اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سرقت مسلحانه 450 هزار دلار از صرافی رمزنگاری هنگ کنگ

salamcrypto

گفته می شود که یک باند چهار نفره ، حدود 450،000 دلار از یک تاجر رمزنگاری در هنگ کنگ به سرقت برده اند.

سارقانی که به عنوان خریدار ظاهر می شوند ، حدود 3.5 میلیون دلار هنگ کنگ (450 هزار دلار) از یک زن در هنگ کنگ سرقت کرده اند.بر اساس گزارشی از South China Morning Post در روز سه شنبه ، پلیس هنگ کنگ در حال انجام تعقیب و گریز برای این باند است.

سخنگوی پلیس فاش کرد که این گروه با داشتن یک عضو در انجام معاملات متعدد با قربانی ، احتمالاً برای جلب اعتماد هدف فعالیت می کرد.در واقع ، تحقیقات نشان داد که سه معامله قبلی بین 77000 تا 90،000 دلار بوده است.

آنها که مسلح به چاقو بودند ، اقدام به قفل کردن زن در دفتری کردند که معامله در آن صورت گرفت ، اما نه قبل از ربودن گوشی آیفون و 450،000 دلار او.بر اساس این گزارش ، این زن توانست با استفاده از تلفن دوم خود به شوهر خود که متعاقباً با پلیس تماس گرفت اطلاع دهد. پلیس گفت که گفته می شود عموی این زن که او را به محل ملاقات هدایت کرد ، چهار مرد را دیده است که از صحنه فرار می کنند. خوشبختانه ، این زن در این حمله آسیب ندیده است.

بیشتر بخوانید:  خرید از آمازون با ارز های دیجیتال

در ماه مه سال 2019 ، یک میلیاردر بیت کوین نروژی مجبور شد برای فرار از سارقین مسلح از بالکن طبقه دوم خود بپرد. مارک چنگ سنگاپوری نیز با پرداخت 740،000 دلار باج در سال 2020 ربوده و شکنجه شد.

گزارش شده است که حوادث سرقت مربوط به رمزنگاری در هنگ کنگ یک تهدید محسوب می شود. طبق SCMP ، پلیس این شهر در سال 2020 242 مورد سرقت مربوط به ارزهای رمزپایه را ثبت کرده است که 103 درصد بیشتر از رقم ثبت شده در سال 2019 است.در ماه اوت ، پلیس سه مرد را در رابطه با سرقت حدود 30000 دلار از خودپردازهای بیت کوین در شهر دستگیر کرد.

منبع : cointelegraph.com

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا