اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اعتراف بانک آمریکایی به مزایای پذیرش بیت کوین

در یک حمایت حیرت انگیز، بانک آمریکایی Bank of America که یکی از بزرگترین موسسات بانکی در ایالات متحده می‌باشد برخی از فرصت های کلیدی که بیت کوین می‌تواند به السالوادور ارائه دهد را شرح داد.

سلام کریپتو

این بانک مدعی شد که پذیرش بیت کوین در این کشور می‌تواند به طور بالقوه هزینه حواله ها که تقریباً یک چهارم تولید ناخالص داخلی آنها را تشکیل می‌دهد کاهش داده و این موضوع به نوبه خود می‌تواند درآمد السالوادور را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

یکی دیگر از مزایای پذیرش بیت کوین بانکداری بدون بانک است چرا که تقریباً 70 درصد از شهروندان السالوادور به حساب بانکی دسترسی ندارند.

در نهایت، السالوادور می‌تواند با تبدیل شدن به قطب اصلی استخراج بیت کوین همچون ایسلند، سرمایه گذار مستقیم خارجی جذب کند.

در ماه مارچ این بانک گزارشی تند و تیز در مورد ارز های دیجیتال منتشر کرد و با حمله به آنها گفته بودند تنها مورد کاربردی بیت کوین حدس و گمان قیمت آن و سرگرم شدن است.

صرافی ایرانی کارت

ناییب بوکله رییس جمهور السالوادور پس از کنار گذاشتن ارز ملی خود، تصمیم گرفت که کشور خود را به بهشتی برای ارز های دیجیتال تبدیل کند.

قانون بیت کوین وی در اواخر ماه ژوئن از سوی مجلس این کشور به تصویب رسید و در نهایت در ماه سپتامبر به طور کامل بیت کوین به عنوان وجه قانونی این کشور پذیرفته خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  راه اندازی صندوق جدید گری اسکیل

در حالی که ناییب بوکله به سرعت در حال تبدیل شدن به یک فوق ستاره در میان جامعه ارز های دیجیتال است اما این تصمیم شجاعانه او انتقادات زیادی چه از داخل و چه از بیرون السالوادور جلب کرده است.

یک نظرسنجی که اخیراً برگزار شد نشان داد که 82.5 درصد از مردم السالوادور علاقه ای به دریافت حواله ای در بیت کوین ندارند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  U.Today


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا