اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بانک های آمریکایی به دنبال ترید کردن بیت کوین

salamcrypto

ممکن است بانک های آمریکایی کاملاً موضع خود را نسبت به ارز های دیجیتال تغییر دهند.

بنا به گزارش  CNBC گروه سرمایه گذاری New Digital با همکاری شرکت فینتک Fidelity کرده تا چارچوبی را برای بانک های ایالات متحده بسازد که طی آن این بانک ها خدمات تجارت ارز های دیجیتال را به مشتریان خود ارائه کنند.
پاتریک سلز مدیر راهکار های بانکی گروه  NYDIG اعلام کرد که تاکنون چندین بانک برای این برنامه اعلام آمادگی کرده اند و اکثر آنها موسسات مالی کوچک هستند، با این حال سلز اعلام کرد که این شرکت در حال مذاکره با بزرگترین بانک های آمریکا است.
بنا به گفته های مدیر  NYDIG ممکن است نام های بزرگی مانند Bank Of America و JPMorgan به این پروژه ورود کنند.
Bank Of America یکی از سرسخت ترین بانک های ضد رمزنگاری در ایالات متحده است و به طور منظم ارزش بیت کوین و ارز های دیجیتال را زیر سوال برده است.
به عنوان بخشی از توافق بین گرون NYDIG و FIS بانک هایی که در این پروژه شرکت کنند این امکان را دارند که به صورت مستقیم از حساب های کاربران برای آنها ارز دیجیتال خرید و فروش کنند.
چراغ سبز بانک های آمریکایی به معاملات ارز های دیجیتال می‌تواند رقابت بین این شرکت ها و پلتفرم هایی مثل رابین هود، کوین بیس و اسکوئر را به دنبال داشته باشد. بنا به آماری که قبلاً منتشر شد حدود 9.5 میلیون نفر در سه ماه اول سال 2021 از پلتفرم رابین هود برای خرید و فروش ارز های دیجیتال استفاده کردند.
رییس گروه  NYDIG آقای یان ژائو درآمد کلانی که شرکت هایی همچون رابین هود و کوین بیس از این راه بدست می‌آورند مهم ترین وسوسه برای بانک های آمریکایی برای ورود به این بازار است.
ژائو گفت:
این موضوع فقط در این مورد نیست که بانک ها فکر می‌کنند مشتریان آنها بیت کوین می‌خواهند، آنها پس از بررسی داده ها به این نتیجه رسیدند باید به به این بازار ورود پیدا کنند.
بانک های بزرگی مثل گلدمن ساکس و مورگان استنلی به تازگی خبر از راه اندازی صندوق سرمایه گذاری بیت کوین برای مشتریان خود داده اند.

بیشتر بخوانید:  تحلیلگر مشهور هنوز هم باور دارد که بیت کوین به 100 هزار دلار خواهد رسید

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا