تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA در تایم فریم هفتگی _ امروز 5 آبان ماه 1399

salamcrypto
تحلیل کاردانو ADA امروز 5 آبان 99 ، رمز ارز کاردانو که محبوبیت خاصی بین معامله گران دارد هفته گذشته بین دو قیمت ۰٫۱ تا ۰٫۱۱۲ دلار نوسان قیمت داشت. اما با توجه به مقاومتی که سر راه آن قرار داشت نتوانست بیشتر از این صعود کند و دوباره به سطح ۰٫۱۰۵ دار بازگشت. کاردانو رتبه ۱۱ را درسایت معتبر coinmarketcap به خود اختصاص داده است. در ادامه این ارز را ازلحاظ تکنیکال و فاندامنتال بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA امروز 5 آبان 99

اولین بحثی که در تحلیل تکنیکال به آن می‌پردازیم خطوط حمایت و مقاومت است. اگر کاردانو به رشد خود ادامه دهد اولین مقاومتی که سر راه آن قرار دارد سطح ۰٫۱۱۲ دلار است، اگر رشد کارانو بازهم ادامه داشته باشد احتمال صعود تا ۰٫۱۱۷ دلار وجود دارد. اولین محدوده حمایتی در صورت ریزش ۰٫۱۰۱ دلار است که اگر در این محدوده حمایت نشود احتمال ریزش تا ۰٫۰۹۸ بالا می رود. در ادامه نمودار شمعی کاردانو را در تایم فریم‌های مختلف با اندیکاتورها بررسی خواهیم کرد.

تایم فریم هفتگی

تحلیل کاردانو ADA امروز 5 آبان 99
تحلیل کاردانو 99.8.5
در تایم فریم هفتگی شاخص SAR در شرایط خوبی نیست.میانگین متحرک ۹ روزه به‌نوعی سیگنال خرید داده است البته اگر کندل هفتگی که دوشنبه بسته می‌شود پایین میانگین بسته شود، این سیگنال نامعتبر خواهد بود. شاخص MOM در حال حرکت به سمت بالای سطح ۰ است. اگر موفق به شکست این سطح شود خود نوعی سیگنال خرید به‌حساب می‌آید.

تایم فریم روزانه

تحلیل کاردانو ADA امروز 5 آبان 99
تحلیل کاردانو 99.8.5
در تایم فریم روزانه الگوی مثلث قابل‌مشاهده است. شاخص SAR نزدیک به کندل ها درحرکت است و هرلحظه ممکن است سیگنال فروش بدهد. شاخص RSI در حال برگشت به سطح ۵۰ است و وضعیتی ریزشی را نشان می دهد. شاخص MOM موازی سطح ۰ درحرکت است و کاملاً بیانگر رکود در بازار است.

تایم فریم  ۴ ساعت

تحلیل کاردانو ADA امروز 5 آبان 99
تحلیل کاردانو 99.8.5
در تایم فریم ۴ ساعت شاخص RSI تا سطح ۳۰ نزول داشته و شاخص MOM به پایین سطح ۰ نزول کرده است. پس سرعت روند صعودی پایین آمده و در بازاری نزولی قرار داریم. شاخص SAR نیز نشان‌دهنده روندی ریزشی است.

تحلیل فاندامنتال کاردانو ADA امروز 5 آبان 99

تحلیل کاردانو ADA امروز 5 آبان 99
تحلیل کاردانو 99.8.5
حجم معاملات یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در تحلیل فاندامنتال باید بررسی شود. حجم معاملات کاردانو هفته گذشته حتی به یک میلیارد هم رسید اما دوباره تا ۷۰۰ میلیون ریزش داشت. ارزش بازار کاردانو نسبت به هفته گذشته تغییرات چشمگیری نداشته است. یکی از شاخص‌های دیگری که در تحلیل فاندامنتال استفاده می‌شود، شاخص NVT است. این شاخص بیان می‌دارد که کاردانو هنوز هم می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمای گذاری بلندمدت و میان‌مدت باشد.

تحلیل کاردانو ADA امروز 5 آبان 99
تحلیل کاردانو 99.8.5
برای بررسی عملکرد فاندامنتال یک ارز از شاخص FCAS استفاده می‌شود. این شاخص برابر با ۸۹۳ است و در دسته عملکردهای خوب قرار دارد. تغییرات این شاخص را می‌توانید در سایت coinmarketcap مشاهده کنید.

تحلیل کاردانو ADA امروز 5 آبان 99
تحلیل کاردانو 99.8.5

شاخص ROI که میزان بازدهی سرمایه‌گذاری روی یک ارز را نشان می‌دهد برای کاردانو معادل ۳۸۷% است. اوج قیمت کاردانو برابر با ۱٫۳۳ دلار و مربوط به ژانویه ۲۰۱۸ است. کمترین قیمت کاردانو برابر با ۰٫۰۱۷ دلار و به اکتبر ۲۰۱۷ برمی‌گردد.


کلام آخر تحلیل تکنیکال و فاندامنتال کاردانو ADA امروز 5 آبان 99

کاردانو فعلاً در تایم فریم‌های مختلف سیگنال خرید ندارد و در روندی نزولی قرار دارد. از لحاظ فاندامنتال کاردانو به‌شدت ارز معتبری است و سرمایه گذاری روی آن اگر به‌موقع باشد قطعاً سود ده خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  تحلیل بیت کوین امروز 9 مهر 99 | تحلیل تکنیکال Bitcoin

ممنون از اینکه تا پایان ” تحلیل کاردانو ADA امروز 5 آبان 99 ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

صرافی ایرانی کارت

نرگس ظفر

تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا