اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تغییر نظر Bill Gates نسبت به بیت کوین

salamcrypto

بنیان گذار مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین مردان جهان دیگر نسبت به بیت کوین بدبینانه نگاه نمی‌کند و موضعی خنثی نسبت به این ارز دیجیتال دارد. با این حال او می‌گوید که ارز دیجیتال یک نوآوری ست که دنیا بدون آن جای بهتری خواهد بود زیرا فعالیت های مجرمانه با ارز دیجیتال تسهیل شده اند.
بیل گیتس روز پنجشنبه در دو مصاحبه جداگانه در مورد ارز های دیجیتال صحبت کرد. یکی از آنها با CNBC بود که در آنجا از او سوأل شد که در مورد بیت کوین چه نظری دارد و گیتس به سادگی پاسخ داد:
” من بیت کوین ندارم، من مخالف آن نیستم بلکه نسبت به آن خنثی هستم.”
وی در ادامه افزود: بیت کوین فقط بر اساس هیجان و دیدگاه دیگران در مورد آن بالا و پایین می‌شود و من توانایی پیش بینی آن را ندارم.
بنیانگذار مایکروسافت افزود: من فکر می‌کنم انتقال پول به شکل دیجیتالی تر و کاهش هزینه ی معامله ها کاری ست که بنیاد گیتس در کشور های در حال توسعه انجام می‌دهد. ما در اینجا می‌توانیم تراکنش ها را برگردانیم و شفافیت کاملی داریم، دیگر تخلف مالیاتی و کارهای غیر قانونی در کار نیست.
مصاحبه دیگری که در آن گیتس در مورد ارز های دیجیتال حرف می‌زند همان روز و با نشریه The Wall Street Journal انجام شد و در آن از او پرسیدند که بدون کدام تکنولوژی دنیا جای بهتری خواهد بود و او گفت:
روشی که امروزه ارز های دیجیتال کار می‌کنند فعالیت های مجرمانه را امکان پذیرتر می‌کند. خوب است که از شر آن خلاص شویم.
با این حال گیتس به سرعت افزود: من باید به اسلحه های زیستی هم اشاره می‌کردم. آین سلاح ها واقعا چیز بدی هستند و ما نباید برای آن فناوری داشته باشیم.
طبق لیست میلیاردر های  FORBES در زمان این مصاحبه ها گیتس با دارایی خالص 124 میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار دارد. اولین نفر در این لیست مدیرعامل آمازون یعنی جف بزوس با 189 میلیارد دلار سرمایه خالص و پس از وی مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس یعنی ایلان ماسک با 182 میلیارد دلار و سپس برنارد آرنو با 159 میلیارد دلار است.
منبع: bitcoin.com

بیشتر بخوانید:  دانشجویی خوش شانس بیش از 4 میلیون دلار بیت کوین دارد!

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا