اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

تمامی ماینرهای از کار افتاده چینی وارد ایران خواهند شد

تمامی ماینرهای از کار افتاده چینی وارد ایران خواهند شد

به گزارش زوم ارز و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، پرویز محمدنژاد قاضی محله در نشست علنی امروز (چهارشنبه 24 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی‌ وضعیت صنعت استخراج رمز ارز های جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور گفت: امروز تعداد بسیاری از کشورهای دنیا حضور رمز ارزها را در داخل کشورشان ممنوع کرده اند، حتی کشورهایی مانند آمریکا که از فناوری های فوق العاده برخوردارند، ماینینگ را نیز ممنوع کرده است، ماینینگ یعنی کارگری، امروز در غالب کشورهای دنیا کارگری می کنند و سودش را برخی از سوداگران می برند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

نماینده مردم لنگرود در مجلس یازدهم ادامه داد: ما در داخل کشور 60 هزار مگاوات تولید برق داریم که 11.5 درصد آن در مسیر مصرف اتلاف می شود، حدود 12 مگاوات در حوزه برق آبی تولید داریم، اما هیچ پایه برقی برای ما محسوب نمی شود، کما اینکه امسال به کمتر از 3500 مگاوات رسید، ضمن آنکه 30 تا 50 درصد نیز به دلیل اورهال نکردن دستگاه ها از بین می رود و در نهایت آورده ما از مجموعه 60 هزار مگاوات در حدود 27 هزار مگاوات است. این در حالی است که 12 هزار مگاوات نیز تراز منفی داریم که در همین سال جاری خود را نشان داد، لذا این سوال مطرح است که از کدام محل باید یک پروژه بسیار عظیم مانند رمز ارزها را تامین برق کنیم؟

وی افزود: بزرگترین خطری که رمز ارزها برای برق ایجاد می کند، مصرف دائمی است، چرا که مصارف خانگی، تجاری و صنعتی به صورت سینوسی هستند، لذا در شبکه ایجاد تنفس می کنند و تنها موجودی که وارد شبکه برق شده و به صورت ممتد کار می کند و در مسیر خود به تاسیسات برق آسیب می رساند همین رمز ارزها هستند، لذا باید فکری اساسی برای آنها کرد.

کوین کده

محمدنژاد تصریح کرد: در آینده نزدیک تمام ماینرهای بنجل، از کار افتاده و انبار شده چین که تا امروز حدود 200 هزار عدد از آنها کشف شده، وارد ایران خواهد شد و حتی زباله های آن بدتر از زباله های اتمی است.

بیشتر بخوانید:  آیا ایلان ماسک در فستیوال دوج کوین شرکت خواهد کرد؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس یازدهم بیان کرد: گویا گروهی به عنوان نهنگ ها ماموریت یافته اند تمام ماینرهای از رده خارج شده چین را وارد ایران کنند که این اتفاق افتاده و بلای جان انرژی کشور ما شده است! با این وجود تنها راه مقابله با این آسیب ها این است که مزارع رمز ارز کنترل شده و اجاره ای فعالیت کنند، چرا که در این شرایط تحت کنترل بوده و می توان از آنها مالیات گرفت و کنترل های لازم را اعمال کرد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Icana


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا