صرافی ایرانیکارت
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

برنامه بایدن برای ارز های دیجیتال

بر اساس اسنادی که در روز جمعه فاش شد، بودجه پیشنهادی جو بایدن برای سال 2022 شامل چندین مورد جدید از جمله ارز های دیجیتال است.

سلام کریپتو

این اولین برنامه ی بودجه ای است که دولت بایدن ارائه می‌دهد و در این برابر 2 طرح جدید ارائه شده است که بنا به آنها وزارت خزانه داری ایالات متحده ملزومات جدیدی در مورد اطلاعات دریافتی از موسسات مالی تصویب خواهد کرد و برای این کار بودجه ای دریافت خواهد کرد، این وزارت خانه اطلاعات دریافتی خود را به سرویس درآمد داخلی آمریکا IRS گزارش خواهد کرد.
وزارت خزانه داری ایالات متحده عنوان می‌کند که با تغییرات اعمال شده و مهیا شدن امکان اشتراک گذاری اطلاعات شرکت ها منجر به گسترش اطلاعات آنها در مورد کارگزاری ها می‌شود.
در این سند آمده است:
در این طرح پیشنهادی اطلاعات بیشتری از صرافی های دیجیتال و ارائه دهندگان کیف پول های گرم دریافت خواهد شد که اطلاعات صاحبان غیرآمریکایی دارایی های دیجیتال در هنگام ثبت نام اطلاعات خود را ارائه داده بودند در اختیار مراجع قرار می‌گیرد.
بنا به این سند این طرح در ارتباط با درآمد هایی که بعد از پایان سال 2022 ثبت می‌شوند اجرا خواهد شد.
در این سند همچنین آمده است:
فرار از پرداخت مالیات با استفاده از ارز های دیجیتال یکی از مشکل هایی است که به سرعت در حال رشد است و از آنجا که این صنعت کاملاً دیجیتالی است مودیان مالیات می‌توانند با ثبت نام در صرافی های خارجی بدون خارج شدن از خاک ایالات متحده قوانین مالیاتی را دور بزنند.

بیشتر بخوانید:  آیا موسسه ها در حال فروش بیت کوین خود هستند؟

اطلاعات مردم در اختیار دولت آمریکا

در طرح دیگر این بودجه، ایجاد ساختاری برای گزارش جامع حساب های مالی نیز به چشم می‌خورد؛ بنا به این طرح موسسات مالی باید حساب های کاربری ای که بیش از 600 دلار ارزش دارند را گزارش دهند، در این موضوع صرافی های دیجیتال نیز شامل موسسات مالی می‌شوند.

این طرح ها در حالی ارائه می‌شوند که چندی پیش وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد که موسسات مالی از جمله صرافی های دیجیتال باید تراکنش های بالاتر از 10 هزار دلار را به  IRS گزارش کنند، قبل از این هم شبکه مبارزه با جرایم مالی ایالات متحده یعنی FinCEN طرح مشابهی را ارائه کرده بود.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید

صرافی کوینکده

منبع: CoinDesk


گزیده اخبار :

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا