اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

حمله دیگری در DeFi : مهاجم 24 میلیون دلار Harvest Finance را تخلیه کرد.

salamcrypto

به گفته CoinGecko ، حمله  احتمالی در پروتکل مالیات غیرمتمرکز DeFi در Harvest Finance  را در عرض نیم ساعت با 65 درصد کاهش روبرو کرد.

طبق گزارشاتی که اوایل روز دوشنبه منتشر شد، بیش از 25 میلیون دلار ارزش از استخرهای مالی Harvest تخلیه شده و توسط یک مهاجم ناشناخته با  renBTC (rBTC) جایگزین شده است. وجوه دیگر از طریق Tornado Cash، یک نرم افزار مبهم سازی Ethereum، مخلوط شده است. به دنبال این حمله، به نظر می رسد سرمایه گذاران تقریباً 350 میلیون دلار از سایت بر داشت کرده اند.

تیم ناشناس حامی  Harvest Finance در توئیتی گفت: “ما به طور فعال در زمینه کاهش حمله اقتصادی به استخرهای استیبل کوین و BTC به طور فعال در حال کار هستیم و به محض دسترسی به جزئیات اضافی ، در این موضوع بلافاصله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

این تیم همچنین گفت که “حمله اقتصادی” با دستکاری قیمت های  استیبل کوین ها  در Curve Finance ، یکی دیگر از پروتکل های  DeFi  که  در تعامل با قراردادهای Harvest Finance است نیز  ، امکان پذیر است.

یک از اعضای تیم Harvest در پروژه Discordدر ساعت 4:45 UTC گفت: مدیران  ادعا می کنند که “100٪ از بودجه های استراتژی منحنی پایدار بیت کوین و BTC” را به خزانه منتقل کرده اند و “در حال تلاش برای جلوگیری از برداشت سپرده های خزانه استیبل کوین و BTC هستند.

بیشتر بخوانید:  مصاحبه رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در مورد ارز های دیجیتال

Harvest Finance  به سوالات  خبرنگاران  پاسخی نداده است.این حمله پس از آن انجام می شود که کریس بلک ، تحلیلگر DeFi ، ادعا کرد مدیران Harvest Finance “یک کلید مدیریتی دارند که در قرارداد پروتکل قفل شده است و می تواند وجوه را تخلیه کند. در این حمله  مشخص نیست که کلید مدیر یا تیم ناشناس پشت پروتکل چه نقشی با تخلیه ناگهانی دارایی ها دارند.

ارزش برداشت قفل شده (TVL) ،Harvest Finance درست قبل از اینکه بهره برداری احتمالی رونمایی شود، بیش از یک میلیارد دلار  بود . براساس  DeFi Pulse مقدار TVL از ساعت 5:00 UTC به 673 میلیون دلار کاهش یافته است.خبرهای بیشتر در این مورد پیگیری و در روزهای اینده ارسال خواهد شد.

منبع: کوین دسک


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا