اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

پس از چین، هند به دنبال ممنوعیت ارز های دیجیتال

salamcrypto

گزارش ها حاکی از آن است که دولت هند در حال تشکیل یک پنل نظارتی جدید برای ارز های دیجیتال است و ممکن است در موضع خود نسبت به این صنعت تجدید نظر کند.
بنا به گزارشی که در تاریخ 19 می در بخش اقتصادی روزنامه تایمز منتشر شد، سه منبع محرمانه به دنبال تشکیل هیئت جدیدی از متخصصان با هدف تنظیم قوانین جدید برای تجارت ارز های دیجیتال در هند هستند.
این اقدام در حالی صورت گرفته است که وزیر سابق دارایی هند سوباش گرگ به صورت روزافزون در حال حمله به ارز های دیجیتال است و این وزیر در سال 2019 نیز تجارت ارز های دیجیتال را ممنوع کرد و دلیل آن را منسوخ شدن این بازار اعلام کرد!
این گزارش به نقل از یک منبع ناشناس که از این موضوع اطلاع دارد نوشته شده است و در آن آمده است:
این دیدگاه در دولت وجود دارد که توصیه های سوباش گرگ مناسب حال نیستند و به نگاه تازه ای در این زمینه نیاز است و ممنوعیت کامل راه حل مناسب نیست.
ممکن است در این پنل استفاده از بلاکچین برای پیشرفت فناوری استفاده شود و ممکن است بخاطر همکاری روپیه دیجیتال با بانک مرکزی هند، ارز های دیجیتال به طور کامل ممنوع نشوند.
بر اساس این گزارش ممکن است آنوراگ تاکور وزیر امور مالی و امور شرکت ها به این پنل بپیوندد، تاکور و نیرمالا وزرای سابق هند قبلاً اظهار داشتند که دولت ترجیح می‌دهد ارز های دیجیتال را به طور کامل ممنوع نکند.
در سال 2018 نیز اجازه ی سرمایه گذاری در این بازار از شرکت ها گرفته شد و با این حال دادگاه عالی در فوریه 2020 این قانون را لغو کرد.
خبر ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین و هند تاثیر منفی بر بازار ارز های دیجیتال گذاشته است و بیت کوین در شبانه روز اخیر با افتی حدوداً 11 درصدی مواجه شده است و در زمان نگارش این خبر در سطح قیمتی 40104 دلار معامله می‌شود.

بیشتر بخوانید:  پیش بینی ریزش قیمت بیت کوین بعد از رسیدن به 12000 دلار

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا