تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل بیت کوین امروز 03 شهریور 1400 | تحلیل تکنیکال Bitcoin

تحلیل بیت کوین امروز 03  شهریور 1400، همراهان همیشگی زوم ارز سلام، با تحلیل تکنیکال دیگری از بیت کوین در خدمت شما  هستیم

سلام کریپتو

ما در تحلیل های قبلی یک ترند صعودی قوی داشتیم که قیمت بیت کوین در گذشته به این ترند صعودی که مهمترین ترند صعودی بیت کوین بوده واکنش داشته ، یعنی قیمت روی این ترند ساپورت شده و شیب صعود بیت کوین با شیب ترند تقریبا یکی شده  و میتوانیم انتظار داشته باشیم که باز هم قیمت به این ترند نزدیک بشه و واکنش نشان بدهد. پس نتیجه میگیریم خط روند طولانی مدتی که داریم قیمت بارها به اون واکنش نشان داده و انتظار داریم در آینده هم این اتفاق تکرار بشود. اما در حال حاضر قیمت از ترند فاصله گرفته که هر موقع هم به این شکل بوده مجددا قیمت به ترند صعودی جذب شده که در واقع میشه گفت یکی از خاصیت های ترندها میباشد که قیمت را به سمت خودشون جذب میکنند و خاصیت جاذبه دارند. چند وقت پیش در محدوده 30،000 داشتیم به ترند نزدیک میشدیم که خوشبختانه بدون برخورد بود.

تایم فریم هفتگی
تایم فریم هفتگی

در تایم فریم هفتگی اگر کندل بالای ترند تثبیت بشود مقاومت های پیش روی بیت کوین میتونه محدوده 57،500 و 59،000 باشد و قطعا نمودار قیمتی خیلی صعودی خواهد شد. در غیر اینصورت یعنی در صورت بسته شدن کندل هفتگی زیر ترند محدوده های 40 تا 41،000 بعنوان پشتیبان و حمایتی خواهد بود همچنین شاخص EME10 بیانگر نشانه خوبیست که وقتی قیمت در هر تایم فریمی بالای EMA10 هست یعنی چارت خیلی صعودیه و برای آینده نزدیک احتمال تاچ قیمت با EMA10 بالاست که این موضوع هم به اصلاح قیمت تا محدوده 43 تا 45 هزار دلار در آینده نزدیک تاکید دارد.

تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه در محدوده مقاومتی ترند یک کندل شوتینگ استار ظاهر گردیده که نمایانگر یک الگوی نزولی هست البته با توجه به اینکه تمام شرایط نزولی بودن را دارد چون انتهای یک روند صعودی قرار گرفته و همچنین روی محدوده مقاومتی ترند قرار دارد و همچنین بدنه کندل دیروز هم پایین تر از بدنه کندل شوتینگ استار بسته شده است که نشان دهنده تایید این الگو میباشد یعنی وقتی این الگو ظاهر شد میشود انتظار اصلاح قیمتی 3 یا 4 کندل جلوتر را داشت. همچنین اندیکاتورهای RSI و  اندیکاتور MACD واگرایی منفی آن هم در مقاومت را نشان میدهند که  انتظار اصلاح قیمت داریم و واگرایی ها هم بواسطه زیر صفر بودن هیستوگرام ها دارای اعتبار هستند .

صرافی ایرانی کارت

دامیننس بیت کوین در محدوده حمایتی و در حالت رنج قرار گرفته و انتظار بالا رفتن دامیننس بیت کوین تا 48 درصد محتمل هست که معامله گران باید حسابی از آلت کوین های خودشان مراقبت کنند چون در شرایطی که دامیننس صعودی باشه و بیت کوین نزولی در این شرایط آلت کوین ها ریزش شدیدی را تجربه خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:  تحلیل اتریوم امروز 22 مرداد 99 | تحلیل تکنیکال Ethereum در تایم فریم روزانه

البته با در نظر گرفتن اخبار فاندامنتال که نشان از ورودی استیبل کوین های زیاد به صرافی ها میباشد. باید در نظر داشت  که مردم میخواهند وارد بازار بشوند چون روند صعودیه و همه میخواهند که در بازار حضور داشته باشته باشند بنابراین بازار ممکنه یک اصلاح داشته باشد و بعد از آن همه در جای مناسب وارد معامله خرید بشوند پس از نظر فاندا میتونیم به این نتیجه برسیم که بازار میتواند یک اصلاح داشته باشد تا جاییکه حمایت اول و اصلی 45،500 اتفاق بیافتد و در صورت از دست رفتن این محدوده حمایت بعدی و حیاتی 43،800 هست که در صورت از دست رفتن این حمایت نیز ترند از حالت صعودی خارج خواهد شد.

تایم فریم روزانه

ممنون از اینکه تا پایان ” تحلیل بیت کوین امروز 03 شهریور 1400” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید :

نرگس ظفر

تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا