صرافی کوینکده
بیوگرافی

نیک سابو Nick Szabo کیست؟ | موسس صرافی بیت گلد BitGold

بیوگرافی نیک سابو (Nick Szabo) :

نیک سابو (Nick Szabo)  دانشمند کامپیوتر و رمز نگار معروف آمریکایی است که سی سال دارد وعلت شهرت وی تاسیس صرافی ارز دیجیتال بیت گلد (BitGold) و حمایت از ایده های ارز های دیجیتال همچنین ایجاد قرارداد هوشمند می باشد. وی در سال 1989 از دانشگاه واشنگتن در رشته ی کامپیوتر فارغ التحصیل شد , همچنین مدرک حقوق خود را از دانشکده ی جورج واشنگتن گرفته است و دارای استادی افتخاری در دانشگاه فرانسیسکو ماروکین می باشد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در سال 1998 مکانیزمی برای ارز های دیجیتال غیر متمرکز طراحی کرد که بیت گلد  (BitGold) نامید اما هرگز اجرا نشد.در سال 2008 شخصی مرموز پیشنهادی برای بیت کوین ارائه داد که هویتش هنوز مخفی مانده ولی مردم حدس میزدند سابو همان ساتوشی ناکاموتو باشد . ولی نیک سابو بارها انکار کرده ,تا به حال افراد زیادی وجود داشتند کـه گمان می رفت خالق بیت کوین یعنی ناکاموتو باشند . یکی از اولین گزینه‌ها نیک سابو بود، چرا که او یکی از هواداران پروپا قرص واحد پولی غیرمتمرکز بوده و دلیل دیگر اینکه او قبل از بیت کوین در سال 1998 به دنبال راه‌ اندازی یک ارز دیجیتال به نام بیت گلد (BitGold) بود؛ ولی به دلیل وجود مشکل دوبار خرج کردن، شکست خورد. البته دلایل دیگری هم دارد از جمله محقق مطرح اینترنت اسکای گری (Skye Grey) مدعی شده که سبک نوشته های نیک سابو با نوشته های ساتوشی در وایت پیپر بیت کوین مطابقت دارد البته همه ی این ها فقط احتمال بوده اند و همیشه توسط نیک سابو رد شده اند.


عملکرد نیک سابو (Nick Szabo) :

نیک سابو با عملکرد خوبی که در دنیای رمز ارز ها داشته باعث شهرت خود در سطح جهانی شده است. و البته او جزو اولین کسانی است که با این پروژه ی بزرگ همکاری داشته است.

بیشتر بخوانید:  امین گان سیرر Emin Gun Sirer کیست؟ | بیوگرافی طراح رمز ارز AVAX

نیک سابو در سال 1994 ایده ای مطرح کرد که با کمک آن شرکت ها می توانستند بدون نیاز به اعتماد شخص ثالث قرارداد هایشان را بین هم منعقد کنند.سابو این قرارداد ها را در فضای رمز نگاری شده به صورت کد رایانه ای قرار داد که هر وقت تمام شرایط قرارداد اجرا شود نرم افزار به صورت خودکار قرارداد را آزاد می کند. سال ها بعد کتابی به نام قرار داد هوشمند :ساخت بلاک برای بازار های دیجیتال آزاد, نوشت ولی در آن زمان تکنولوژی پیشرفت چندانی نداشت و هنوز بیت کوین خلق نشده بود به همین دلایل ایده اش عملی نشد . تا اینکه سال 2009 بیت کوین خلق شد و فناوری بلاکچین را معرفی کرد و سابو توانست بسیاری از ایده هایش را روی بیت کوین ارائه دهد و هم اکنون شرکت های زیادی از این قرار داد ها استقبال می کنند.

در سال 2015 که ویتالیک بوترین اتریوم را تاسیس کرد اولین بار از قرارداد های هوشمند استفاده کرد.وی در یکی از سخنرانی هایی که درباره ی بیت کوین داشت گفت بهتر است بانک مرکزی در سراسر جهان از بیت کوین برای تامین ذخایر خود استفاده کند. همچنین وی افزود در مناطقی که ثبات ندارند و سیستم های پولی غیر قابل اعتمادند بهتر است از ارز دیجیتال استفاده شود. البته نیک همیشه یکی از حامیان شبکه ی لایتینگ بوده و بسیار هم از این شبکه راضی می باشد.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fN54D


با افراد بیشتری آشنا شوید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا