زوم ارز پدیا

ارز دیجیتال آریا کوین | آیا آریا کوین کلاهبرداری است ؟

ارز دیجیتال آریا کوین  ، همانطور که می دانید متاسفانه در حال حاضر رمز ارز های کلاهبرداری زیادی در دنیا وجود دارد که با شیوه های مختلف از مردم کلاهبرداری می کنند. آریا کوین یکی از رمز ارز های کلاهبرداری است که احتمالا نام آن را زیاد شنیده باشید. متاسفانه در حال حاضر این ارز در سایت کوین مارکت کپ که یکی از سایت های مرجع جهانی ارز دیجیتال می باشد لیست شده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در این مقاله همانطور که مطلع شدید ما قصد داریم تا درباره آریا کوین ” Arya ” با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر تا به حال نام این ارز را به عنوان یک ارز ایرانی شنیده اید و قصد ورود به بازار این ارز را کرده کرده بهتر است کمی صبر کنید تا کمی اطلاعات درباره این ارز به دست بیاورید. اگر به پیشنهاد دوستانتان هم اکنون وارد این ارزدیجیتال شده اید و در حال حاضر در این ارز فعالیت می کنید، باز هم پیشنهاد می کنیم که صبر کنید چراکه در این مقاله اطلاعات زیادی به شما درباره این پروژه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

آیا آریا کوین یک پروژه کلاهبرداری است؟

آیا آریا کوین یک پروژه کلاهبرداری است؟
آیا آریا کوین یک پروژه کلاهبرداری است؟

همانطور که مطلع هستید در این مقاله قصد داریم تا درباره پروژه ایرانی آریا کوین با شما عزیزان گفتگو کنیم. احتمالا شنیده اید که آریا کوین یک پروژه ایرانی است. به گفته توسعه دهندگان این کوین، آریا کوین متعلق به دولت ایران است.!! این سخن کاملا دروغ است چراکه اصلا این موضوع وجود ندارد. اگر به وایت پیپر این کوین مراجعه کنید، متوجه می شوید که وایت پیپیری کاملا کپی شده از ارزدیجیتال بیت کوین دارد. در یکی از عناوین وایت پیپر آریا کوین عبارت ” همتا به همتا یا همان Peer to Peer ” آمده است. اگر وایت پیپر بیت کوین را خوانده باشید متوجه خواهید شد که دقیقا در وایت پیپر بیت کوین نیز اینچنین عبارتی آمده است. در نتیجه می توان گفت که در این بخش وایت پیپر آؤیا کوین کاملا کپی شده از روی پروژه بیت کوین است. این موضوع، تنها یکی از بخش های مربوط به وایت پیپیر بود که  اگر در ادامه همراه ما باشید به صورت کامل به وایت پیپر این ارز خواهیم پرداخت و آن را بررسی خواهیم کرد.

کوین کده

در حال حاضر، همانطور که گفتیم این کوین خودش را به عنوان یک کوین ایرانی خطاب می کند. جالب تر از همه این است که برخی ها این کوین را به عنوان ” اولین کوین ایرانی ” به حساب می آورد. به گفته توسعه دهندگان این کوین، تراکنش ها بر روی بلاکچین اختصاصی آریا کوین ذخیره می شود و همچنین آن ها استخراج نیز می شوند. آن ها عنوان کرده اند که این کوین حریم خصوصی بسیار بالایی دارد و شما می توانید با خیال راحت در این پروژه فعالیت کنید.

پس از کمی گشت و گزار در بخش ” Explorer ” سایت آریا کوین متوجه یک نکته بسیار عجیب شدیم. تقریبا می توان گفت که 73 درصد از کوین های این ارز دیجیتال در یک ” کیف پول ” نگهداری می شود. جز این بحث، قسمت عجیب دیگر این ارز این است که 125 درصد از کوین ها در 25 کیف پول برتر نگه داری می شود. شما می توانید این بخش از مقاله را در قسمت ” Top ” سایت رسمی آریا کوین مشاهده کنید.

اگر از این بخش بگذریم، به سراغ گیت هاب این پروژه می رویم تا ببینم در آنجا چه خبر است. تمام کد های مربوط به پروژه در یک روز آپلود شده است و این کار نیز توسط یک شخص صورت گرفته است. متاسفانه با توجه به این موضوع، نمی توان به راحتی به این پروژه اعتماد کرد. اگر قصد دارید تا بیشتر درباره این کوین بدانید، در ادامه همراه ما باشید.


نگاهی به وایت پیپر ارز دیجیتال آریا کوین

نگاهی به وایت پیپر ارز دیجیتال آریا کوین
نگاهی به وایت پیپر ارز دیجیتال آریا کوین

همانطور که گفتیم در اولین قسمت وایت پیپر آریا کوین با یک جمله کپی شده است وایت پیپر بیت کوین به رو به رو می شویم. در ادامه قصد داریم بیشتر وایت پیپر این پروژه را بررسی کنیم.

در ادامه وایت پیپر آریا کوین، با چکیده آن رو به رو می شویم. در چکیده وایت پیپر آریا کوین نیز مجدد یک پاگراف عینا شبیه به وایت پیپر پاراگراف بیت کوین مشاهده می کنیم. مجدد اگر کمی صفحه را به پایین اسکرول کنیم، باز هم با عباراتی همانند عبارات کپی شده وایت پیپر بیت کوین رو به رو می شوید. به صورت کلی باید بگوئیم که تقریبا 90 درصد وایت پیپر آریا کوین دقیقا همانند وایت پیپر بیت کوین می باشد. اگر تا به حال وایت پیپر بیت کوین را خوانده باشید، زمانی که اقدام به وایت پیپر آریا کوین کنید، به راحتی متوجه جملات کپی شده می شوید.

لازم به ذکر است که در برخی از پاراگراف ها قسمت های متفاوتی از وایت پیپر بیت کوین وجود دارد. برای مثال در یک بخش از وایت پیپر آریا کوین آمده است که این کوین بدون محدودیت است و تمام کاربران می توانند بدون هیچ محدودیتی و کاملا آزادانه اقدام به فعالیت کنند. این قسمت در وایت پیپر بیت کوین وجود ندارد چراکه بیت کوین محدود است.

به صورت کلی، در قسمتی از وایت پیپر آریا کوین گفته شده است که این پروژه بسیار شبیه به بیت کوین می باشد و تنها تفاوت های اندکی دارد. که در کمی قبل تر با یکی از تفاوت های این پروژه آشنا شدیم.

اگر قصد دارید تا خودتان وایت پیپر آریا کوین را مطالعه کنید می توانید با مراجعه به سایت آریا کوین، به راحتی فایل PDF این پروژه را دانلود و سپس آن را مطالعه کنید. برای اینکه بتوانید وایت پیپر آریا کوین را با وایت پیپر بیت کوین مقایسه کنید، می توانید همزمان وایت پیپر بیت کوین را نیز اجرا کنید و در کنار یک دیگر قرار دهید و هر دو را مطالعه و سپس مطابقت دهید. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر به بررسی این پروژه بپردازیم.


نگاهی به پروژه آریا کوین از زوایا مختلف

این پروژه در سایت های ایرانی بسیار تبلیغ داده است و هدف از این کار جذب کاربران ایرانی بوده است. در یکی از سایت ها تبلیغ جالبی مشاهده کردیم که گفتیم برای شما نیز محتویات آن تبلیغ را بازگو کنیم.

در تبلیغ ذکر شده بود که نماد این ارز ” AYA ” می باشد. در سایت کوین مارکت کپ نیز دقیقا این ارز با این نماد لانچ شده است. در قسمت دیگر از این تبلیغ آمده است که این کوین توسط تیم ” مستر دیجی کوین ” یا ” Mr Digicoin ” که احتمالا آن را بشناسید توسعه داده شده است. می گویند که آریا کوین قابل استخراج است. همانطور که می دانید این موضوع بدین معنی است که شما می توانید این کوین را استخراج کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که الگوریتم این کوین برای استخراج، چه الگوریتمی است؟

شبکه این کوین از الگوریتم ” Scrypt “ پشتیبانی می کند. شما می توانید با استفاده از ماینر هایی که از این الگورتیم پشتیبانی می کند این کوین را استخراج کنید. در قسمتی دیگر از این محتوا آمده بود که به صورت کلی 120 میلیون واحد از آریا کوین وجود دارد. در این متن تبلیغی آمده است که که شما می توانید به صورت مستقیم با ریال اقدام به خرید بدون کارمزد این کوین کنید. حتی آورده بودند که برای انجام این کار شما می توانید از نمایندگی های موجود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  الگوریتم گواه اثبات اعتبار PoA چیست؟ | راهکار رفع مشکل مقیاس پذیری بلاکچین

اگر تا به حال درباره شبکه خبری CCN شنیده باشید، می دانید که این خبر گذاری بسیار معروف است. در سایت این خبر گذاری یک خبر درباره آریا کوین کار شده است که از مزایا و همچنین قابلیت های این کوین سخن گفته شده است. زمانی که این خبر در سایت CCN را به صورت کامل مطالعه کردیم، در انتها با یک پاگراف بسیار جالب رو به رو شدیم.

در این پاگراف این خبری گزاری مدعی شده بود که بابت درج این مطلب در این سایت مبلغی گرفته شده است. به نوعی باید بگوئیم که این متن یک متن تبلیغاتی در این سایت معروف بود که قصد از انجام این کار جذب کاربران بود که پس از گذشت مدتی حذف خواهد شد. البته لازم به ذکر است که  در حال حاضر این مطلب از این سایت حذف شده است. متاسفانه باید بگوئیم که جز خبرگزاری های خارجی، این مطالب تبلیغاتی در برخی از سایت های خبرگزاری ایرانی نیز درج شده است که متاسفانه نمی توانیم آن سایت ها را معرفی کنیم. البته لازم به ذکر است که برخی از خبرگزاری ها به صورت کامل درباره این پروژه که آیا کلاهبرداری است یا خیر مطالب معتبری منشتر کرده اند که می توانید آن ها را نیز مطالعه کنید.

پس از اینکه در سایت های مختلف این ارز را بررسی کردیم، به سراغ این رفتیم که ببینیم بیشترین ورودی های سایت این ارز مربوط به چه کشوری است. به همین جهت سری به سایت الکسا زدیم. در سایت الکسا آمده بود که:

اکثر کاربرانی که از سایت آریا کوین استفاده می کنند ایرانی هستند و بیشترین ورودی این سایت از کشور ایران می باشد. البته در کنار ایران کشور های دیگری نیز وجود داشت اما می توان این احتمال را داد که آن ها نیز همچنان ایرانی هستند اما از نرم افزار تغییر ای پی یا VPN و VPS استفاده می کنند.

علاوه بر مواردی که گفته شد، لازم به ذکر است که گیت هاب Github آریا کوین به طور کامل در یک روز ایجاد شد. اگر بخواهیم به تعریف گیت هاب بپردازیم، می توان گفت گیت هاب Github جایی می باشد که همه پروژه های open source اطلاعات خود را در آن برای عموم انتشار می دهند. تمام کدهای مربوط به پروژه آریا کوین توسط یک نفر و در یک روز به گیت هاب اضافه شد و آن شخص تنها مشارکت کننده پروژه می باشد.

در قسمت بعدی از این مقاله قصد داریم تا پروژه آریا کوین را از سایت کوین مارکت کپ بررسی کنیم. اگر شما نیز قصد دارید تا در این قسمت همراه ما باشید، مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید.


بررسی پروژه آریا کوین در سایت کوین مارکت کپ

بررسی آریا کوین در کوین مارکت کپ
بررسی آریا کوین در کوین مارکت کپ

تا به این قسمت، با بخش های مختلفی از پروژه آریا کوین آشنا شدید. در این بخش از مقاله همانطور که می دانید قصد داریم تا از سایت کوین مارکت کپ این پروژه را بررسی کنیم. اگر سری به سایت کوین مارکت کپ به آدرس ” CoinMarketCap.com ” بزنید و در باکس جستجو، نماد آریا کوین که ” AYA ” می باشد را جستجو کنید، با تمام اطلاعات این کوین رو به رو می شود. در زمان نگارش این مقاله، رتبه این ارز در سایت کوین مارکت کپ برابر 681 می باشد. در سایت کوین مارکت کپ آمده است که تعداد کوین های موجود این پروژه 200.459.554 میلیون است. همچنین کوین های در حال گردش این ارز نیز 160.459.559 میلیون می باشد. طبق گفته سایت کوین مارکت کپ در زمان نگارش این مقاله، حجم 24 ساعت این کوین معادل .367.557 دلار می باشد.

اگر در سایت کوین مارکت کپ به بخش ” مارکت ” یا ” Market Pairs ” مراجعه کنید، می توانید صرافی هایی که از این ارز پشتیبانی می کنند را مشاهده کنید. در حال حاضر صرافی های ذیل طبق گفته سایت کوین مارکت کپ از این ارز پشتیبانی می کنند.

 1. صرافی دیجیتال Hotbit
 2. صرافی دیجیتال HitBTC
 3. صرافی دیجیتال P2PB2B
 4. صرافی دیجیتال CoinEx
 5. صرافی دیجیتال CREX24

شما می توانید در صرافی های فوق طبق گفته کوین مارکت کپ اقدام به خرید و فروش این کوین کنید. لازم به ذکر است که اگر این کوین را خریداری کنید، ممکن است به صورت ناگهانی این کوین از بین برود که این موضوع یک کلاهبرداری به حساب می آید.

نمودار قیمتی آریا کوین
نمودار قیمتی آریا کوین

در پایان قصد داریم تا طبق نمودار موجود در سایت کوین مارکت کپ، برای شما روند قیمتی این کوین را توضیح بدهیم. شما می توانید در تصویر ذیل این نمودار را مشاهده کنید. در صورتی که قصد داشتید تا به صورت زنده این اطلاعات را مشاهده کنید می توانید همانطور که گفتیم به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید و با جستجوی این کوین اقدام به مشاهده زنده اطلاعات آن کنید.

این ارز در 19 May سال 2019 در کوین مارکت کپ لیست شد. در آن زمان قیمت این ارز معادل 0.01286 دلار بود. اگر به نمودار دقت کنید، روز به روز قیمت این ارز با کاهش های فراوانی رو به رو بود تا اینکه پس از گذشت یک مدت طولانی تا حدودی قیمت این ارز رشد خوبی کرد. همین موضوع باعث شد تا این ارز بر سر زبان ها بی افتد. تقریبا 20 Oct 2020 بود که قیمت این ارز به یکباره به 0.096348 تغییر پیدا کرد. ارز دیجیتال آریا کوین مدت زیادی نتوانست در این بازه قیمتی بماند و به سرعت ریزش خود را مجدد شروع کرد و به قیمت های بسیار پایین تر رسید. در حال حاضر قیمت این ارز معادل 0.035356  دلار می باشد.


نتیجه گیری رمز ارز آریا کوین

رمز ارز آریا کوین که در این مقاله به بررسی آن پرداختیم، یکی از طرح های مجموعه MR Digicoin می باشد. این ارز دیجیتال وایت پیپری کاملا کپی شده از رمز ارز بیت کوین دارد. با بررسی اکسپلورر سایت آریا کوین می توان گفت که 73% از کوین های این رمز ارز در یک کیف پول قرار دارد. همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، این ارز یک ارز بسیار شبیه دار می باشد که سرمایه گذاری تا حدودی در آن به صلاح نیست. اگر به فکر سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال هستید، بهتر است به کوین های دیگری که مورد اطمینان می باشند مراجعه کنید و سرمایه خود را وارد آن کوین ها کنید. در حال حاضر متاسفانه افراد بسیار زیادی در این کوین سرمایه گذاری کرده اند و امید دارند که این ارز رشد بسیاری می کند. اگر شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، قصد دارید تا در این پروژه سرمایه گذاری کنید، به شما چنین پشنهادی را نمی کنیم. اگر هم اکنون مبلغی در این ارز سرمایه دارید می توانید آن مقدار از سرمایه را خارج کنید و به سراغ سرمایه گذاری در یک کوین دیگر بروید. در صورتی که برای شما درباره این پروژه سوالاتی به وجود آمد، می توانید سوالات خود را در نظرات از ما بپرسید.

تمامی مطالب موجود در این مقاله با تحقیق جمع آوری شده است. اگر به مطالب فوق اطمینان ندارید، می توانید با کمی تحقیق در سایت های معتبر، به راحتی درباره این کوین اطلاعات به دست بیاورید.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز دیجیتال آریا کوین ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fLJ7h


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

 1. با عرض سلام و خسته نباشید
  ممنون بابت مطالب مفیدتون
  اگر امکانش هست رمز ارزی به نام بیکس بی کوین رو هم مورد بررسی قرار بدید . این کوین هم وایت پیپر داره و چند صرافی ایرانی به نام پرشیا و بیت لند و فردا و … دارن این ارز رو خرید فروش میکنند . این ارز در یک سایت به نام اوکسی تریدر در قالب شبکه سازی و تیم سازی هم داره صورت میگیره . و طبق خبرها ظاهرا این ارز در یک صرافی خارجی هم قراره اضافه بشه و همینطور داخل کوین مارکت کپ هم قرار بگیره . از اونجایی ک ملاک صحت یک کوین قرارداشتن اون کوین تو کوین مارک کپ و صرافی ها نمیتونه باشه ، بنابراین خواستم درخواست کنم پروژه بیکس بی کوین که ادعا کرده اولین ارز دیجیتال ایرانی است رو هم مورد بررسی قرار بدید و مطلبی ارائه بدید . که ایا این ارز هم کلاهبرداری جدیده یا خیر ؟ چون قیمت این ارز رشد عجیبی در طی همین چند ماه داشته .
  هر سوال و لینک اطلاعاتی از سایت های مرتبط با این پروژه خواستید که بتونه به تحقیقات جهت مقاله شما کمک کنه به من ایمیل بزنید تا براتون ارسال کنم .
  با تشکر

 2. این عرض توسط تیم مستر دیجی کوین وارد بازار شد اگه اشتباه نکنم رییس مجوعه ( کیومرث پارسا ) روز اول ورود به قیمت۱۱/۵هزار تومان زمانی که دلار ۱۲تومن بود ورود کرد و ۱میلیون آریا فروختن و قیمت آریا به کم تر از ۱۰۰تا تک تومانی رسید و دوج های که مردم توی سایت گذاشته بودن رو بالا کشیدن به اسم اینکه از سایت دزدی شده
  و الآنم که قیمت دوج بالا رفته ۱/۴پول من رو به تتر تغییر دادن و ریختن حساب تازه اونم نمی‌دن ببین اینا چین دیگه

  1. دقیقا من هم مثل شما هستم نزدیک به ۶۰هزار دوج کوینم رو فریز کردن ۲۲۰تا تتر دادن اونم نمیشه برداشت برای اثبات حاضرم اسکرین بدم ملت شریف ایران ما یبار تو تله اینها افتادیم شماها نیفوتید از ما گفتن

 3. با عرض سلام در مقالتون این نکته رو اشاره کنید که همین ارز کلاه برداری ایا کوین با پول ملت که در سایت مستر دیجی کوین کشید بالا راه افتاد کلی ادمو بدبخت کرد من خودم جزو یکی از مال باخته های این مجموعه کثیفم سال۹۸با بلوک کردن دارایی تمام کاربرانش به بهانه حمله دی داس پولهاشونو بلاک کرد و بلا فاصله ارز اریا کوین رو راه انداخت داخل کانال تلگرامشون بشید تمامی اسناد واضحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا