تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA در تایم فریم هفتگی _ امروز 17 شهریورماه 1399

salamcrypto

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA در تایم فریم هفتگی ، ریزش شدید قیمت الت کوین ها در هفته گذشته،همه را غافلگیر کرد و شاخص ترس بین کاربران افزایش پیدا کرد.کاردانو نیز به عنوان یک الت کوین از این قاعده مستثنی نبود و از قیمت 0.1273 دلار به 0.0868 نزول پیدا کرد.

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA

اولین سطح حمایت کاردانو محدوده 0.083 دلار است،در صورت ریزش بیشتر بیت کوین ،ممکن است توسط این سطح نیز حمایت نشود و تا حمایت بعدی یعنی 0.063 کاهش قیمت داشته باشد.درصورت صعود اولین مقاومت در سطح 0.098 دلار است.اگر این سطح نیز شکسته بشود تارکت بعدی کاردانو 0.112خواهد بود.ابنکه ادامه روند کاردانو به چه شکل خواهد بود بسیار وابسته به بیت کوین است.در ادامه به بررسی نمودار شمعی کاردانو در تایم فریم های مختلف خواهیم پرداخت.

در تایم فریم  هفتگی:

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA در تایم فریم هفتگی
تحلیل تکنیکال کاردانو ADA 

خط روند صعودی در تایم فریم هفتگی شکسته شده است.میانگین متحرک 6 روزه بالای کندل های هفتگی قرار دارد و در وضعیت خوبی نیست.دو خط مکدی و سیگنال با هم برخورد کردند و خط مکدی پایین سیگنال قرار گرفته است.شاخص اندیکاتور CCI در سطح 0 قرار دارد،به نظر میرسد این سطح به عنوان یک سطح حمایت عمل کرده است،اگر این هم شکسته شود،کاهش قیمت هایی بیش از این در انتظار است.


در تایم فریم روزانه:

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA در تایم فریم هفتگی
تحلیل تکنیکال کاردانو ADA 

همان طور که در شکل بالا میبینید،خط روند صعودی در تایم فریم روزانه شکسته شده است.ابرکومو بالای نمودار قرار دارد که نشان دهنده بازار نزولی است.خط baseline بالای خط inversion قرار دارد که وضعیت خوبی نیست.دو خط مکدی و سیگنال هم کاملا در شرایط منفی هستند و هیچگونه سیگنال خرید ندارند.شاخص اندیکاتور CCI پس از نزول از سطح -100 به نظر میرسد در حال برگشت است.به طور کلی در تایم فریم روزانه سیگنال خرید نداریم.


در تایم فریم چهار ساعته:

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA در تایم فریم هفتگی
تحلیل تکنیکال کاردانو ADA 

در تایم فریم 4 ساعته در یک روند نزولی قرار داریم.دو خط مکدی و سیگنال وضعیت بازار را خنثی نشان میدهند.شاخص اندیکاتور CCI روی سطح -100 قرار گرفته و روند خاصی را در بازار نشان نمیدهد.نمودار قیمت بالای ابرکومو است که نشان دهنده روند نزولی و یا بی روندی در بازار است.خط baseline بالای خط inversion قراردارد و مهر تاییدی بر روند نزولی است.

صرافی ایرانی کارت

تحلیل فاندامنتال کاردانو ADA

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA در تایم فریم هفتگی
تحلیل فاندامنتال کاردانو ADA

حجم معاملات (volume) کاردانو در هفته گذشته نوسانات زیادی داشت و بین دو عدد 427  و 514 میلیون دلار متغیر بود.ارزش بازار (marketcap) نسبت به هفت روز گذشته حدود 700 میلیون دلار کاهش داشت.شاخش NVT روز گذشته برابر با 5.3 بود،این رقم نشان میدهد کاردانو ارز مناسبی برای سرمایه گذاری بلند مدت و میان مدت است.

بیشتر بخوانید:  تحلیل بیت کوین امروز 16 تیر 99 | تحلیل تکنیکال Bitcoin در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA در تایم فریم هفتگی
تحلیل فاندامنتال کاردانو ADA

شکل بالا که از سایت معتبر coinmarketcap برداشته شده است،اطلاعات کلی درباره کاردانو در اختیار شما قرار میدهد.شاخص ROI که میزان بازدهی سرمایه گذاری روی یک ارز را نشان میدهد،برای کاردانو معادل 316.20%است که رقم نسبتا خوبی است.اوج قیمت (ATH) کاردانو معادل 1.33 دلار ، مربوط به ژانویه 2018 و کمترین قیمت معادل 0.017 ، مربوط به اکتبر 2017 است.


تحلیل تکنیکال کاردانو ADA در تایم فریم هفتگی
تحلیل فاندامنتال کاردانو ADA

شاخص FCAS که عملکرد یک  ارز را از لحاط فاندامنتال بررسی میکند برابر با 932 است که در دسته عملکردهای عالی قرار دارد.فعلا هیچ رویداد فاندامنتال خاصی برای کاردانو ثبت نشده است.


نتیجه کلی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ارزدیجیتال کاردانو در تایم فریم هفتگی

از لحاظ تکنیکال کاردانو درتایم فریم های مختلف روزانه،هفتگی،4 ساعته،فعلا سیگنال خرید ندارد.مسئله ای که وجود دارد این است که با توجه به اینکه کاردانو نزدیک به سطح حمایتی مهمی قرار دارد،احتمال اینکه حمایت شود بسیار زیاد است، همچنین سرمایه گذارانی که از ارزش واقعی کاردانو مطلع هستند از این کاهش قیمت چشمگیر استفاده کرده و وارد معامله کاردانو میشوند.

ممنون از اینکه تا پایان “ تحلیل تکنیکال کاردانو ADA در تایم فریم هفتگی ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

نرگس ظفر

تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا