اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

پذیرش پرداخت قبوض با بیت کوین در پرتغال

salamcrypto

گزارش شده که برخی از ساکنان پرتغال از ماه فوریه قادر به پرداخت هزینه های برق خود با بیت کوین هستند.
Luzoba که یک شرکت کوچک تجارت انرژی در پرتغال است به زودی پذیرش بیت کوین برای قبض های برق مشتریان را شروع می‌کند.
رئیس شرکت یعنی پدرو مورایس لایتئو روز چهارشنبه این خبر را به نشریه پرتغال اکسپرس اعلام کرد و اظهار داشت که مشتریان هنگام پرداخت هزینه های خود در این ماه گزینه پرداخت با بیت کوین را هم در دسترس خود می‌بینند.
به گفته پدرو مورایس این شرکت در روز های آینده کیف پول بیت کوین خود را ایجاد خواهد کرد و به ساکنان این امکان را می‌دهد تا هزینه های برق خود را تحت سیستم پرداخت جدید به نام  Bit Spot پرداخت کنند.
طبق گفته مورایس، این شرکت قصد دارد بیت کوین دریافتی را بلافاصله به یورو تبدیل کند تا از سرمایه خود در برابر نوسانات و قیمت ناپایدار بیت کوین محافظت کند.
وی افزود: ما از نوسانات ارز های دیجیتال آگاه هستیم، اما آماده ایم که مقداری ریسک کنیم.
وی توضیح داد که ایده اصلی این طرح به دست آوردن بازار مناسب است و نه اینکه مشتریان خود را به سمت پرداخت با بیت کوین سوق دهد.
” نسل جدیدی وجود دارد که به ارز های دیجیتال علاقه دارند. ما به دنبال این هستیم که فرصتی برای استفاده از روشهای جدید پرداخت فراهم کنیم.”
دفتر مرکزی این شرکت در ویزئو که در منطقه سانترو پرتغال قرار دارد می‌باشد. به گفته لوزبوا این شرکت حدوداً 5 هزار مشتری مسکونی دارد. در سال 2017 پنجمین شرکت مستقل انرژی در اسپانیا یعنی Nexux Energia Group، 51 درصد از سهام این شرکت را خریداری کرد و عمده سهامدار لوزبوا شد.
پرتغال به رغم آگاهی مردم و دولت از ارز های دیجیتال اما سرعت رشد کمی در این حوزه از فناوری داشته است و به آرامی به عنوان یک کشور دوست ارز های دیجتال در حال رشد است.
این کشور پس از اعلام وزیر دارایی پرتغال در سال 2017 مبنی بر اینکه خرده فروشان بیت کوین مشمول مالیات نیستند، در دنیای ارز دیجیتال به کشوری معروف شده که مالیات در آن صفر است.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  گری اسکیل قصد فروش دارایی خود را ندارد

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا