اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سود 30 هزار درصدی یک سرمایه گذار NFT

salamcrypto

سرمایه گذاری که یک توکن NFT را از هنرمند محبوب دنیای دیجیتال یعنی بیپل به قیمت 969 دلار خریداری کرد و در ابتدا امیدوار بود که سرمایه اش ظرف دو سال دو برابر شود اکنون توکن های او 300 هزار دلار ارزش دارند.
ادوارد فیرچیلد یکی از بنیان گذاران شرکت  THC Design که در لس آنجلس مستقر است فاش کرد که وی به صورت تصادی یک توکن  NFT از هنرمند مشهور دیجیتال یعنی بیپل خریداری کرده و از زمانی که در دسامبر این توکن را خرید دچار افزایش قیمت 30 هزار درصدی شده است.
فیرچیلد این ماجرا را برای نشریه بیزنس اینسایدر در 14 مارچ تعریف کرد و خاطرنشان کرد که با وجود اینکه از مدت ها قبل طرفدار بیپل بوده و کار های او را دنبال می‌کرده است اما هیچ شناختی در مورد توکن های NFT نداشته و علاوه بر شناخت ولی اعتقاد زیادی هم به این توکن ها نداشته است.
“من اصلاً نمی‌دانستم که NFT چیست و هرگز نام آنها را نشنیده بودم، من حتی به ذهنم خطور نمی‌کرد که یک سرمایه گذاری 969 دلاری طی سه ماه به حدوداً 300 هزار دلار برسد.”
فیرچیلد به یاد آورد که او به صورت تصادفی در دسامبر سال گذشته یک ویدیو از هنرمند دیجیتال یعنی بیپل در اینستاگرام دیده است. علی‌رغم شک و تردید هایی که به این توکن ها داشت ولی در نهایت بخاطر علاقه خود به بیپل یکی از آثار او را خرید.
فیرچیل قطعه  The Infected Culture از بیپل را با قیمت فقط 969 دلار خریداری کرد، این اثر هنری دارای گواهی اصالت و یک نمونه مو از بیپل می‌باشد.
در حالی که این سرمایه گذار حدس می‌زد که شاید طی چند سال آینده بتواند این اثر هنری را با سود 100 درصدی به فروش برساند ولی او از رونق اخیر بازار NFT بی اطلاع بود.
در طی سه ماه به نظر می‌رسد ارزش این دارایی تقریباً 30 هزار درصد افزایش یافته و نسخه دیگری از همین قطعه هنری در تاریخ 26 فوریه به قیمت 288 هزار دلار به فروش رفت.
این سرمایه گذار قصد دارد در زمانی که این اثر هنری به قیمتی فراتر از 1.6 میلیون دلار رسید آنرا به فروش برساند.
در تاریخ 11 مارچ بیپل آخرین قطعه هنری خود را با قیمت 69 میلیون دلار به فروش رساند و رکورد فروش توکن های NFT را جا به جا کرد.
به نظر شما قیمت توکن آقای ادوارد فیرچیلد به 1.6 میلیون دلار خواهد رسید یا هیجانات مربوط به توکن های NFT خنثی می‌شوند؟
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  عملکرد بسیار خوب شرکت های حوزه ارز های دیجیتال

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا