اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

حمله 51 درصدی به هاردفورک بیت کوین کش

در اعتراض به ارسال پاداش  8 درصدی ماینر ها ، امروز یک گروه ناشناس ، هارد فورک جدید بیت کوین کش (BCHA) را تحت حمله 51 درصدی قرار دادند .

سلام کریپتو
شخص یا گروهی بانام مستعار Voluntarism,dev که با عنوان ” نگهبان ماینرهای قدیمی و نهنگ‌ها ” خود را معرفی کردند، امروز د اعتراض به هارد فورک بیت کوین کش در 15 نوامبر، حمله 51 درصدی به بیت کوین کش را آغاز کردند. گروه ناشناس قانون coinbase را اصلاح کردند تا ماینرها به‌جای ارسال ۸ درصد از پاداش خود، ۱۰۰ درصد پاداش را به آدرس IFP (برنامه تأمین مالی زیرساخت‌ها) ارسال می‌کنند. این کار استخراج بیت کوین کش را برای ماینرها بی‌استفاده می‌کند و هیچ سودی به آن‌ها نمی‌رساند. حمله ۵۱ درصد به حملاتی گفته می‌شود که در آن فردی ۵۱ درصد نرخ هش شبکه را در اختیار دارد و می‌تواند به‌تنهایی سیاست‌هایی را بر روی شبکه اعمال کند.Chris Troutner یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین کش به Decrypt گفت:” پاداش ۱۰۰ درصد بلوک فقط یک شوخی جدی است و یک تهدید بنیادی نیستهیچ‌کس انگیزه‌ای برای ادغام این کد در کد اولیه ندارد.”این شخص می‌گوید که حمله فقط یک درخواست جذب کد (PR) همه نودهای شبکه است که Bitcoin ABC به‌طور انحصاری آن را کنترل می‌کند. یک ماینر می‌تواند به‌تنهایی نرم‌افزار را تغییر دهد اما نمی‌تواند بقیه ماینر ها را نیز وادار به اجرای آن نرم‌افزار کند. هر یک از این رویدادها و اتفاق‌ها به‌خودی‌خود مسئله جدی نیست و ساختار بیت کوین کش به‌طور طبیعی آن را برطرف خواهد کرددرمجموع آن‌ها اساساً یک حمله DoS  ایجاد می‌کنند و عملکرد شبکه را  به‌عنوان شبکه پرداخت ضعیف می‌کنندماینر ناشناخته‌ای که این کار را انجام داده است، هزینه زیادی پرداخت کرده است بنابراین نمی‌تواند در طولانی‌مدت، این حمله را حفظ کند.

در اوایل ماه نوامبر بلاک چین بیت کوین کش به دو قسمت تقسیم شد،(Bitcoin Cash Node (BCHN و (Bitcoin cash ABC (BCHA

پیشنهادی مبنی بر مالیات ۸ درصدی ماینر ها برای کلیه سودهای استخراج‌شده پیشنهاد شد که به تیم توسعه‌دهنده تعلق می‌گیرد. این مورد بین کاربران بیت کوین کش محبوب نبود. حمله ۵۱ درصدی در ارزهای دیجیتال، نادر نیستند ولی هزینه آنها زیاد است. تابستان امسال اتریوم کلاسیک سه حمله ۵۱ درصدی را تجربه کرد. در ماه آوریل Decrypt گزارش داد که یک حمله ۵۱ درصدی به بیت کوین کش تقریباً ۷٬۳۰۰ دلار هزینه دارد که در آن زمان معادل یک بیت کوین بود. شخصی که حمله را انجام داده است از هزینه انجام آن ترسی ندارد، چراکه این مقدار بسیار کمتر از مقداری است که سیاست جدید بیت کوین کش از آن‌ها کسر خواهد کرد.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم، فکر می‌کند هدف این است که شبکه را به‌تنهایی نابود کند.

بیشتر بخوانید:  کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به دنبال شرکای خارجی رپیل

توییت بوترین درباره حمله به هاردفورک بیت کوین کش

صرافی ایرانی کارت

آنچه این حمله را از حمله‌های قبلی جدا می‌کند این است که چه قدر سیاسی است! در بیانیه توییت این گروه، حمله ۵۱% خود را به این دلیل که BCHA قانون NAP را نقض کرده است، بیان می‌کند.

بیانیه توسعه دهندگان هاردفورک بیت کوین کش

این گروه که با پرچم آزادی‌خواه گادسدن پوشیده شده است، از اصل آزادی ” اصل عدم تعرض ”  اسم می‌برد که ظاهراً شروع هرگونه زور و اجبار را منع می‌کندمدت‌ها است که این احساس ضد مالیات بر اساس NAP بخشی از جنبش ارزهای رمزنگاری‌شده  است، به‌عنوان‌مثال در سال ۲۰۱۹، Bitcoin.com یک فیلم آموزشی درباره مالیات و NAP منتشر کرد. این ویدیو توسط راجر ور، یکی از طرفداران اصلی بیت کوین کش پخش شد. شباهت چشمگیری بین آن ویدیو ۲۰۱۹ و بیانیه voluntarist.dev وجود دارد، اما هیچ نشانه عمومی وجود ندارد که راجر ور بخشی از گروه عامل حمله امروز است. Trounter فکر نمی‌کند که راجر ور پشت این مسئله باشد. وی به Decrypt گفت: من فکر نمی‌کنم کسی غیر از مهاجمان بفهمد  که چه کسی واقعاً پشت حمله است. اما مهم نیست! سال آینده حمله و مهاجم هر دو فراموش خواهند شد.”

قیمت بیت کوین کش ABC تحت تأثیر خبرهای منفی قرار نگرفته است و برعکس امروز با ۲۴٫۱ درصد افزایش به ۱۸٫۲۲ دلار رسید.

منبع : دی کریپت


گزیده اخبار

نرگس ظفر

تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا