ریپورتاژ آگهی

راهنمای خرید گل آپارتمانی با برگ های بزرگ

 گل آپارتمانی با برگهای بزرگ؛ انتخابی مناسب برای خانه شما

در شرایط سخت امروزی و البته آلودگی هوای شهرها، داشتن یک یا چند گل آپارتمانی با برگهای بزرگ انتخاب بسیار خوب و هوشمندانه‌ای به شمار می‌رود. چراکه هر گل فارغ از مدل و زیبایی آن قادر خواهد بود تا حال و هوای شما را به کلی عوض کند. ما در این مطلب قصد داریم تا چند مدل از گیاهان آپارتمانی بزرگ را به شما معرفی کنیم.

سلام کریپتو

انواع گل آپارتمانی با برگهای بزرگ و روش نگهداری از آن‌

اگر قصد خرید گل آپارتمانی برای منزل یا محل کار خود را دارید، پس حتما فکر خرید گیاهان آپارتمانی برگ پهن به ذهن شما خطور کرده است. در این مطلب چند مدل از این گیاهان پهن برگ به شما معرفی می‌شوند.


1-    آرالیا ژاپنی

اگر بدنبال خرید یک گل آپارتمانی با برگهای بزرگ هستید، پیشنهاد ما به شما خرید یک گل آرالیا ژاپنی است که با برگ‌های محکم و بزرگ خود قادر است تا در هر محیطی رشد کند. همچنین این گل زیبا برای افرادی که تازه به سوی باغبانی رفته‌اند، بسیار مناسب است زیرا همانطور که گفته شد این گل برای شرایط سختی مثل دست و پنجه نرم کردن با یک باغبان تازه‌‌کار بسیار مناسب است.

اما این گل زیبا و پوست کلفت در شرایط خاصی محیطی مثل سرما یا گرمای بسیار تاب نمی‌آورد و از بین می‌رود. ضمنا این گل در پاییز شکوفه‌های ریز و سفید رنگ بسیار زیبایی داده و شمارا از زیبایی‌های خود بی‌نصیب نمی‌گذارد. همچنین باید این موضوع را نیز گفت که این گل ژاپنی قادر است تا دو متر رشد کند.

1-    آرالیا ژاپنی
1-    آرالیا ژاپنی

2-    آگلونما نقره‌ای

این گیاه زیبا که منشاء چینی دارد به زبان خودمانی همیشه سبز نیز نامیده می‌شود. این گل در صده‌های اخیر برای اولین بار از چین به انگلستان برده شد. همچنین این گل به عنوان بهترین گیاه آپارتمانی پهن برگ نیز شناخته می‌شود. البته باید این را گفت که این گل ابعاد کوچکی دارد، اما نسبت به اندازه خود برگ‌هایی بزرگ و نقره‌ای رنگ دارد.

صرافی ایرانی کارت

این گل زیبا که یک گل آپارتمانی با برگ‌های بزرگ محسوب می‌شود، به شرایط نگهداری خیلی خاصی نیاز نداشته و رشد بسیار سریعی هم دارد. اگر برای خرید یک گل با شرایط نگهداری آسان و البته زیبا و خاص در حال خواندن این مطلب هستید، پس همین ‌حالا این گل را در سبد خرید خود اضافه کنید.

2-    آگلونما نقره‌ای
2-    آگلونما نقره‌ای

3-    ارکیده فیلیپینی

یک گل زیبا با برگهای بزرگ و ضخیم که با گل‌های صورتی‌اش روح تازه‌ای را به خانه شما می‌بخشد. ارکیده پرزرق و برق ما در دسته اپیفایت ها قرار می‌گیرد.چراکه این گل محل زندگی‌اش در تنه درخت‌های بزرگ قرار دارد. بهترین محیط برای رشد این گل‌ها محیطی گرم است. از دیگر ویژگی‌های این گل می‌توان به نگهداری زیاد رطوبت در گلبرگ‌های خود اشاره کرد که قادر است تا مدت زیادی را بدون آب سپری کند.

این گل برای آبیاری کمی شباهت به کاکتوس دارد و هفته‌ای یکبار آبدهی برای این گل کفایت می‌کند. این گل آپارتمانی با برگهای بزرگ نیاز دارد تا به مقدار زیادی در معرض نور شدید آفتاب قرار داشته باشد. البته در فصول گرم مثل بهار و تابستان بهتر است در معرض نور مستقیم قرار ندهید، چراکه ممکن است برگ‌هایش بسوزند.

بیشتر بخوانید:  چگونه ولاگر شویم؟
3-    ارکیده فیلیپینی
3-    ارکیده فیلیپینی

4-    بابا آدم

احتمالا نام گیاه گوش فیلی به گوشتان خورده است. باباآدم همان گیاه گوش فیلی است که محل اصلی رشد و نمو آن به جنگل‌های پرباران شرق آسیا برمی‌گردد. این گل با برگ‌های بزرگ و البته قد بلندش بسیار در خانه شما خودنمایی می‌کند و خانه را سرزنده می‌کند.

این گل آپارتمانی با برگهای بزرگ کمی در برابر نور خورشید حساس است و نیاز دارد تا با توجه به شرایط و نور خورشید کمی بیشتر از باقی گل‌ها به آن توجه شود. البته باید همواره و همه‌وقت در مرطوب نگه داشتن این گل تلاش کنید و حواستان باشد که زیاد به این گل آب ندهید و به اصطلاح از آن سر بام نیافتید.

4-    باباآدم
4-    باباآدم

5-    برگ عبایی؛ یک گل آپارتمانی با برگهای بزرگ

این گل به اسطوره مقاومت در میان گل‌ها نیز مشهور است. باید در نظر داشته باشید که این گل در نور بسیار کم هم قادر است تا رشد خود را ادامه دهد. از دید ما بهترین جا برای این گل، قرار دادن آن در راه‌پله خانه است، چرا که نور کم در رشد آن تاثیر نمی‌گذارد و البته برگهای مقاوم و زیبایش جلوه خاصی را به محیط مورد نظر شما خواهند بخشید.

این گل برای محیط‌های بسیار سرد و یا گرمتر از 30 درجه مناسب نیست. البته در برخی مطالب ذکر شده است که این گل در مناطق بسیار سرد هم می‌تواند دوام بیاورد. در رابطه با نور باید گفت که بهترین نور برای این گل آپارتمانی زینتی با برگ‌های بزرگ، نوری غیرمستقیم و البته کافی و به اندازه برایش کفایت می‌کند.

5-    برگ عبایی؛ یک گل آپارتمانی با برگهای بزرگ
5-    برگ عبایی؛ یک گل آپارتمانی با برگهای بزرگ

6-    دیفن باخیا؛ از معروفترین انواع گل آپارتمانی با برگهای بزرگ

در رابطه با این گل جذاب باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که برگ‌های این گل زیبا سمی هستند و پس از تماس با آن‌ها باید دستان خود را بشویید. پس این گل آپارتمانی با برگهای بزرگ هر چقدر هم زیبا باشد، برای افرادی که بچه کوچک در خانه دارند، توصیه نمی‌شود.

دیفن باخیا که در گفتارهای عامیانه نیز به آن به اشتباه دیفن باغی هم گفته می‌شود، برگ‌هایی بسیار بزرگ و راه‌راه دارد که نمای فوق‌العاده زیبایی را برای خانه شما به امغان می‌آورد. با اینکه این گل برگ‌های سمی دارد اما قادر است تا به خوبی هوای اتاق را تصفیه کند.

6-    دیفن باخیا؛ از معروفترین انواع گل آپارتمانی با برگهای بزرگ
6-    دیفن باخیا؛ از معروفترین انواع گل آپارتمانی با برگهای بزرگ

سخنان پایانی

برای کسانی که به دنبال یک راهنمای خرید گل آپارتمانی با برگهای بزرگ هستند، گلهای مختلفی پیشنهاد شدند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. شما با در نظر گرفتن شرایط محیط و البته با در نظر گرفتن میزان بودجه می‌توانید از میان این گل‌های ذکر شده بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

اما پیشنهاد ویژه ما به شما دیفن باخیا و یا ارکیده فیلیپینی هستند. زیرا این دو گل با ظاهر بسیار جذاب و البته خاصی که دارند، هر نگاهی را خیره به خود می‌کنند. در آخر باید باز هم به این موضوع تاکید دوباره داشت که فارغ از هر نژاد گلی که خریداری می‌کنید، باید بسیار خوب از آن مراقبت کنید.

واحد تبلیغات

واحد تبلیغات پایگاه خبری زوم ارز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا