اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افزایش تعداد آدرس های فعال بیت کوین

با افزایش روند صعودی در بازار ارز های دیجیتال طی چند روز گذشته، کاربران بیشتری وارد این صنعت و علی‌الخصوص معاملات بیت کوین شدند.

سلام کریپتو

داده های ارائه شده از سوی آژانس تجزیه و تحلیل داده های بلاکچینی یعنی گلس نود نشان می‌دهد که بیت کوین از نظر تعداد آدرس های فعال طی هفته گذشته در ماه جولای دچار افزایش قابل توجه شده است چرا که تعداد واحد های فعال بیت کوین از 250 هزار واحد به 325 هزار واحد رسید که این رقم نشان دهنده افزایش 30 درصدی کاربران فعال است.

بنا به داده های گلس نود، این افزایش بزرگترین جهشی است که پس از کاهش 41 درصدی تعداد آدرس های فعال بیت کوین که از 425 هزار آدرس فعال در ماه ژانویه به زیر 245 هزار آدرس فعال تجربه شد.

گلس نود همچنین خاطرنشان کرد که این سطح هم از تعداد آدرس های فعال در جولای 2020 نیز مشاهده شد و در آن زمان نیز بیت کوین در سطح قیمتی 11300 دلار معامله می‌شد.

در کنار افزایش قابل توجه کاربران فعال بیت کوین، سرمایه گذاران بیت کوین در اواخر ماه جولای مقادیر بیشتری از بیت کوین را جمع آوری کرده و دست به خرید زدند.

صرافی ایرانی کارت

بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل سانتیمنت، میزان بیت کوینی که در اختیار نهنگ های بیت کوین یعنی کسانی که بین صد الی ده هزار واحد بیت کوین در اختیار دارند به 9.23 میلیون واحد از کل بیت کوین های موجود رسیده است که این مقدار معادل 364 میلیارد دلار است و برای این نهنگ های کوچک این رقم یک رکورد محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:  فیس بوک ارز دیجیتال Libra را در ژانویه 2021 عرضه خواهد کرد اما محدود !

بیت کوین طی شبانه روز اخیر به دنبال کاهش قیمت 3.5 درصدی خود و رسیدن به سطح 38494 دلار دامیننس (سلطه) خود را نیز از دست داد و هم اکنون در سطح 44.56 درصد قرار دارد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا