اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

پیشنهاد افزایش مالیات بایدن روی افراد کمی تاثیر می‌گذارد

یکی از راه های تقویت اقتصاد مالیات است

به دنبال سقوط عمده قیمت در بازار ارز های دیجیتال بخاطر شایعه ی پیشنهاد افزایش مالیات بر سود سرمایه، یکی از افراد دولت بایدن از دو برابر شدن مالیات بر روی افراد بسیار بسیار ثروتمند دفاع کرد.
یک مقام ارشد در دولت بایدن مدعی شد که فقط 0.3 درصد از مودیان مالیات در ایالات متحده تحت تاثیر این قانون جدید قرار می‌گیرند.
وی گفت در مصاحبه ای با فایننشال تایمز گفت:

سلام کریپتو

شواهد نشان می‌دهند که طی سال های اخیر بازار های مالی بسیار سودده بوده اند و ما درآمد کمی از مالیات بر سود سرمایه کسب کردیم و یکی از راه های تقویت اقتصاد مالیات است.

طبق برنامه بایدن، نرخ مالیات بر سود سرمایه افراد ثروتمند از 20 درصد به 39.6 درصد خواهد رسید و منظور از افراد ثروتمند کسانی است که بیش از یک میلیون دلار درآمد دارند و نرخ سود در بازار سهام آمریکا برای این افراد نیز به 43.4 درصد خواهد رسید.
این مقام دولت بایدن خاطرنشان کرد که این طرح یکی از طرح های بایدن بود که در مناظره های انتخاباتی مطرح شد و به معنای این است که نیاز به اصلاح اساسی در بسیاری از قوانین مالیاتی در رابطه با ثروتمندان آمریکا داریم.
پس از این شایعه بازار ارز های دیجیتال و بازار سهام آمریکا دچار فروش عمده و ترس شدید شدند و بیت کوین به عنوان پادشاه ارز های دیجیتال با فشار فروش زیادی رو به رو شد که منجر به افت قیمت آن و رسیدن به سطح قیمتی 47500 دلار شد. بازار سهام آمریکا نیز ضرر شدیدی از این شایعه دید.
بسیاری از سرمایه گذاران از این طرح پیشنهادی بایدن انتقاد کردند و برخی این طرح را ظلم شدید علیه مردم خواندند، باید دید که آیا این طرح تصویب خواهد شد؟

بیشتر بخوانید:  فروش یک توکن عجیب NFT با قیمت 400 هزار دلار

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph

صرافی ایرانی کارت

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا