ارزهای دیجیتالبررسی ارز دیجیتال

ارز آرویو AR چیست ؟| بررسی ارز دیجیتال آرویو Arweave

ارز آرویو AR ،  در این مقاله قصد داریم تا در ابتدا پلتفرم آرویو را به شما معرفی نماییم . پلتفرم آرویو یک بستر برای ذخیره سازی داده ها می باشد . این پلتفرم توکن خود را با نام AR به بازارهای سرمایه گذاری ارز دیجیتال ارائه داده است . اگر شما هم خواستار شناخت این پلتفرم هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید . تا انتهای این مقاله شما با عملکرد ، ویژگی و روند قیمت رمز ارز آرویو آشنا خواهید شد . و بررسی خواهیم کرد که آیا این رمز ارز قابلیت استخراج را دارد یا خیر .

سلام کریپتو

آرویو ( Arweave ) چیست ؟

آرویو ( Arweave ) چیست ؟
آرویو ( Arweave ) چیست ؟

آرویو ( Arweave ) یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز است که به دنبال ارائه بستری برای ذخیره نامحدود داده است . این شبکه با توصیف خود به عنوان یک هارد درایو در وحله اول میزبان permaweb ، یک وب دائمی و غیرمتمرکز با تعدادی از برنامه ها و سیستم عامل های جامعه محور می باشد . permaweb لایه ای است که در بالای هارددیسک Arweave ساخته شده است و شبیه به پروتکل HTTP است .

شبکه آرویو از توکن بومی خود یعنی AR برای ذخیره نامحدود اطلاعات شبکه استفاده می کند . لازم به ذکر است که آرویو خصوصیات مشترکی با دیگر پلتفرم های رمز ارزهایی همچون فایل کوین و Sia دارد .به عبارتی می توان گفت آرویو یک پروتکل ذخیره داده است که بر اساس فناوری blockweave ساخته شده است . این پروتکل در حال توسعه یک شبکه زیر بنایی است که می توان داده ها را برای هیمشه ذخیره کرد و از طریق وب سایت خود به ان دسترسی داشت .

آرویو ( Arweave ) خود را به عنوان پروتکل بلاکچین ذخیره سازی داده جدید توصیف می کند که برای اولین بار ذخیره سازی داده های دائمی را ایجاد می کند .


تاریخچه و بنیان گذاران آرویو ( Arweave )

تاریخچه و بنیان گذاران آرویو ( Arweave )
تاریخچه و بنیان گذاران آرویو ( Arweave )

این پروژه برای اولین بار با عنوان آرچین ( Archain ) در آگوست 2017 اعلام شد و بعدها در فوریه 2018 به آرویو ( Arweave ) تغییر نام داد و به طور رسمی در ژوئن 2018 آغاز به کار کرد .

صرافی ایرانی کارت

آرویو توسط سام ویلیامز ( Sam Williams ) و ویلیام جونز ( William Jones ) که هر دو از نامزدهای دکتری در دانشگاه Kent می باشند ، تاسیس شد . ویلیامز با تجربه در سیستم های غیرمتمرکز و توزیع شده در این پروژه آمد .

تمرکز جونز بر روی تئوری گراف و شبکه های عصبی بود . در حالی که ویلیامز تحصیلات تکمیلی خود را با تمرکز بر روی شرکت رها کرد ، جونز در اواسط سال 2018 پروژه را ترک کرد و دکترای خود را به پایان رساند .به گفته ویلیامز ، وی هنگام راه رفتن بر روی کوهی در اسکاتلند به این ایده رسید و بعدا این ایده را برای جونز آورد ، و با یکدیگر جزئیات فنی پروژه را توسعه دادند . بعد از راه اندازی آرویو ، ویلیامز به عنوان مشاور یک شرکت منصوب شد .

اگرچه شبکه آرویو با رهبری متمرکز تاسیس شد ، اما در ژانویه 2020 یک سازمان خود مختار غیرمتمرکز را متشکل از اعضای اصلی جامعه برای توسعه و گسترش شبکه و اکوسیستم آن راه اندازی کرد .


عملکرد ارز دیجیتال آرویو ( Arweave ) چگونه است ؟

عملکرد ارز دیجیتال آرویو ( Arweave ) چگونه است ؟
بررسی عملکرد ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )

پلتفرم ارز دیجیتال آرویو دقیقا یک بلاکچین نیست . پلتفرم آرویو به جای یک زنجیره بلوک که حاوی تراکنش ها و داده ها است و یک طراحی معمول برای بیشتر ارزهای رمز پایه به شمار می رود ، داده های خود را در گراف یا نمودار بلوک ها ذخیره می کند .

این بدان معناست که هر بلوک به دو بلوک قبلی در آرویو متصل شده و ساختاری به نام blockweave ایجاد می کند . در واقع این در تضاد با بیت کوین است ، جایی که بلوک ها به ترتیب به هم متصل می شوند و یک زنجیره را تشکیل می دهند . ارزهای دیجیتال دیگری همانند Hedera Hashgraph از ساختار گراف استفاده می کنند .

طراحی رمز ارز آرویو به گونه ای است که نحوه بررسی صحت معاملات از اکثر ارزهای رمز پایه متفاوت است . به عبارت دیگر می توان بیان نمود که آرویو از مکانیزم دیگری به نام اثبات دسترسی یا Proof Of Access استفاده می کند .به طور خلاصه ، Arweave به هر رایانه ای که در شبکه مشارکت دارد نیاز دارد تا بررسی کند که یک بسته جدید از تراکنش ها ، حاوی یک نشانگر تصادفی انتخاب شده از بسته قبلی است .اگر ان نشانگر وجود داشته باشد ، معاملات جدید می توانند به شبکه اضافه شوند . به رایانه ای که بسته نرم افزاری جدید اضافه کند ، به عنوان ارز رمز پایه AR پاداش داده می شود .تایید دسترسی به شما اطمینان می دهد که رایانه های موجود در شبکه آرویو می توانند ، صحت تمام معاملات جدید را تایید کنند و تراکنش های قدیمی را دستکاری نکرده اند .


ویژگی های ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )

ویژگی های ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )
ویژگی های ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )

از جمله ویژگی هایی که شبکه آرویو داراست این است که هر کسی که نرم افزار را اجرا می کند ، نوع داده مورد نظر خود را برای ذخیره سازی انتخاب می کند . این فرآیند در آرویو به عنوان تعدیل محتوا شناخته می شود .

به زبان ساده ، رایانه های موجود در شبکه می توانند تصمیم بگیرند که چه نوع محتوایی را می خواهند میزبانی کنند . شاید ان ها می خواهند فقط فایل های صوتی را میزبانی کنند و  تصاویر را میزبانی نمی کنند . با بارگذاری محتوای جدید در شبکه ، آرویو از هر رایانه ای می پرسد که آیا داده را قبول می کند یا خیر .


روند قیمت ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )

اکنون و در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز آرویو ( Arweave ) برابر با 27.05 دلار است و حجم معاملات روزانه ان برابر با 20،499،424 دلار می باشد . آرویو در 24 ساعت گذشته 3.43% کاهش یافته است . ارز دیجیتال آرویو اکنون در سایت CoinMarketCap در رتبه 94 قرار دارد . در این قسمت شما نمودار قیمت این رمز ارز را از اواسط سال 2020 تا اکنون مشاهده می نمایید .همانطور که مشاهده می شود رمز ارز آرویو در مارس 2021 به ATH خود رسیده است .

بیشتر بخوانید:  ارز AUDIO چیست؟ | بررسی ارز دیجیتال AUDIO
روند قیمت ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )
روند قیمت ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )

خرید و فروش ارز دیجیتال آرویو ( Arweave ) چگونه است ؟

خرید و فروش ارز دیجیتال آرویو ( Arweave ) چگونه است ؟
خرید و فروش ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )

اگر تجربه انجام معاملات در بستر رمز ارزها را داشته باشید و یا اینکه تا به حال به سرمایه گذاری در قالب ارزهای دیجیتال پرداخته باشید حتما می دانید که برای خرید و فروش رمز ارزها باید از صرافی های ارز دیجیتال استفاده کنید . شما می توانید از صرافی های داخلی و خارجی در دسترس استفاده نمایید . در ابتدا باید شما در صرافی پشتیبان کننده رمز ارز خود ثبت نام نمایید . به دلیل تحریمات موجود در کشور ایران کاربران می توانند با خرید یکی از استیبل کوین ها آن را به ارز مورد نظر خود تبدیل نمایند . برای اینکه با صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده رمز ارز آرویو آشنا شوید می توانید قسمت بعدی مقاله را مطالعه نمایید .


صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز آرویو ( Arweave )

صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز آرویو ( Arweave )
صرافی های رمز ارز آرویو ( Arweave )

همانطور که در بحث خرید و فروش این رمز ارز بیان نمودیم ، برای خرید آن می توانید از صرافی های آنلاین خارجی استفاده نمایید . در ادامه شما با صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده رمز ارز آرویو آشنا خواهید شد .

1.صرافی هیوبی گلوبال ( Huobi Global ) : صرافی هیوبی گلوبال یکی از برجسته ترین پلتفرم های معاملاتی در حوزه ی رمز ارزهاست که علاوه بر ارز آرویو شما می توانید رمز ارزهایی همچون بیت کوین ، فایل کوین ، پولکادات و … را خریداری نمایید .

2.صرافی بیترکس ( Bittrex ) : برای انتخاب یک صرافی مهم ترین موضوعی باید در نظر گرفته شود ، امنیت آن است . صرافی بیترکس به دلیل دارا بودن امنیت مورد توجه کاربران می باشد و از سرمایه های کاربران محافظت می نماید .

3.صرافی Gate.io : صرافی Gate.io دارای 8 سال اعتبار در زمینه معاملات رمز ارزها می باشد . این صرافی تلاش دارد تا فناوری نوآورانه ای را به کاربران ارائه دهد .

4.صرافی بیت مارت ( BitMart ) : صرافی بیت مارت در سال 2018 تاسیس شده است و همچنین یک صرافی متمرکز در حوزه ی رمز ارزهاست .

5.صرافی BIONE : این صرافی در سال 2018 و در سنگاپور تاسیس شده است . صرافی بایون ماموریت دارد تا بستری امن برای معامله گران ارزهای رمز پایه فراهم کند .

صرافی هایی که در بالا ذکر شد از رمز ارز آرویو پشتیبانی می کنند . علاوه بر این صرافی ها ، صرافی های آنلاین خارجی همچون Hoo ، MXC.COM ، Hotbit ، AOFEX ، CoinBene ، ZT ، Bilaxy و ViteX قابلیت خرید و فروش ارز دیجیتال آرویو را دارا می باشند .


کیف پول های ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )

کیف پول های ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )
کیف پول های ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )

پس از اینکه توکن AR را خریداری نمودید ، برای ذخیره سازی می توانید از کیف پول های دیجیتالی استفاده نمایید . همانطور که می دانید برای ذخیره سازی توکن AR نیازمند کیف پول های سخت افزاری ، نرم افزاری و یا تحت وب هستید . در ادامه مطالب ما تعدادی از این کیف پول ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

کیف پول های پشتیبان کننده ارز آرویو ( Arweave ) عبارتند از :

1.کیف پول سخت افزاری لجر ( Ledger )

2.کیف پول سخت افزاری ترزور ( Trezor )

3.کیف پول سخت افزاری کول ولت اس ( CoolWallet S )

4.کیف پول نرم افزاری زنگو ( ZenGo )

5.کیف پول نرم افزاری کوینومی ( Coinomi )

6.کیف پول موبایلی اتمیک ( Atomic )

7.کیف پول موبایلی جکس ( Jaxx )

8.کیف پول تحت وب آرویو ( Arweave Web Extension Wallet )


آیا ارز دیجیتال آرویو ( Arweave ) استخراج می شود ؟

آیا ارز دیجیتال آرویو ( Arweave ) استخراج می شود ؟
آیا ارز دیجیتال آرویو ( Arweave ) استخراج می شود ؟

در دنیای رمز ارزها از جمله عواملی که باعث می شود تا یک رمز ارز را به دست آورید استخراج ارزهای دیجیتال می باشد . بری اینکه بتوانید یک ارز دیجیتال را استخراج نمایید در ابتدا باید بررسی نمایید آیا آن رمز ارز قابلیت استخراج را دارا می باشد ؟

در اینجا باید الگوریتم ارز دیجیتال آرویو را مورد بررسی قرار دهیم . در صورتی که الگوریتم این رمز ارز مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا PoW باشد قابلیت استخراج را داراست .

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم ارز دیجیتال آرویو از الگویتم اثبات دسترسی یا PoA استفاده می کند . این الگوریتم یک روش جدید برای اعتبار سنجی بلوک های بلاکچین است . الگوریتم PoA شبیه به الگوریتم اثبات کار است اما با چند تفاوت عمده همراه است . آرویو از بلوک قبلی و یک بلوک تصادفی در زنجیره استفاده می کند .

با توجه به مطالب بیان شده می توان نتیجه گرفت که ارز آرویو قابلیت استخراج را دارا نمی باشد .


آینده ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )

آینده ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )
آینده ارز دیجیتال آرویو ( Arweave )

در حال حاضر بیش از 50 برنامه در بالای پروتکل آرویو ایجاد شده است که به صورت قدرتمند سعی در توسعه این پلتفرم دارند . همکاری آرویو با دیگر برنامه ها و شبکه ها می تواند یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی آینده ارز آرویو باشد .

همچنین اخبار ارز دیجیتال که در حال حاضر تاثیر بسزایی بر روی آینده رمز ارزها دارد می تواند نقش بر جسته ای را ایفا کند .


کلام پایانی ارز آرویو AR

در این مقاله سعی نمودیم تا پلتفرم ارز دیجیتال آرویو را بررسی نماییم . همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم پلتفرم آرویو یک پلتفرم غیر متمرکز است که بستری برای ذخیره سازی داده ها می باشد . شما می توانید توکن AR را از صرافی های آنلاین خارجی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند خریداری نمایید . همچنین کیف پول هایی همچون لجر ، ترزور ، کوینومی و … امکان ذخیره سازی این رمز ارز را به شما می دهند .

ممنون از اینکه تا پایان “ ارز آرویو AR ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

نفیسه جمالی

مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل از دانشگاه تهران جنوب - مترجم زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا