بیوگرافی

امین گان سیرر Emin Gun Sirer کیست؟ | بیوگرافی طراح رمز ارز AVAX

بیوگرافی امین گان سیرر (Emin Gun Sirer):

آیا تا به حال نام امین گان سیرر را شنیده اید و میدانید چرا در حیطه ی ارز های دیجیتال مشهور شده است؟؟

سلام کریپتو

وی به خاطر مشارکت و توسعه دادن سیستم های همتا به همتا, سیستم عامل ها و شبکه های رایانه ای مشهور است و در حال تحقیق بر روی امنیت شبکه, سیستم های همتا به همتا (P2P) و ارز های دیجیتالی می باشد و همچنین, وی در سال 2003 رمز ارز آواکس AVAX اولین ارز دیجیتالی که بر اساس پروتکل اثبات کار (Proof of work)  و سیستم کارما (Karma System)  طراحی کرده است.امین گان سیرر (Emin Gun Sirer) درترکیه متولد شده ولی در حال حاضر در آمریکا اقامت دارد.

سیرر دبیرستان در کالج رابرت درس خوانده و مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه پرینستون (Princeton University) گرفته و همچنین تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه واشنگتن (University of Washington)  به پایان رسانده است.

امین گان سیرر دانشمند کامپیوتر ترک-آمریکایی است که در حال حاضر دانشیار علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل (Cornell University), که یکی از دانشگاه های معتبر آمریکاست می باشد.

همچنین مدیر مشترک IC3 است (در واقع IC3 با جمعی از متخصصان در حوزه مالی و بانکداری، کارآفرینان و جوامع نرم‌افزاری منبع‌ باز همکاری میکند تا راه ‌حل‌ های مبنی بر زنجیره ی بلوک را از اثبات مفهوم امروزی به سیستم‌ های سریع و قابل اعتماد مالی فردا منتقل کنند, این پروژه به‌ طور منحصربه ‌فرد نیاز فوری جامعه ی زنجیره ی بلوک به متخصصان جهانی در زمینه ی علوم رایانه ‌ای را برطرف می ‌کند که این تخصص ها شامل بخش‌های مختلف رمزنگاری، سیستم‌های توزیع ‌شده، زبان ‌های برنامه ‌نویسی و تکنیک‌های امنیتی سیستم و…می شود).

صرافی ایرانی کارت

عملکرد امین گان سیرر (Emin Gun Sirer):

امین گان سیرر سیستم عملیاتی اسپین (SPIN) را توسعه داده است، به معنی جایی که پیاده سازی و رابط  کاربری یک سیستم عامل می توانست با اطمینان و در زمان اجرا توسط  کد افزونه نوع امن اصلاح شود.

بیشتر بخوانید:  مایکل نووگراتز Michael Novogratz کیست؟ | بیوگرافی سرمایه گذار وال استریت

همچنین او با تلاش سیستم عامل Nexus را هدایت کرد، جایی که تکنیک های جدیدی را برای تأیید و استدلال در مورد خصوصیات معنایی برنامه های از راه دور توسعه داده است.

البته امین گان سیرر در حال حاضر از تدریس و تحصیل فاصله گرفته و تمام وقت خود را روی ساخت رمز ارز آوا (Ava) متمرکز کرده است وی همچنین بنیان گذار آزمایشگاه های آوا (آوا لبز) می باشد.

سیستم کارما Karma او، که در سال 2003 منتشر شد، که اولین ارز رمزنگاری شده را در واقع یک ارز مجازی برای سیستم‌های همتا به همتا می باشد و مزیت اصلی اش هم این است که توسط هیچ‌ یک از واحدها نظارت و کنترل نمی‌شود, و همچنین پیاده ‌سازی این سیستم و کنترل عرضه و ارزش آن کاملا غیرمتمرکز است.

وی در همکاری با یک گروه تحقیقاتی مقاله, اکثریت کافی نیست  استخراج بیت کوین آسیب پذیر است, را منتشر کرد که در آن حمله به بیت کوین با تنها 1/3 کل قدرت هش است, وی همچنین Bitcoin-NG را یک راه حل مقیاس گذاری برای بیت کوین و Bitcoin Covenants، را یک راه حل امنیتی توسعه داده است. او همچنین یکی از بنیان گذاران bloXroute ، شرکتی است که بر حل لایه فراموش شده شبکه “لایه 0” متمرکز است می باشد.

منبع : زوم ارز


با افراد بیشتری آشنا شوید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا