بیوگرافی

آدام بک Adam Back کیست ؟ | توسعه دهنده بیت کوین

بیوگرافی آدام بک (Adam Back):

آیا نام آدام بک را تا به حال شنیده اید؟؟؟؟آیا میدانید چرا او در حوزه ی ارز های دیجیتال شهرت دارد؟؟؟

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

جالب است بدانید او جزو اولین کسانی است که گمان می رفت خالق مرموز بیت کوین باشد ولی تاکنون نتوانستند این موضوع را به اثبات برسانند.در ادامه بیشتر به این موضوع میپردازیم و بیشتر با او آشنا میشویم پس در این متن با ما همراه باشید.

آدام بک (Adam Back) یک مختصص رمز نگار و یکی از توسعه دهندگان در حوزه ی بیت کوین محسوب می شود ؛ که شهرت وی در زمینه ی ارز های دیجیتال به خاطر اختراع هش کش (Hashcash) در سال 1997 و کمک به توسعه ی هسته ی بیت کوین می باشد.وی مردی 50 ساله است (متولد سال 1970) که در انگلیس متولد شده و دارای دکترای علوم کامپیوتر از دانشگاه اکستر است.

کوین کده

در سال 2014 آدام با شرکت بلاک استریم (Block Stream) همکاری هایی داشته با هدف توسعه ی بیت کوین, البته لازم است بدانید که هم اکنون مدیر عامل این شرکت نیز می باشد و فعالیت این شرکت در حوزه ی بلاکچین تاکنون بسیار خوب بوده و قبل تر یک زنجیره ی جانبی در شبکه ی بیت کوین ایجاد کرده که لیکوئید (Liquid) نام دارد.

او یکی از هشت نفری است که ساتوشی ناکاموتو در وایت پیپر اولیه ی بیت کوین نامش را آورده بود . به همین دلیل حدس می زدند ساتوشی باشد . در سال 2020  فیلمی دریوتیوب منتشر شد که ادعا می کردند آدام مخترع مرموز بیت کوین است ولی تاکنون مشخص نشده است.

یکی از گزینه های ساتوشی بودن همین آقای آدام بک است زیرا مخترع هش کش و توسعه دهنده ی بیت کوین می باشد. اما او همیشه انکار کرده و همچنان معتقد است هویت ساتوشی نباید فاش شود . دلیل حرف هایش را این چنین توضیح داده است که بیت کوین طلای دیجیتال است و شما طلایی که خالق داشته باشد نمی خواهید. این حرف نشان دهنده ی این است که حتی اگر ساتوشی هم باشد هویت خود را فاش نمی کند. آدام بک طبق گزارشی اعلام کرد با ساتوشی ناکاموتو ملاقات داشته و اظهار نظر کرد که کار عاقلانه ای نیست او خودش را نشان دهد . و بعد از سال ها هنوز این موضوع مطرح است و هویت خالق بیت کوین همانند یک معما باقی مانده است.

بیشتر بخوانید:  الکس تپسکات Alex Tapscott کیست؟ | بیوگرافی بنیانگذار NextBlock Global

عملکرد آدام بک (Adam Back):

آدام بک در یک گزارش افزود وجود 5800 آلت کوین باعث کاهش ارزش بیت کوین می شود. و نیازی به این کار نیست و معتقد است بیت کوین به تنهایی برای دنیای ارز های دیجیتال کافیست . و نیازی به پروژه های فرعی دیگری ندارد و افراط گرایی وی در این زمینه باعث شده دوستان زیادی در این حیطه نداشته باشد.

در سال 2018 شرکت بلاک استریم (Block Stream) که آدام بک مدیر عامل آن است شروع به گسترش شبکه ی لایتینگ (Lightning) کرد این شبکه قابلیت محرمانه کردن معاملات و انجام مبادلات اتمی (Atomic Swap) بین زنجیره ها و صدور ارز های سفارشی را دارد که پیشرفت خوبی در زمینه ی رمز ارز ها می باشد.

هیچکس نمی داند که آدام آیا واقعا ساتوشی است یا نه . ولی به نظر می رسد شخصیت ساتوشی برای همیشه یک معما باقی بماند.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fN55a


با افراد بیشتری آشنا شوید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا