اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

رصد دقیق برای شناسایی فارم های استخراج ارز دیجیتال

salamcrypto

پس از افزایش قیمت سرسام آور ارز های دیجیتال مردم کشورمان هم به فکر سرمایه گذاری در این بازار و کسب سود هستند، برخی ترید می‌کنند و برخی هم فارم های ماینینگ غیر مجاز راه اندازی می‌کنند.
به گزارش زوم ارز و به نقل از ایسنا مدیریت بار شبکه برق تهران در سال ۱۴۰۰ به دلیل احتمال بروز برخی تغییرات در رفتار مصرف کنندگان انرژی، در اثر تغییر معادلات مرتبط با شیوع بیماری کرونا و همچنین در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری بسیار قابل توجه است در همین راستا حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ اعلام کرد که به موازات طرح ‌های کاهش پیک که همچون سال‌ های گذشته و بر اساس زمان‌بندی تعیین شده اجرایی خواهد شد، در سال آتی رصد ویژه انشعاب‌ های برق مشترکان خانگی و تجاری به منظور جلوگیری از استفاده غیرمجاز از تعرفه ‌های ارزان قیمت برای استخراج ارزهای دیجیتال نیز در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان این که بر اساس آئین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق، استفاده از انشعاب برق برای مصارفی غیر از تعرفه واگذار شده، تخلف بوده و قابل پیگیری است، گفت: به منظور اطمینان از توزیع عادلانه انرژی، جلوگیری از هدررفت بیت المال، مدیریت بار شبکه برق پایتخت و حفظ آرامش و آسایش مشترکان تهرانی، بازرسان این شرکت با جدیت، تخلفات حوزه برق را بررسی کرده و با متخلفان طبق قوانین جاری ابلاغی وزارت نیرو، برخورد خواهد شد.
در حال حاضر ظرفیت قانونی فعال در حوزه استخراج رمزارز حدود ۳۱۰ مگاوات است. علاوه بر این مقدار تاکنون در کشور بیش از ۱۶۳۸ مرکز استخراج (با ظرفیت حدودی ۲۶۰ مگاوات) که به صورت غیرقانونی فعالیت می کرده اند کشف و فعالیت آن ها متوقف شده است. لذا می توان گفت که ظرفیت مراکز استخراج رمزارز کشور که در نیمه اول سال جاری مشغول فعالیت بوده اند حدوداً برابر با ۵۷۰ مگاوات بوده است.
تاکنون ۲۴ مرکز استخراج رمز ارز با ظرفیت بیش از ۳۱۰ مگاوات نسبت به اخذ انشعاب برق مجاز از وزارت نیرو اقدام کرده اند که حدود ۷۰ درصد از آنها در حال حاضر فعال هستند. مراکز استخراج رمزارز مستقر در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان استان کرمان با ظرفیت ۱۴۰ مگاوات، منطقه آزاد ماکو استان آذربایجان غربی با ظرفیت ۳۰ مگاوات و منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز با ظرفیت حدود ۵ مگاوات در زمره بزرگترین مراکز قانونی استخراج رمز ارز در کشور هستند.
تعرفه برق تمامی مشترکان استخراج رمزارز با میانگین قیمت برق صادراتی محاسبه و اعمال می‌شود که این تعرفه فاقد یارانه است، همچنین در ایامی از سال که تأمین برق با محدودیت مواجه است، این مشترکان مانند سایر مشترکان بزرگ باید همکاری لازم را با شرکت‌های برق جهت مدیریت مصرف انجام دهند.
به نظر شما آیا حتی با اینکه قیمت برق مصرفی مشترکان استخراج رمزارز ها با میانگین قیمت برق صادراتی محاسبه شده و یارانه هم شامل آن نمی‌شود باز هم تأسیس فارم ماینینگ صرفه دارد؟
برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.
منبع: ISNA

بیشتر بخوانید:  مدیر عامل شرکت Fidelity نگهداری بیت کوین را موفقیتی باور نکردنی می داند.

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا