بیوگرافی

الیزابت استارک Elizabeth Stark کیست ؟ بیوگرافی مدیر عامل آزمایشگاه های لایتنینگ

بیوگرافی الیزابت استارک (Elizabeth Stark):

از زمان آغاز به کار ارز های دیجیتال ، بیشتر فعالان در این زمینه مردان بوده اند ، الیزابت استارک زنی بود که ثابت کرد با پیشرفت و توسعه در این زمینه سهم خود را برای جامعه بیت کوین ادا کرده است. الیزابت در آمریکا متولد شده و در رشته ی حقوق دانشگاه هاروارد و رشته ی علوم کامپیوتر در دانشگاه ییل به تحصیل پرداخته است.او یک کار آفرین بلاکچین و مدرس است که از اینترنت آزاد نیز حمایت میکند.در واقع علت شهرت وی حمایت از اینترنت آزاد و توسعه ی راهکار های مقیاس پذیر برای بیت کوین است.وی بنیانگذار و مدیر عامل آزمایشگاه های لایتنینگ است, شرکتی که بلاکچین ها را مقیاس می کند.

سلام کریپتو

او به عنوان یک علاقه مند به ارزهای رمزپایه ، یکی از اعضای مرکز سکه Coin Center است (مرکز سکه یک مرکز تحقیقاتی و پشتیبانی تأسیس شده برای حمایت از موضوعات مربوط به سیاست های عمومی پیرامون ارز رمزنگاری شده و روی فناوری های غیرمتمرکز تمرکز دارد ، یعنی بیت کوین ، اتریوم  و… که این مرکزغیرانتفاعی نیزمی باشد).

اگرچه او آنچنان که به نظر جامعه میرسد درگیر آکادمی نیست ، اما با این حال ارتباط خود را با دانشگاه قطع نکرده و همچنین در دانشگاه ییل تدریس می کند . (در هر دو دانشگاه ، او در مورد فن آوری P2P ، پروتکل منبع باز و سایر فن آوری ها تدریس کرده است).

الیزابت به دلیل کار با Lightning Labs ، شرکتی که در حال ساخت یک پروتکل لایه دوم روی بلاکچین کار می کند با هدف کارآیی معاملات برای ایجاد مقیاس پذیری ، بیشتر در صنعت بلاکچین شناخته می شود.

وی همچنین مدرس دانشگاه استنفورد بود و در هاروارد ، عضو هیئت مدیره سازمان دانشجویی Freeculture.org بوده است و گروه فرهنگ آزاد هاروارد را تأسیس كرد ؛که در آزادی اینترنت نقش اساسی داشت و توانست SOPA\PIPA را شکست دهد و18 میلیون نفر را در جهان درگیر این موضوع کند.

صرافی ایرانی کارت

عملکرد الیزابت استارک (Elizabeth Stark):

وی سردبیر مجله حقوق و فناوری هاروارد نیز بود و با مدافعان حقوق بشر هاروارد برای استفاده بهتر از رسانه های جدید برای ارتقا حقوق بشر همکاری هایی میکرد.

بیشتر بخوانید:  جاستین سان Justin Sun کیست ؟ | مخترع ترون

او اخیراً کنفرانس افتتاحیه ویدیوی باز در نیویورک را تهیه کرده و نزدیک به 9000 شرکت کننده را به صورت حضوری در سراسر وب جمع کرده است.به طور منظم در سراسر جهان درباره تقاطع قانون ، فناوری و فرهنگ گفتگو می کند و در زمینه ارتقا دانش مشترک و وب باز با سازمان های بی شماری همکاری هایی داشته است.

آزمایشگاه لایتینگ , یک شرکت نوپا در زمینه ی فناوری می باشد که در حال توسعه ی یک لایه پروتکل باز با قابلیت دسترسی به بلاکچین است و برای کمک به مقیاس پذیری بلاکچین طراحی شده است.

با مقیاس پذیری ، به جای فرآیند معمول که برای تأیید تراکنش ها اطلاعات به همه گره ها پردازش می شود ، این پروتکل تعداد گره های درگیر در معاملات فردی را ساده می کند به این ترتیب ، زمانی که معاملات انجام می شود سریعتر از حد معمول خواهد بود و هزینه های معقول تری در پی خواهد داشت.

با این حال این نوع معاملات مزایا و معایبی هم دارند, از آنجا که معامله برای امضای معاملات نیاز به رضایت هر دو طرف دارد ، عدم دسترسی یکی از طرفین می تواند منجر به لغو معامله شود, توجه به این نکته مهم است که این اثر رعد و برق فقط برای بیت کوین است بلکه در بلاکچین های دیگر نیز موثر نیست.

منبع : زوم ارز


با افراد بیشتری آشنا شوید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا