اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افزایش 50 درصدی تعداد برنامه ریزان مالی در ارز دیجیتال

salamcrypto

یک نظرسنجی که توسط ارائه دهنده صندوق شاخص رمزنگاری (Bitwise Asset Management) منتشر شده است ، نشان داده است که تعداد مشاوران مالی که سرمایه را به رمزنگاری اختصاص می دهند ، در طی یک سال تقریبا 50٪ افزایش یافته است.

این نظرسنجی که با مشارکت وب سایت سرمایه گذاری ETF Trends انجام شده است ، تقریباً 1000 مشاور مالی مستقر در ایالات متحده را در ماه دسامبر مورد استعلام قرار داد. یافته ها نشان می دهد که 9.4٪ از اوراق بهادار مشتری در معرض دارایی های رمزنگاری قرار داشته اند – این در حالی است که یک سال پیش 6.3٪ بوده است.

از مشاوران سرمایه گذاری که هنوز به رمزنگاری تخصیص نداده اند ، 15٪ اظهار داشتند که “احتمالاً” در سال 2021 در ارز دیجیتال سرمایه گذاری خواهند کرد ، 2٪ اظهار داشتند که امسال “به طور قطع” در این صنعت سرمایه گذاری خواهند کرد.

برنامه ریزان مالی علاقه بیشتری به سرمایه گذاری دارایی شخصی خود در ارزهای دیجیتال دارند ، (24٪ که گفته اند قبلاً این کار را انجام داده اند).به نظر می رسد پیامد اقتصادی جهانی از ویروس کرونا انگیزه اصلی برای این برنامه ریزان مالی است که آنها را به سمت دارایی های رمزنگاری سوق می دهد ، با 54٪ از پاسخ دهندگان “بازده غیر مرتبط” را به عنوان مزیت اصلی قرار گرفتن در معرض ارز رمزنگاری شده توصیف می کنند.

بیشتر بخوانید:  استخر بیت کوین mempool در انتظار 125 هزار تراکنش

یک چهارم شرکت کنندگان در نظرسنجی “پوشش تورم” را جذاب ترین ابزار رمزنگاری توصیف کردند ، در حالی که در سال گذشته 9٪ بود. تقاضا از مشتری نیز مهم به نظر می رسد ، 81٪ از مشاوران گزارش داده اند كه مشتریان از آنها در مورد دارایی های رمزنگاری در سال 2020 سوال كرده اند ، در حالی كه در سال 2019 این میزان 76٪ بود.

تام لیدون ، مدیرعامل ETF Trends اظهار داشت: “مشاوران مالی به طور فزاینده ای به دنبال قرار گرفتن در معرض دارایی های جایگزین هستند و علاقه به این صنعت در حال افزایش است.”

تعدادی از پاسخ دهندگان پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین به صفر کاهش می یابد و از 14٪ در سال 2019 به 8٪ در سال گذشته کاهش یافت و در سال جاری به 4 درصد کاهش یابد.برعکس ، تعداد مشاورانی که پیش بینی قیمت شش رقمی بیت کوین را در عرض پنج سال دارند از 4٪ به 15٪ در یک سال افزایش یافته است.

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا