اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کاهش قیمت 93درصد از 250 ارز دیجیتال برتر در ماه سپتامبر

salamcrypto

کم رنگ شدن تبلیغات DeFi در ماه سپتامبر ، با کاهش  قیمت بازار ارز دیجیتال همراه بوده است.
در طی چند ماه گذشته ، پروتکل های DeFi از جمله Yearn.Finance ، Compound ، Synthetix و Chainlink شاهدافزایش  قیمت توکن های خود بودند و بازار صعودی ایجاد کرده بودند.

DeFi در اتریوم باعث افزایش  قیمت ETH از 100 دلار در مارچ به 470 دلار در ماه آگوست بوده است.

نمودار
نمودار

با این حال ،  DeFi در هفته های اخیر در حال کم رنگ شدن است و در سایر بازارها نیز سیر نزولی  مشاهده می شود. طی دو هفته گذشته ، قیمت ETH در حدود 350 دلار معامله شده است.

و طبق گزارش  CoinMetrics  ،مقدار72 درصد از 250 ارز دیجیتال برتر هفته به هفته کاهش داشته اند و این تعداد برای تجزیه و تحلیل ماه به ماه به 93٪ افزایش می یابد. با نگاهی به نمودار DeFi ی Messari ، در ماه سپتامبر ، بیشتر توکن های DeFi با 15٪ – 85٪ اصلاح روبرو شدند:

bZx 85٪ ، Swerve (-76٪) ، Ren (-57٪) ، Balancer ( -53٪) ، THORChain (-52٪) ، Synthetix (-34٪) و AAVE (-29٪).

برای درک بهتر اتفاقات ،معیاری  هفت روزه را با استفاده از نسبت دارایی هایی که 30 روز جدید به اوج می رساند ، کاهش دهیم و نسبت آنهایی که 30 روز پایین هستند را بررسی کنیم. این نمودار سطح نزولی را نشان می دهد که از زمان فروش در مارچ سال جاری دیده نشده بود – اما خوشبختانه هنوز فاصله زیادی با زمستان سرد، ارزهای دیجیتال در  سال 2018 دارد.

بیشتر بخوانید:  DeFi آینده بانکداری است ✔️
کاهش قیمت 93درصد از آلت کوین ها
کاهش قیمت 93درصد از آلت کوین ها

طی بازار صعودی  سال 2017 ، تغییرات  زیادی در قیمت انجام شد. به عنوان مثال ، در اوایل سال 2017 ، وقتی بیت کوین برای بار دوم به 1،180 دلار رسید ، فروش گسترده ای را به دنبال داشت و این ارز دیجیتال  برتر تقریباً 40٪ سقوط کرد. و البته ، این  اتفاق  هم مانع 20 هزار دلاری شدن و رسیدن به بالاترین حدش در همان  سال نشد.

DeFiWorld در گزارش خود در این هفته اصلاحات را امری طبیعی و فقط بخشی از روند بزرگتر دانست و افزود امسال ، تقریبا شبیه سال 2016 است.

“ما به صورت حبابی و چرخه های 4 ساله حرکت می کنیم. در حالی که همه فقط به این فکر می کنند که امروز ، این هفته یا این ماه چه اتفاقی می افتد ، شما بایدتحقیق کنید و ببینید که به کجا می رویم. روند طولانی مدت مشخص است: این روند به سمت بالا است. “

منبع: کوین تگراف


اخبار گزیده: :

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا