اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

Aave به بالاترین میزان خود رسید 😲

salamcrypto

حجم ناگهانی ، تقاضای وام های سریع و افزایش قدرت در توکن های DeFi امروز قیمت AAVE را به بالاترین حد خود رساندند.قیمت Aave  هفته ها است که رشد کرده است و امروز این توکن DeFi اوج قیمت جدیدی را ثبت کرد و به 288.90 دلار رسید.

پروتکل مالی غیرمتمرکز ،DeFi، یکی از محبوب ترین ها در بازار است و توسعه اخیر در بخش DeFi یکی از نیروهای محرک افزایش قیمت AAVE است.

در ابتدای سال 2021 ، قیمت AAVE در محدوده 83 دلار معامله می شد و به نظر می رسد که روند صعودی اخیر باعث افزایش قفل شده ارزش کل پروتکل (TVL) ، افزایش حجم خرید در بورس های محلی و مشتقات و توسعه مداوم پلت فرم وام Aave و صدور وام فلش شده است.

TVL به اوج جدیدی می رسد

داده های DeFi Pulse نشان می دهد که Aave’s TVL از 2.03 میلیارد دلار در 1 ژانویه عبور کرد و با افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم سهام Aave’s TVL نیز افزایش یافت.

در حال حاضر ، Aave’s TVL در بالاترین سطح تاریخی 3.75 میلیارد دلار قرار دارد و این پلتفرم را به دومین پلتفرم بزرگ DeFi در بخش TVL  تبدیل می کند.

افزودن مداوم توکن های جدید به پروتکل وام ، احتمال افزایش TVL در آن را افزایش می دهد و به AAVE کمک می کند تا جایگاه خود را به عنوان یکی از برترین پروژه های DeFi در فضای ارزهای رمزپایه حفظ کند.

برانگیخته شدن حجم معامللاتی AAVE

حجم معاملات AAVE نیز در ابتدای سال 2021 افزایش یافت و از 200 میلیون دلار در 3 ژانویه به بالاترین میزان 928 میلیون دلار در 16 ژانویه رسید.

همانطور که قیمت AAVE به بالاترین قیمت رسیده است ، حجم معاملات 24 ساعته رکورد 1.06 میلیارد دلار را نشان می دهد. این افزایش حجم تا حدی توسط سرمایه گذاران برای بدست آوردن رمز ارزهای بیشتر برای سهام انجام می شود.

بیشتر بخوانید:  Aave به 10 ارز برتر 🆙 نزدیکتر می شود.

 

وام های سریع باعث جذب سرمایه گذاران می شود.

دلیل دیگر افزایش اخیر AAVE رشد وام های فوری آن بوده است.وام های فلش به دارندگان ارزهای رمزپایه این امکان را می دهد که برای تأمین بودجه خریدهای دیگر یا خریدهای جدید رمزنگاری ، از نمونه کارها خود استفاده کنند. این وام ها همچنین به سرمایه گذاران کمک می کند بدون نیاز به فروش ، از ارزش توکن های خود استفاده کنند و یک رویداد مشمول مالیات ایجاد کنند.از زمان راه اندازی وام های فلاش کمتر از 12 ماه پیش ، بیش از 1.7 میلیارد دلار صادر شده است و انتظار می رود با پیشرفت بازار ، این رقم افزایش یابد.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید ، بیشترین ترین رمز درخواستی برای وام های فلاش ، DAIcoin است و پس از آن USDC و ETH. داده های Messari  نشان می دهد که Aave  25 میلیون دلار وام در نیمه اول سال 2020 ، 500 میلیون دلار در Q3 ، نزدیک به 1 میلیارد دلار در Q4 و 450 میلیون دلار در دسامبر صادر کرده است.

گسترش مفهوم وام فلاش احتمالاً کاربران بیشتری را به سمت Aave جذب خواهد کرد ، به ویژه اینکه می توان از آنها برای فرصت های داوری بین DEX ، مبادله وثیقه ، خود لیکویید و انواع برنامه های دیگر در بخش DeFi استفاده کرد.

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا