زوم ارز پدیا

آیا زنان در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند؟ | نقش زنان در صنعت بلاک چین

در این مطلب به بررسی نقش زنان در صنعت بلاک چین و رمزنگاری می پردازیم . می‌خواهیم بدانیم آیا زنان هم ، اندازه مردان به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و بیت کوین علاقمندند؟  و یا اینکه در این صنعت برابری جنسیتی رعایت شده است؟  مطالعه این مطلب شما را با جایگاه زنان در blockchain آشنا می کند.

سلام کریپتو

 

نقش زنان در صنعت بلاکچین چیست؟

نقش زنان در صنعت بلاک چین چیست ؟ ؛Grayscale مدیر صندوق بیت کوین در۴ دسامبر نتایج یک تحقیق را منتشر کرد که نشان می داد 43٪ از پاسخ دهندگان علاقمند به سرمایه گذاری های بیت کوین زنان هستند. – و در هند زنان ، اکثریت سرمایه گذاران رمزنگاری را تشکیل می دهند.
آیا این بدان معنی است که برابری جنسیتی به بازار آمده است؟ یا اینکه فناوری های رمزنگاری و blockchain هنوز یک تجارت مردانه هستند؟


آیا در غرب جایی برای سرمایه گذاری زنان وجود دارد؟

تا سال 2018 ، صنعت رمزنگاری تقریباً از زنان خالی بود. اما علاقه مندان به کریپتو محیط مردانه خود را با کنفرانس ها و ملاقات های خصوصی ایجاد  می کردند. در یکی از کنفرانسها یی که در سال 2018 در ژاپن برگزار شد ، تنها دو نفر از 42 شرکت کننده زن بودند.


فقدان زنان در بازار blockchain

فقدان زنان به طور کلی تا سال 2018 – می تواند با تسلط تاریخی مردان در صنایع فنی ، مالی و علمی توضیح داده شود ، در حالی که تعداد زنان اگرچه رو به رشد بود ، اما هنوز از مساوی بودن ، فاصله داشتیم . و زنان 10٪ – 30٪ از کل نیروی کار را تشکیل می دادند.

صرافی ایرانی کارت

زنان چندین سال است که جهت پیدا کردن شغل در استارت آپ های blockchain با مشکل روبرو هستند. نتایج یک مطالعه که توسط LongHash در سال 2018 منتشر شده است نشان می دهد که از بین 100 استارت آپ blockchain ، کارمندان زن تنها 14.5 درصد را تشکیل می دهند ، در حالی که درصد مدیران  زن 7/5 درصد بود. بدتر از این ، در 78 تا  از 100 راه اندازی هیچ رهبر زنی وجود نداشت. Arijana Koskarova ، بنیانگذار مرکز آموزش Creative Hub در مقدونیه شمالی و کوزوو ، به Cointelegraph گفت :

“زنان اولویت های دیگری در زندگی دارند ، مانند پرورش خانواده ، بنابراین اکثریت غالباً شغل هایی را انتخاب می کنند که امن تر و راحت تر به جای ناامن اداره می شوند.”


cryptocurrency زنان و ارتباط آن با جرم

آیا زنان در بیت کوین سرمایه گذاری میکنند - نقش زنان در صنعت بلاک چینارتباط با جرم در کریپتوکارنسی ، یکی از دلایلی است که باعث می شود کمتر از 10٪ از زنان در سال 2018 در گریپتوکارنسی سرمایه گذاری کنند. برخی معتقدند که این امر به این دلیل است که پول دیجیتال در ابتدا به طور عمده برای خرید اسلحه ، پورنوگرافی غیرقانونی ، یا مواد مخدر استفاده می شد. بسیاری از مردم هنوز BTC را با Wild West ، تاریکی و جنایت مرتبط می دانند.


افزایش تعداد زنان در رمزنگاری

با این حال ، امروزه  در دنیای blockchain ، تعداد بیشتری از خانمها بر حرفه های جدید تسلط دارند . سرمایه گذاران ، بازرگانان ، تحلیلگران ، توسعه دهندگان ، روزنامه نگاران و حتی روسای شرکت ها از جامعه زنان هم هستند .
نکته قابل توجه ،این است که تعداد معدودی از مردم می دانند که اکنون تعداد زنانی که دارای مقام های رهبری در صنعت blockchain و crypto هستند در مقایسه با سالهای قبل بیشترند.
شرکت های برجسته رمزنگاری مانند Bancor و Binance نمونه روشنی برای این امر است که 40٪ – 50٪ از کارمندان زن هستند.


لیست زنان مدیر - نقش زنان در صنعت بلاک چین

لیست زنان مدیر در راه اندازی blockchain

لیست زنان مدیر، در راه اندازی blockchain کاملاً طولانی است. در اینجا فقط چند مثال  از رهبری زنان آورده شده است. بخشهای blockchain IBM و JPMorgan Chase به ترتیب توسط ماری ویک و امبر بالدت هدایت می شوند. Blythe Masters هدایت شرکت blockchain Digital Asset Holdings را به عهده داشت و هنگامی که 28 سال داشت مدیر عامل شرکت JPMorgan Chase شد. و کیتلین بریتمن با تأسیس بنیاد Tezos  ،   دویست وسی ودومیلیون دلار در عرضه اولیه سکه خود جمع آوری کرد.
علاقه روزافزون زنان به سمت رمزنگاری را می توان با فرصت های جذاب سرمایه گذاری در بازار توضیح داد ، همانطور که یکی از توسعه گران blockchain به نام Nisa Amoils برای Cointelegraph توضیح داد: زنان می توانند از طریق تجارت و سرمایه گذاری مجازی بیت کوین درآمد بیشتری کسب کنند.


رقابت زنان با مردان در بلاکچین

بسیاری از پروژه های امروز که توسط زنان ایجاد شده نه تنها با طرح های ایجاد شده توسط مردان قابل رقابت هستند بلکه می توانند از آنها بهتر عمل کنند. اجرای پروتکل معروف شبکه روشنایی توسط بنیانگذار آن الیزابت استارک امکان پذیر شد. تصمیمات اصلی در Coinbase نه تنها برایان آرمسترانگ بلکه همچنین  توسط کاترین هاون ، عضو هیئت مدیره شرکت گرفته می شود. همچنین ، تونی لین کاسرلی Cointelegraph را تأسیس کرد و مدیر عامل ConsenSys کارولین رخوو است.

همچنین شایان ذکر است از کسانی که درباره blockchain و cryptocur ارز می نویسند، برخی شان زنانی هستند که صدها هزار مشترک در توییتر دارند که  از مؤثرترین صنعت  دیجیتال ومجازی محسوب می شوند.

تعداد روزنامه نگاران و سردبیران ستونهای رمزپایه وبیت کوین در حال افزایش هستند .  لورا شین ، لیلی کاتز ، کریستینا لوکرزیا کرنر ، راشل ولفسون …کلیدهای دانش را در دست دارند.
یکی دیگر از افراد محترم امید لیو است.پس از اینکه یک مرد نامشخص و تأثیرگذار به او گفته بود که “او هرگز قادر به ایجاد آن صنعت  نخواهد بود، در سال 2018 ، او 20 میلیون دلار بودجه برای راه اندازی ، Eximchain – یک blockchain عمومی و مقیاس پذیر که حریم خصوصی برای مشاغل را تضمین می کند. ، دریافت کرد ، در حالی که او یک زن بود.


زنان و فناوری بلاک چین - نقش زنان در صنعت بلاک چین

زنان و فناوری بلاکچین

در تاریخ 25 ژانویه 2018 ، الكسیا بناتسوس ، سرمایه گذار در گروه رسانه ای ، پیام زیر را توییت كرد:

“زنان ، رمزنگاری را در نظر بگیرید. در غیر این صورت مردان می خواهند دوباره ثروت خود را بدست آورند. “

تعداد بیشتری از خانمها نمونه های او را دنبال می کنند ، حتی آنهایی که در کشورهای در حال توسعه وجود دارند ، که برای آنها blockchain فرصتی عالی برای دستیابی به استقلال مالی است. به عنوان مثال ، در اوگاندا ، Tricia Martinez سکوی کلوچه Wala را راه اندازی کرد ، که به زنان اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی مبلغ کمی پول را منتقل کنند. در کشور دیگری در حال توسعه ، رویا محبوب و فرشته فروغ ، ضمیمه زنان را راه اندازی کردند و به زنان این فرصت را می دهند که وبلاگ بنویسند و سودی از تبلیغات دریافت کنند. کریستین بوگیگیو ، یکی از بنیانگذاران اتحادیه حقوقی تنظیم مقررات دارایی دیجیتال ، معتقد است که انقلاب تکنولوژیکی در اقتصاد دیجیتال برای زنان بسیار عالی است .

بیشتر بخوانید:  دامیننس بیت کوین bitcoin Dominance

یكی دیگر از بانك های زنجیره ای ، یوره هنگ مستقر در سنگاپور ، موفق شد تعداد سخنرانان زن را در كنفرانس خود ، S / HE Blockchainers Asia ، به 30٪ – 40٪ برساند. هونگ توضیح داد که دادن تریبون سخنرانی به زنان ، زنان دیگر را به مشارکت تشویق می کند.


توصیه هایی برای زنان در صنعت رمز نگاری

Ksenia Semenova ، مدیر توسعه در Cindicator ، برخی توصیه ها را با Cointelegraph به اشتراک گذاشت:

غالباً این سؤال مطرح می شود كه آیا زن بودن در دنیای مردانه تجارت و فناوری دشوار است یا خیر. در تجربه من ، زن بودن در تجارت رمزنگاری آسان تر است. سرمایه گذاران مجازی عملاً نسبت به جنسیت شما بی تفاوت هستند. آنها شخصاً با شما ارتباط برقرار نمی کنند ، آنها به کلیت داده ها نگاه می کنند: یک تیم ، یک ایده – جنسیت شما مهم نیست.

با این حال ، ماناسی وورا معتقد است که زنی که در یک فضای مردسالاری کار می کند ، یا تنها زنی است که در یک کنفرانس صحبت می کند ، کار آسانی نیست. این یک مشکل قابل حل است ، هر چند ، به Cointelegraph گفت:

“ما باید برای زنانی را که در این زمینه پیشرو هستند جشن بگیریم و آنها را برجسته کنیم ، و این امر الهام بخش برای پیوستن دیگران خواهد بود.

اما مردان چه فکر می کنند؟ آیا آنها شروع به جدی گرفتن زنان در بازار blockchain کرده اند؟ چگونه در محیط کار پذیرفته می شوند؟ Binance ، یکی از صرافی های پیشرو در زمینه رمزنگاری ، به عنوان مثال پیشرو بوده است ، نشان می دهد که زنان نه تنها می توانند با موفقیت در صنعت رمزنگاری کار کنند بلکه تصمیمات اساسی را نیز برای شرکت اتخاذ می کنند. Thao Trang ، نماینده Binance که برای کارمندان زن برنامه برگزار می کند ، معتقد است:

“حفظ برابری جنسیتی نه تنها به یک محیط کار متعادل منجر می شود بلکه به مهارت های حرفه ای ، تفکر خلاق و توانایی حل مسئله برای مشاغل منجر می شود.”

به این ترتیب ، در طی مراحل استخدام ، مبادله به جنسیت یا وضعیت زناشویی توجه نمی کند. هلن های ، رئیس بنیاد خیریه Binance ، در توصیف سیاست شرکت از جمله ای چینی استفاده کرد: “مهم نیست که گربه سیاه یا سفید باشد. تا زمانی که موش ها را بگیرد ، گربه خوبی است. “


برابری جنسیتی در صنعت blockchain

نقش زنان در صنعت بلاک چین برابری جنسیتی را عنوان میکنید ؛ بارونس میشل مون ، که cryptocurrency خود را برای افزایش علاقه زنان به سرمایه گذاری در این فناوری راه اندازی کرده است ، کمک می کنند. یک زن دیگر ایتالیایی ، کاترینا فرارا ، پروژه Neuralia را با هدف دستیابی به برابری جنسیتی در صنعت رمزنگاری تأسیس کرد. مانانا ساموسووا – بنیانگذار زنان در جامعه Crypto میگوید:

“من معتقدم كه برای ورود مؤثر بانوان كارآفرین به حوزه blockchain و cryptocurrency ، اجرای چندین پروژه ضروری است. ما بیش از 40 جلسه برای خانمهای جامعه کلاس رمزنگاری برگزار کردیم تا به آنها تجارت کریپتو و سرمایه گذاری blockchain را آموزش دهیم. در نتیجه ، در نیویورک ، پایگاه تماس به 7000 نفر افزایش یافت .

زنان دیگر ی هم معتقدند و می گویند، مگر اینکه خودتان کاری انجام دهید ، هیچ کس دیگری این کار را برای شما انجام نخواهد داد. و اگر زنان فعال تر در دنیای کریپتو نباشند ، آنها دوباره از این حیطه عقب افتاده وکم کم حذف خواهند شد.
وی یی ، بنیانگذار و مدیر ارشد بازاریابی Binance ، گفت: “Blockchain و Crypto یک صنعت نوظهور است که شما بایدبه اندازه کافی در این صنعت  پیشتاز باشید.
هرگز از دیگران انتظار نداشته باشید که زنان را ترجیح دهند. “

به نظر می رسد Arijana Koskarova با آخرین نکته موافق است و به Cointelegraph می گوید:

“من فکر نمی کنم که برای زنان به طور طبیعی تبعیض قائل می شوند ، اما احتمالاً ما نیز باید سخت تر کار کنیم و جایگاه خود را در این صنعت بگیریم.”


عدم آگاهی از ارز های رمزنگاری در بین زنان

عدم آگاهی از ارزهای رمزنگاری شده در بین زنان نیز از جمله دلایل شیوع مردان در بازار است. به همین ترتیب ، شرکت پرداخت Circle معتقد است که منابع آموزشی در دسترس به افزایش تعداد زنان در بازار blockchain کمک خواهد کرد.

قرار بود بلاکچین فرصت های مساوی را برای همه در سراسر جهان به ارمغان بیاورد. حداقل این چیزی است که Satoshi Nakamoto ، خالق بیت کوین ، قصد داشت به آن برسد. در حالی که سلسله مراتب وزیر بنای این کار هنوز به خوبی ساخته نشده است ، فرصتی برای ساختن آن به گونه ای وجود دارد که به مردم آزادی بیشتری می دهد تا موقعیتی را که می خواهند در بازار انتخاب کنند . و فرقی نداشته باشد آنها مرد باشند یا زن.
آروین اسمیت ، بنیانگذار استارت آپ های blockchain Dovu و MintBit ، و نویسنده کتاب “Identity Reboot” ، معتقد است که جنسیت برای شرکت در صنعت blockchain امروز اهمیت چندانی ندارد ، Satoshi Nakamoto می تواند یک زن باشد. وی در مصاحبه ای با Cointelegraph افزود كه سهم هر دو جنس ارزشمند است.


چه اطلاعاتی برای عملکرد جامعه امروزه کاملاً ضروری است؟

آنچه که ضروری است این است که افرادی که این فناوری را ایجاد می کنند ، افرادی که از این فناوری استفاده می کنند ، و افرادی که از این فناوری حسابرسی می کنند و افرادی که این فناوری جدید را تعقیب می کنند ، گروه متنوعی از مردم باشند.

” ممنون که تا پایان مطلب نقش زنان در صنعت بلاک چین با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

طاهره محمدیان

کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا