایش سرمایه هولدرها

تعدادی از مشارکت های برجسته که بین برخی از پروتکل های DeFi رتبه بالایی دارند نیز بودجه های جدیدی را به این بخش تخصیص می دهند. در اوایل دسامبر سال 2020 ، Yearn.finance و SushiSwap ، دو تا از پروژه های برتر DeFi ، اعلام کردند که منابع را گسترش می دهند.

تحولاتی از این دست به ایجاد تجربه کاربری ایمن تر و کارآمدتر برای اعضای جامعه کمک می کند و در این حالت منجر به افزایش قیمت YFI از 18255 دلار در ابتدای 26 نوامبر 2020 به 39990 دلار در 9 ژانویه می شود.(افزایش 118 درصدی)

حجم معاملات در صرافی های غیر متمرکز (DEX) افزایش یافت.

حجم و معاملات ، معیارهای کلیدی مورد استفاده در هنگام ارزیابی ارزش یک پروژه DeFi و قدرت پروژه آن است. یکی از راه های تعیین کننده ی این مسئله ، بررسی حجم روزانه صرافی غیرمتمرکز یک پروژه (DEX ) است تا تصویری از مقدار مبادله در یک بازه زمانی خاص بدست آورید.

نمودار حجم معاملات در صرافی های غیر متمرکز

از ابتدای سال 2020 ، حجم معاملات در صرافی های غیر متمرکز روزانه برای پروژه های با رتبه برتر در DeFi بیش از دو برابر شده است و از 900 میلیون دلار در 1 ژانویه به حداکثر 2.4 میلیارد دلار در 4 ژانویه رسیده است ، که نشان دهنده افزایش قابل توجه فعالیت کاربر است. این نشان می دهد که معامله گران از شرایط صعودی بازاراستفاده کردند. با ادامه کار اتریوم  2.0 ، مسئله مهمی که باید در هنگام رونق DeFi کنترل شود ، هزینه های gas اتریوم و سرعت معاملات است.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است ، توکن هایی مانند Solana’s SOL ، Loopring’s LRC ، Matic و THORChain’s RUNE جمع شده اند زیرا توسعه دهندگان همچنان به جستجو و آزمایش گزینه های لایه دو ادامه می دهند.

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا