اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اتریوم 96 درصد از معاملات Defi را قبضه کرده است!

salamcrypto

داده ها نشان می دهد که 96 درصد  معاملات عملکردهای غیرمتمرکز مالی (DeFi) در اتریوم ،با  برخی محدودیت های  بازار اتفاق می افتد.

این اتفاق حتی با در نظر گرفتن وجود شبکه های سریعتر و کم هزینه تر در بازار و بلاکچین های جدیدتر در حال حاضر رخ می دهد.

DeFi  امسال را با  عملکردهای مختلف ارز دیجیتال غیر متمرکز مانند وام و خرید و فروش DEX رونق زیادی یافت. این تجارت در ابتدای سال جاری زیر 600 میلیون دلار بود اما بعد از  مدت کوتاهی رشد خوبی داشت و بیش از 11 میلیارد دلار املاک قفل شده  را به دست اورد.

“بهترین فصل” برای DeFi

Dappradar ،  اخیرا در یک گزارش جدید اظهار داشت که تجارت DeFi در سه ماهه سوم سال 2020 بیش از ده برابر رشد کرده است. این آژانس ، فعالیت های زنجیره ای و اطلاعات شبکه های بلاکچین مانند اتریوم ، Tron و EOS را تجزیه و تحلیل کرد.البته  یافته هایی از IOST ، Ontology و NEO  نیز داشته است.

این گزارش حاکی از آن است که اتریوم ، TRON و EOS مقدار97٪ از کیف پولهای فعال روزانه را تشکیل می دهند، با روش توزیع به اصطلاح “توکن های گاورننس” ، که به دارندگان اجازه می دهد در انتخابات  جامعه شرکت کنند.  یلد فارمینگ نیز رشد خوبی داشت تا به عنوان   “کلید رشد موفق dapp” باشد.

این گزارش اضافه کرد که سه ماهه سوم 2020 “بهترین سه ماهه برای اکوسیستم DeFi تاکنون” بوده است. علاوه بر این ، مقدار معاملات عمومی اکوسیستم DeFi از 123 میلیارد دلار فراتر رفته است و 96٪ از آن متعلق به اتریوم است.

دارایی قفل شده یا   TVL با ارزش کامل 11 میلیارد دلار ، Uniswap ، MakerDAO و Curve است. پیشرفت Uniswap عمدتا با معرفی توکن گاورننس ، UNI بوده است.

داده های دریافت شده از کیف پول های روزانه فعال ، معیاری که فعالیت معاملات زنجیره ای  بلاک چین ها را اندازه گیری می کندو این داده های تأیید می کنند که 57٪ از این ترکنش ها متعلق به  کیف پول های اتریوم بوده است. Tron و EOS ،به ترتیب بیش از 35٪ و 5٪ از کل ترکنش ها را داشته اند. باقی ترکنش ها مربوط به بلاکچین های مختلف بوده است.

بیشتر بخوانید:  مقررات دلیل خروج ریپل از ایالات متحده
بیش از 90 درصد معاملات دیفای در دست اتریوم
بیش از 90 درصد معاملات دیفای در دست اتریوم

طبق این  گزارش مهم:

“بزرگترین مشارکت کنندگان در پروتکل اتریوم Uniswap ، Sushiswap ، Balancer و Compound بودند. آنها  56٪ از کیف پولهای فعال روزانه را تولید کرده اند. “


dapp  های جدید پس از محوریت “DeFi” افزایش می یابد

این گزارش اضافه می کند که dapp های Tron مانند JUST ، Zethyr Finance و Oikos.money در کنار چند کار جدید مانند Sun ، Unifi Protocol و SharkTron شهرت یافته  و بیش از 32000 کیف پول فعال تولید می کنند.

در همین حال ، این گزارش تأیید کرد که بلاکچین های “کوچکتر” مانند IOST ، Ontology و Neo محصولاتی از  DeFi را درسه ماهه سوم امسال تولید کرده اند و منجر به  افزایش کیف پول های فعال و حجم معاملات آنها شده اند.

فعالیت  کیف پولهای IOST ، Ontology و NEO به ترتیب 357٪ ، 1،589٪ و 840٪ افزایش یافته اند ، در حالی که حجم معاملات ، IOST بیش از 123 میلیون دلار و Neo و Ontology به ترتیب 12 میلیون و 1.6 میلیون دلار بوده است.

منبع: بیت کوین ورلد ریپورت


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا