اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کاهش شدید ارزش کل بازار

salamcrypto

دارایی های دیجیتال این روز ها با چالش های زیادی رو به رو هستند و ارزش کل این بازار در روز دوشنبه به زیر 1.4 تریلیارد دلار رسید.

بنا به داده های وبسایت مشهور کوین مارکت کپ، پادشاه ارز های دیجیتال یعنی بیت کوین امروز حتی به سطح قیمتی 34 هزار دلار نیز رسید و در زمان نگارش این خبر ارزش کل بازار آن در حدود 640 میلیون دلار است.

طی پنج هفته اخیر، بازار ارز های دیجیتال روند نزولی داشته است و در 12 می 2021 ارزش کل این بازار از 2.6 تریلیارد دلار عبور کرد و پس از آن در هفته های بعدی دچار کاهش قیمت شد و در 24 می به 1.25 تریلیارد دلار نیز رسید.

دلایل مختلفی برای کاهش ارزش کل بازار ارز های دیجیتال وجود دارد و مهم ترین آنها ممنوعیت و سرکوب استخراج ارز های دیجیتال در چین بود و پس از آن توییت های ایلان ماسک فرد منحوس دنیای ارز های دیجیتال بود که چند هفته پیش اعلام کرد زین پس تسلا بیت کوین را بخاطر آلودگی های زیست محیطی فراوان پذیرش نخواهد کرد.

مایکل سیلر مدیرعامل شرکت مایکرو استراتژی نیز در توییتی گفت: در حال حاضر محرک اصلی بیت کوین سرکوب استخراج آن و تجارت ارز های دیجیتال در چین است.

صرافی ایرانی کارت

بنا به آخرین داده هایی که از سوی سنتیمنت منتشر شده است، نهنگ های بیت کوین همچنان در حال جمع آوری این رمز ارز و خرید بیشتر آن هستند و تاکنون از 18 میلیون واحد بیت کوین در دسترس، حدوداً 10 میلیون آن در دست نهنگ ها می‌باشد و روز به روز این مبلغ بزرگتر هم می‌شود.

بیشتر بخوانید:  PayPal طی 24 ساعت گذشته ، از 242 میلیون دلار معامله میزبانی کرد.

افت اخیر بازار ارز های دیجیتال باعث افت ارزش دارایی های تحت مدیریت شرکت بزرگ گری اسکیل نیز شده است و این شرکت پیش از آغاز اصلاح قیمت ها در ماه می بیش از 50 میلیارد دلار دارایی دیجیتال تحت مدیریت داشت و این مبلغ هم اکنون به 34 میلیارد دلار رسیده است.

به نظر شما همراهان زوم ارز نهنگ ها تا کجا به بازی کردن با بازار ادامه خواهند داد؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: ZoomARZ


گزیده اخبار :

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا