اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

3 دلیل سقوط دوباره بیت کوین

قیمت بین کوین بعد از حرکت رو به رشدکه داشت 2.5% سقوط کرد.در 15 دسامبر قیمت بیت کوین در مدت کوتاهی به بالای 19.500$  و در Binance به 19.570$ رسید. این در حالی است که در عرض 3 ساعت به قیمت 19.050$ با 2.5% صقوط ناگهانی مواجه شد، افزایش قیمت بیت کویت به 19.600$ به خاطر حرکت اهسته رو به جلو و نرخ منفی بازار آتی بوده است. و به خاطر فشار فروش نهنگ ها از ماه نوامبر این سقوط ناگهانی را رد کرد.

سلام کریپتو

نمودار قیمت بیت کوین

این حرکت رو به جلو از بیت کوین انتظار میرفت

بر اساس گزارش Cointelegraph در 12 دسامبر، شاخص های تکنیکال نشان داد که BTC پس از افت بیت کوین به زیر 17600 دلار ، بیش از حد فروخته شد. نمودار شمعی 4 ساعته یک واگرایی سرسخت و یک شاخص خرید TD9 را نشان داد که فشار فروش به پایان رسیده است. قیمت بیت کوین به سرعت بالای 18000 رفت و با 18300 دلار ادامه دارد، سپس BTC با شکستن مقاومت گروهی نهنگ ها توانست مقدار حرکت آنی 18.800$ را افزایش دهد. این عمر موجب شد بیت کوین از این حرکت رو به جلو لذت ببرد و در معاملات به ارزش 19.570 دلار دست یابد.


نرخ های تأمین مالی منفی آتی به BTC دامن زد

همزمان با منفی شدن نرخ های تامین مالی در Binance و پلتفرم های مهم دیگر، بیت کوین شروع به بازیابی نرخ بالای 18.000 دلار کرد. این در حالی است که نرخ بودجه قراردادهای آتی بیت کوین وقتی منفی می شود که فروشندگان کوتاه مدت بیشتری نسبت به خریداران داشته باشند و این به معنای احتمال افزایش فشار کوتاهی است که می تواند باعث افزایش ناگهانی تقاضای خریدار شود.

بیشتر بخوانید:  کاهش قیمت بیت کوین و ترس شدید در بازار

گرچه نرخ قیمتی بودجه بیت کوین منفی بوده اما تهاجم خریداران به این مسیله دامن زده است.

صرافی ایرانی کارت

صرافی ها  شاهد بازگشت نهنگ های بیت کوین

علی رقم این بهبود قوی، بیت کوین متوجه فروش گسترده 19.500$ بعد از سود بردن نهنگ ها شد. در تاریخ 15 دسامبر، کی یانگ جو ، مدیر عامل CryptoQuant ، گفت که به دلیل افزایش ذخایر نهنگ به صرافی ها ، موقعیت خود را کاهش می دهد و افزود:

” سود 19،250 دلار را تحقق بخشید و از طول نسلی (10 برابر) به حالت عادی طولانی (1 برابر) تغییر دهید. با نگاهی به میانگین ورودی ارز (144-block-MA) نهنگ های BTC $ در صرافی ها سپرده گذاری می کنند. فکر می کنم نهنگ ها برای کسب سود در اینجا به زمان بیشتری احتیاج دارند. ”


تعداد زیاد نهنگ های BTC$ در صرافی ها

از آن زمان ، بیت کوین دوباره به زیر 19،100 دلار سقوط کرد و بار دیگر در منطقه مقاومت 19،400 $ ادغام شد.

نکته اصلی بیت کوین این است که در کوتاه مدت درسطح پشتیبانی بالای 18.800$ باقی بماند.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، این نشانه از دارندگان نشانه محکمی است امکان یک روند صعودی دیگر را برای BTC درنقطه اوج خود سوق دهد.

منبع: کوین تلگراف


گزیده اخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا