روانشناسی ترید و سرمایه گذاری

روانشناسی ترید در ارز دیجیتال | فصل هفتم بررسی تحلیل تکنیکال در روانشناسی جمعی

تحلیل تکنیکال در روانشناسی جمعی ، جمعیت گسترده‌ای در دنیا به بازار های  مالی روی می‌آورند و در بازار های مالی  فعالیت می کنند یکی از بازار های مالی که افراد در آن فعالیت دارند بازار مالی ارزهای دیجیتال می باشد که همانند بازارهای مالی دیگر تعدادی از افراد، پول های هوشمند، حقوقی ها، حقیقی ها .‌‌…در یک  میدان جمع می شوند و بر سرقیمت با هم به رقابت می پردازند ما در این مطلب به مفهوم قیمت و رابطه تحلیل تکنیکال و روانشناسی جمعی و ارتباط آن با معاملات ارز دیجیتال می پردازیم .

سلام کریپتو

رابطه تحلیل تکنیکال با روانشناسی جمعی

تحلیل تکنیکال نوسانات روانشناسی جمعی را در بازار مورد بررسی  همچون ارزهای دیجیتال قرار می دهد.
در بازار بین خریداران و فروشنده ها یک رقابت سختی است که می توان گفت که بین خریداران و فروشنده ها جدال است . در این جدال خریداران قیمت بازار را به سمت بالاتر و فروشنده ها به سمت پایین تر می کشانند تحلیل تکنیکال نوسانات روانشناسی جمعی که همان خریداران و فروشندگان می باشد را در بازار مورد بررسی قرار می دهند.


مفهوم قیمت در بازارهای مالی

ما می‌دانیم که قیمت حرف اول و آخر را در بازار می زند و قیمت توافق آنی خریدار ها و فروشنده هاست اگر کسی این واقعیت که همه چیز در قیمت لحاظ شده است  را درک نکند در تحلیل مارکت ها و بازارهای مالی و ارز دیجیتال  دچار مشکل خواهد شد .
قیمت بالاترین مبلغی است که فرد برای یک کالا یا ابزار پرداخت می نماید .   بازار تابع رفتار روانشناسانه افراد تشکیل دهنده آن است که اجماع این جماعت به طور لحظه ای تغییر میکند و این تغییرات باعث میشود که قیمت با تغییرات و نوسانات همراه شود.
در نمایش الگوهای نموداری وقتی جمعیتی بههیجان در می‌آیند بازار نوسانی می‌شود و قیمت در نوسان است است و در حرکت است.
و در الگوهای نموداری جمعیتی که آرامش بیشتری دارند بازار به آرامی حرکت می کند.
و در الگوهای نموداری زمانی که جمعیتی در تعادل هستند باید به یک به کنار بایستیم چون تغییرات قیمتی نداریم حرکتی نکنیم تا بالانسی برای حرکت پیدا کنیم .
ما چگونه میتوانیم این نوسانات را مورد بررسی قرار دهیم؟


هدف از تحلیل تکنیکال چیست؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که هدف یک تکنیکالیست پیدا کردن بالانس قدرت فروشنده هاست و دست یابی به سود مشخص شده  می باشد. و بعضی دیگر از روانشناسان تحلیل تکنیکال را آمیزه‌ای بین هنر و علم می دانند آنها می‌گویند تحلیل تکنیکال علمی است از روش‌های آماری استفاده می‌کنند و هنری است چون تاثیرات فردی در آن انجام می شود. پس بر این باورند که آمیزه ای بین علم و هنر در تکنیکالیست ها بیشترین سوددهی را برای آنها به وجود می‌آورد .
اکثر تکنیکال ها فکر میکنند اگر مثل همه فکر کنند درست است ولی می‌بایست در ترکیه مستقل فکر کرد چون اکثر افراد در مارکت ها و بازارهای مالی شکست می خورند لر موفق مستقیم و مستقل فکر می‌کند و تصمیم می‌گیرد و تریدر مستقیم می تواند از انبوه جمعیت پول در بیاورد ودر معامله خود سود کند.

بیشتر بخوانید:  روانشناسی ترید در ارز دیجیتال | فصل ششم نقش احساسات در ترید ارزهای دیجیتال

نبرد بر سر پول

در بازارها جدال و نبرد بر سر پول افراد است و اگر منطقی و هنرمندانه عمل نکنیم پولمان را از دست می دهیم شغل تریدری یکی از سخت ترین مشاغل دنیا ست و همچون یک نبرد تن به تن است . می‌دانیم که بازار پر از افراد بیره و حرفه ای می باشد که می توان آن ها را به هفت تیر کش های آمریکایی یا سامورایی های ژاپنی یا شوالیه های انگلیسی تشبیه کردبله در کل می توان گفت که افراد خیلی زرنگی در بازار هستند که می خواهند ما را شکست دهند.

صرافی ایرانی کارت

در نبرد بازار برنده باشیم

چه کنیم تا در نبرد بازار برنده شویم؟بهترین راهکار برای پیروزی و برنده بودن در بازار پایبند بودن به منطق در فکر و عمل می باشد.
باید منطقی عمل کنیم سیستم تری داشته باشیم و به اصول ترید پایبند باشیم واقعیت‌های بازار را بپذیریم و همچون یک هنرمند با تمرکز در بازار عمل کنیم.

ممنون از اینکه تا پایان “ تحلیل تکنیکال در روانشناسی جمعی ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب :


بیشتر بخوانید

طاهره محمدیان

کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. زمانی که در ترید های قبلی خرر زیادی داشتیم چگونه میتوانیم احساسات خود را جهت ترید های آینده کنترل کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا