اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آیا موسسه ها در حال فروش بیت کوین خود هستند؟

salamcrypto

Coinbase Pro یک صرافی معتبر است که موسسه های زیادی از آنجا خرید های خود را انجام می‌دهند. حالا داده های CryptoQuant نشان می‌دهند که فشار ها بر روی این صرافی برای بیت کوین ها خود افزایش یافته است.
بیت کوین در حال رسیدن به بالای 50 هزار دلار بود اما با افت قیمتی چند هزار دلاری مواجه شد و داده ها می‌گویند که این کاهش قیمت بخاطر افزایش تقاضای برای فروش در صرافی Coinbase Pro بود.
بر اساس CryptoQuant، شاخصی که اختلاف قیمت بین دو صرافی Coinbase Pro و Binance را اندازه گیری می‌کند، منفی شده است. به عبارت دیگر فشار روی فروش در صرافی Coinbase بیشتر از فشار فروش در Binance بود.
منفی بودن این شاخص می‌تواند پیش درآمدی بر مقاومت کوتاه مدت باشد. از طرف دیگر، وقتی شاخص مثبت است نشان دهنده
فشار برای خرید است.
بر اساس این شاخص مدیرعامل CryptoQuant، کی یانگ جو معتقد است که رسیدن بیت کوین در کوتاه مدت به بالای 50 هزار دلار بسیار سخت به نظر می‌رسد.
” وقتی که قیمت بیت کوین در صرافی Coinbase به 45 هزار دلار رسیده است، رد شدن از 50 هزار دلار بسیار سخت به نظر می‌رسد.”
صرافی Coinbase Pro به یک صرافی محبوب بین موسسه ها و نهنگ ها تبدیل شده است. این افراد و شرکت ها بیت کوین خود را از طریق این صرافی خریدار می‌کنند. همچنین این پرداخت ها به سرعت بر روی قیمت بیت کوین تأثیر نمی‌گذارند. نهنگ ها و شرکت ها بیت کوین خود را از طریق OTC صرافی Coinbase Pro که خارج از بازار اصلی است خریداری می‌کنند بنابراین شاخص این صرافی را می‌توان به عنوان معیاری برای تقاضای موسسه ها در نظر گرفت.
به نظر نمی‌رسد که نوسان در شاخص صرافی Coinbase و افت قیمت آن تأثیری طولانی مدت بر بیت کوین داشته باشد. این ارز دیجیتال همچنان به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.
منبع: Cointelegraph.com

بیشتر بخوانید:  مایکرو استراتژی مجدداً بیت کوین خرید

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا