صرافی کوینکده
ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز بت BAT چیست؟

بررسی ارز دیجیتال بت BAT

توکن بت چیست؟، بت (BAT) یک توکن برای تبلیغات است، BAT مخفف Basic Attention Token است و مبنای آن میزان توجه کاربران است، در این پروژه واسطه ها در فرایند تبلیغات حذف می­شوند، این توکن بر بستر بلاکچین اتریوم است، بت اولین پروژه ارزهای رمزنگاری شده است که روی تبلیغات اینترنتی کار می‌کند. تیم مبدع این توکن مرورگری به اسم brave طرحی کرده اند که از بت پشتیبانی می‌کند و بر پایه حفظ حریم شخصی، سرعت و مدیریت تبلیغات کار می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز بت BAT را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای بت BAT در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت بت | قیمت BAT) را مشاهده نمایید.


ارز بت BAT چیست؟

توکن بت BAT چیست؟
توکن بت BAT چیست؟

بیسیک اتنشن توکن یا توکن BAT یک ارز رمز پایه مبتنی بر اتریوم است که هدف آن ایجاد انقلابی در صنعت تبلیغات دیجیتال مبتنی بر بلاکچین است که احتمال کلاهبرداری را از بین می برد. توکن BAT موفق به ایجاد یک تجربه تبلیغاتی می شود که هم شفاف و هم غیرمتمرکز باشد، در عین حال به نفع مشتریان و مصرف کنندگان است.

مرورگر Brave، که توسط همان تیم توکن BAT توسعه یافته است، ناشران، تبلیغ کنندگان و کاربران را دریک سیستم سودمند متقابل متصل می کند. توکن BAT واحد پاداش این سیستم است. توکن BAT از بلاکچین اتریوم و یک مرورگر وب تخصصی معروف به نام Brave استفاده می کند. توکن BAT به عنوان ارز در بستر Brave استفاده می شود و می تواند چندین سرویس تبلیغاتی مختلف را بدست آورد.

این برنامه برای مبادله بین کاربران، تبلیغ کنندگان و ناشران طراحی شده است و براساس مفهومی غیرمعمول بنا شده است اگرچه توجه کاربر برای شرکت های تبلیغاتی فعال در عصر دیجیتال بسیار مهم است.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال BAT

نام اختصاری BAT
نوع ارز TOKEN
عرضه کل 1,500,000,000
مقداردرگردش 1,494,840,445
وب سایت رسمی basicattentiontoken.org
بلاکچین اکسپلور etherscan.io

blockchair.com

bscscan.com

blockscout.com

solscan.io

وایت پیپر https://basicattentiontoken.org/static-assets/documents/BasicAttentionTokenWhitePaper-4.pdf
پیج های ارتباط رسمی Twitter.com

Reddit.com

سورس کد https://github.com/brave-intl/bat-ledger
آدرس قرارداد 0x0d8775f648430679a709e98d2b0cb6250d2887ef

تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال BAT

تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال BAT
تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال BAT

توکن BAT دارای دو بنیان گذار به نام های Brendan Eich و Brian Bony می باشند که از افراد برجسته در صنعت نرم افزار به شمار می روند. Brendan Eich مدیرعامل شرکت اصلی در پشت مرورگر Brave و توکن BAT است. قبل از حضور در Brave، Eich بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری Mozilla بود و همچنین جاوا اسکریپت را در 1995 اختراع کرد. او همچنین در راه اندازی یکی از محبوب ترین مرورگرهای وب جهان در سال 2004 کمک کرد.

Brian Bondy یک مهندس با تجربه و با تجربه قبلی کار به عنوان مهندس ارشد نرم افزار در Mozilla، توسعه دهنده نرم افزار در شرکت Corel و رهبر توسعه نرم افزار در آکادمی Khan است. در کل وب سایت رسمی BAT اعضای تیم را لیست می کند که بسیاری از آنها دارای سابقه توسعه، مهندسی یا تحقیق هستند.


عملکرد BAT چگونه است؟

عملکرد BAT چگونه است؟
عملکرد BAT چگونه است؟

Brave یک مرورگر open source متمرکز بر حریم خصوصی است که به طور پیش فرض با Brave Shields تمام تبلیغات و ردیاب های غیرضروری را مسدود می کند. همچنین به منظور شناسایی تجربه تبلیغات کاربران، به طور نا شناس توجه کاربر را با یک سیستم داخلی تعبیه می کند.

BAT توکن اصلی برای مرورگر Brave است که همانطور که گفتیم یک مرورگر open source و با محوریت حریم خصوصی طراحی شده است. این فناوری از بلاکچین برای ردیابی ناشناس و توجه کاربر استفاده می کند، که به پاداش ناشران تبدیل می شود.

توجه کاربر،  به معنای تعامل ذهنی بر روی محتوای دیجیتال مانند تبلیغات، از طریق Brave ثبت می شود. سازندگان BAT نشان می دهند که داده های خصوصی کاربر و اطلاعات ردیابی فقط در دستگاه کاربر ذخیره می شود و از ناشناخته بودن و خصوصی بودن آن اطمینان حاصل می کنند.

ناشران تبلیغات دیجیتالی به دلایل توجه کاربر با توکن BAT پاداش می گیرند. هرچه محتوای آنها در ایجاد توجه کاربر کارآمدتر باشد، درآمد ناشر بیشتر می شود. در عین حال، تبلیغ کنندگان بازده بهتری از سرمایه خود کسب می کنند. Brave همچنین از اطلاعات کاربر برای کمک به تبلیغ کنندگان در هدف گیری و کاهش تقلب استفاده می کند.

BAT یک ارز دیجیتال است که کل روند را تسهیل می کند. سیستم BAT قصد دارد در آینده اقدامات کاربر مربوط به تبلیغات دیجیتالی را کمی بیشتر و درآمدزایی کند. Brave همچنین کمک می کند تا تبلیغات با مشتری بر اساس الگوریتم هایی مطابقت داشته باشد.


کاربران اینترنت از جنبه­ های متفاوت هزینه می­دهند

تبلیغات با بالا بردن ترافیک اینترنت هزینه­ های بالایی را برای کاربران ایجاد می­کند.

تبلیغات زمان بارگذاری صفحات در گوشی‌های همراه را افزایش می­دهد.

تبلیغات عمر باتری گوشی‌ها را کاهش می‌دهند.

زمانی که سایت‌ها میزبان بیش از 70 ردیاب باشند، حریم خصوصی کاربران نقض می‌شود.

در طول سالهای گذشته بدافزارها بسیار افزایش یافته‌اند.


ناشران تبلیغ صدمه می‌بینند

گوگل و فیس‌بوک اکثر درآمد تبلیغات و رشد این حوزه را در دست دارند.

درآمد ناشران تبلیغ کاهش قابل توجه یافته است.

در سالهای گذشته ربات‌های تبلیغ، از طریق کلاهبرداری میلیاردها دلار خسارت زده‌اند.

بیش از 600 میلیون گوشی و رایانه از برنامه‌های مسدودسازی تبلیغات استفاده می‌کنند.

ناشران تبلیغ به طور مداوم نمی‌توانند خدمات با ارزش اضافه شده را به صورت پولی درآورند.


آگهی‌دهندگان متضرر می­شوند

آگهی‌دهندگان بابت پولی که می‌دهند اطلاعات مناسبی دریافت نمی‌کنند.

بازاریاب‌ها معمولاً توسط سایت‌های جعلی و ربات‌هایی که مرتکب کلاهبرداری می‌شوند، فریب می‌خورند.

کاربران هدف به درستی شناسایی نمی­شوند و اکثر کاربران  ترجیح می­دهند که تبلیغات را مشاهده نکنند.

توکن بت دست واسطه‌ها را از فرایند تبلیغات کوتاه می‌کند. کاربران برای مشاهده تبلیغات پاداش می‌گیرند . درآمد ناشران تبلیغ با حذف واسطه ­ها و ربات­ها افزایش می­یابد. علاوه‌ بر این بازگشت سرمایه آگهی‌ دهندگان نیز بهبود یافته و با استفاده از بت اطلاعات دقیق‌تری برای تحلیل وجود خواهد داشت. ماموریت تیم BAT  سامان دادن به فضای تبلیغات است که در آن فعالیت کاربران بدون آن‌ که بدانند مورد ردیابی قرار می‌گیرد ، ناشران در کسب درآمد مشکل دارند و تبلیغ‌کنندگان قربانی ثابت کلاهبرداری‌ها می‌شوند.

آگهی‌دهندگان متضرر می­شوند
آگهی‌دهندگان متضرر می­شوند

Brave چیست ؟مرورگر مربوط به تیم بت چیست ؟

Brave  یک مرورگر متن‌باز است که توسط تیم بت ساخته شده است. مرورگرهای قدیمی ‌این اجازه را می‌دهند که تبلیغات و ترکرها رفتار شما را نظارت کنند. اما مرورگر Brave  با توجه به رعایت حریم شخصی و سرعت، تبلیغات و ترکرهای سرزده را مسدود (بلاک) می‌کند. مرورگر با استفاده از یک سیستم دفترکل که در پس زمینه اجرا می‌شود، به طور ناشناس سایت‌ها و محتویاتی که شما بیشتر وقت خود را صرف آنها کرده‌اید انتخاب می‌کند و به این ترتیب ناشران می‌توانند بر این اساس پرداخت کنند. اگرچه توجه شما دائماً اندازه‌گیری می‌شود، این اطلاعات کاملا ناشناس هستند و اطلاعات خصوصی شما هرگز دستگاه شما را ترک نمی‌کند و به این وسیله مرورگر Brave می‌تواند توجه شما را به یک تبلیغ اختصاص بدهد.

میزان توجه برای هر تبلیغ بر اساس زمان دیده شدن آن تبلیغ و تعداد پیکسل‌های آگهی که نسبت به محتوای مرتبط قابل مشاهده است، محاسبه می‌شود. با استفاده از یادگیری ماشینی (machine learning) که بر روی توجه شما برای تبلیغات مختلف تمرکز دارد، مرورگر Brave می‌تواند تا آگهی‌هایی را که شما بیشتر مایل به دیدنشان هستید ارائه دهد و این یک مزیت برای کاربران و تبلیغ کنندگان است. این تیم بنا بر دلایلی می‌تواند ثابت کند که استراتژی یادگیری ماشینی آن‌ها بیشتر از هر سیستم ترکر واسطه، قادر به تولید محتواست. بسیاری از رمز ارزها معروف ازسیستم استخراج (اثبات کار) یا سیستم سهامداری (اثبات سهام) استفاده می‌کنند تا سکه‌های جدید را در اکوسیستم منتشر کنند.

BAT در این زمینه متفاوت است و تا هنگامی‌که استخر رشد کاربر خالی است، هیچ توکن بیشتری ایجاد نخواهد شد. استخر رشد کاربر برای تشویق مردم برای شرکت در اکوسیستم BAT استفاده می‌شود. کاربران مرورگر Brave تا 5 بت با این شرط که باید از آن بر روی پلتفرم Brave استفاده کنند، دریافت خواهند کرد. اگر از این BAT در مدت 6 ماه استفاده نکنید، آن‌ها از شما گرفته می‌شوند و دوباره در UGP قرار می‌گیرند تا دوباره پخش شوند.


خرید توکن بت

بت را به عنوان جفت معاملاتی بیت کوین در باینانس (Binance)، بیت‌رکس (Bittrex) و لیکوئید (Liquid) می­توان خریداری کرد. همچنین روی این پلتفرم با جفت معاملاتی اتریوم نیز قابل معامله است که البته حجم معاملاتی کمی‌دارد.


قیمت توکن بت

قیمت اولیه این توکن 0.17 دلار بوده و بیشترین قیمت این توکن در ژانویه 2018 به 0.86 دلار رسیده است. قیمت هر واحد این توکن در زمان نگارش این مقاله برابر 0.26 دلار است.

قیمت توکن بت
قیمت توکن بت

کیف پولهای پشتیبانی کننده توکن بت

کیف پولهای پشتیبانی کننده توکن بت
کیف پولهای پشتیبانی کننده توکن بت

6 کیف پول که توکن بت را پشتیبانی می کنند و طبق سایت COINSWITCH بالاترین امتیاز را دارند عبارتند از:

  1. Brave Wallet
  2. Ledger Nano S
  3. Trezor
  4. (MyEtherWallet(MEW
  5. Meta Mask
  6. Trust Wallet

چشم ­انداز توکن BAT

توکن BAT چند چالش بزرگ در پیش دارد: اول رقابت با گوگل و فیس بوک است که غول­های دنیای دیجیتال هستند. اما چالش دیگر تعداد کاربران مرورگر Brave می­باشد. در حال حاضر کاربران مرورگر Brave هشت میلیون در ماه می­باشد. تعداد کاربران این مرورگردر حال افزایش است اما دسترسی به جایگاه Safari و  Chrome در آینده جای ابهام دارد. نیکلاس مرتن میزبان یکی از کانالهای یوتیوب و از فعالان ارز دیجیتال معتقد است که با رشد مجدد بیت کوین BAT یکی از سه دارایی دیجیتال است که بهترین عملکرد را تا پایان سال 2020 خواهد داشت.

” ممنون که تا پایان مقاله توکن بت چیست با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

نرخ توکن سوزی شیبا، سه رقمی شد

نرخ توکن سوزی شیبا، سه رقمی شد

بررسی گذشته‌ی اتریوم توسط سه شخصیت محبوب رمز ارزها

بررسی گذشته‌ی اتریوم توسط سه شخصیت محبوب رمز ارزها

هاسکینسون: صحبت پیرامون کاردانو برای جامعه اتریوم جرم است

هاسکینسون: صحبت پیرامون کاردانو برای جامعه اتریوم جرم است

دارایی نهنگ‌های بیت کوین در پایین‌ترین سطح در 29 ماه اخیر

دارایی نهنگ‌های بیت کوین در پایین‌ترین سطح در 29 ماه اخیر

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

بیشتر بخوانید:  ارز رن REN چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا