اخبار ارز دیجیتال در جهان

3 دلیل برای ریزش 7.4٪ یک شبه قیمت بیت کوین

salamcrypto

قیمت بیت کوین یک شبه با افت شدیدی روبرو شد و احتمالاً سه عامل پشت این عقب نشینی غیرمنتظره وجود دارد.

قیمت بیت کوین یک شبه به شدت از 37800 دلار به 35000 دلار کاهش یافت. سه دلیل عمده وجود دارد که باعث کاهش شدید قیمت بیت کوین در 12 ساعت گذشته شده است. دلایل آن گرم شدن بیش از حد بازار مشتقات ، افزایش شک و تردید در بازار و عدم نوسان صعودی است.

نمودار قیمت بیت کوین

1-گرم شدن بیش از حد بازار مشتقات

قبل از وقوع بازپرداخت ، بازار مشتقات بیت کوین بسیار داغ شده بود. نرخ بودجه آتی در حدود 0.1٪ معلق بود که 10 برابر بیشتر از میانگین 0.01٪ است.

بازار صعودی آلت کوین ها

نرخ تأمین مالی آتی ، سازوکاری است که با ایجاد انگیزه در دارندگان قرارداد کوتاه یا کوتاه بر اساس احساسات بازار، به تعادل در بازار آتی می رسد.

اگر قراردادهای طولانی مدت یا خریدار بیشتری در بازار وجود داشته باشد ، نرخ تأمین مالی مثبت می شود. در صورت مثبت شدن ، خریداران باید هر هشت ساعت ، بخشی از قرارداد خود را به فروشندگان کوتاه مدت غرامت بپردازند و بالعکس.

تقریباً همه ارزهای رمزپایه اصلی نرخ بودجه خود را در حدود 0.1٪ تا 0.3٪ افزایش دادند ، که به این معنی بود که بازار بسیار پر مصرف است.

وقتی بازار بیش از حد شلوغ باشد ، احتمال فشار طولانی مدت افزایش می یابد ، که می تواند باعث شود بسیاری از قراردادهای آتی در مدت کوتاهی منحل شوند.

2-افزایش شک و تردید در بازار

به گفته محققان در سانتیمنت ، “شک و تردید” در این بازار وجود دارد که آیا BTC دوباره به 40000 دلار می رسد یا خیر؟

بالا رفتن شک و تردید در بازار ارزدیجیتال

اصول شبکه بلاکچین بیت کوین ، مانند فعالیت آدرس و حجم تجارت ، همچنان پابرجا هستند. با این حال ، در حالی که بیت کوین همچنان برای عبور از منطقه مقاومت 38000 دلاری تلاش می کند ، در هفته گذشته احساس بازار کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید:  کاهش قیمت شدید بیت کوین

3-عدم نوسان صعودی

طی چند روز گذشته بیت کوین واکنش های ضعیفی از جانب خریداران را تجربه کرده است ، در حالی که قیمت اولیه در اوایل ژانویه به 42000 دلار رسیده بود.

در مرحله اولیه ، هر زمان که بیت کوین به سطح حمایت اصلی مانند 35،000 دلار کاهش می یافت ، اغلب واکنش بزرگی از سوی خریداران ایجاد می شد.

با این حال ، از اواسط ژانویه ، واکنش های ضعیف تری از طرف خریداران در سطوح کلیدی حمایت صورت گرفته است. این نشان می دهد که انتظارات برای رسیدن به منطقه مقاومت 40 تا 42 هزار دلار حداقل در کوتاه مدت کاهش یافته است.

فشار فروش بر بیت کوین در دو هفته اول ژانویه بیشتر از آسیا وارد شد. اما ، همانطور که در اصلاح یک شبه در 19 ژانویه نشان داده شده است ، بیت کوین شروع به دیدن ضعف در بازار ایالات متحده کرده است.

به نظر می رسد ترکیبی از نوسانات صعودی محدود و عدم حرکت صعودی باعث شده تا معامله گران در کوتاه مدت محتاط شوند. این احتمالاً به این معنی است که بیت کوین شاهد یک مرحله تثبیت طولانی مدت تا فوریه است.

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا