صرافی ایرانیکارت
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل بیت کوین امروز 13 مهر 1400

تحلیل تکنیکال بیت کوین Btc در تاریخ 13 مهر 1400

همراهان همیشگی زوم ارز سلام، امروز با تحلیل تکنیکال دیگری از بیت کوین در خدمت شما  هستیم. بیت کوین در زمان نگارش این مقاله در قیمت 49275 در حال معامله می باشد.

سلام کریپتو

تحلیل بیت کوین امروز 13 مهر 1400

بازه زمانی هفتگی:

کندل هفتگی رمز ارز بیت کوین بسیار پرقدرت بسته شد، و تمام کندل قبلی آن را پوشش داد، که می تواند نشانه پایان اصلاح و شروع موج جدیدی باشد. البته دقت کنید که در بازه هفتگی روند مثبت است، اما در بازه های کوتاه تر در مسیر اصلاح هایی به سمت پایین خواهیم داشت.

تحلیل بیت کوین امروز 13 مهر 1400 بازه زمانی هفتگی
تحلیل بیت کوین امروز 13 مهر 1400 بازه زمانی هفتگی

همچنین EMA 20 هم به سمت بالا با قدرت شکسته شده است. و نشانه خوبی برای ادامه روند بلند مدت است. حالا بیت کوین در مسیر حرکت خود فقط مقاومت محدوده 50000 تا 49500 دلاری را به عنوان سد محکم در پیش دارد. البته مقاومت های دیگری هم سر راه بیت کوین هستند، اما این مهمترین مقاومت است. بعد از شکست آن، در صورتی که تثبیت بدهد، یعنی یک کندل هفتگی بالای 50000 هزار دلار بسته شود، هدف بعدی، 52600 و 54400 دلار ست.

تحلیل بیت کوین بازه زمانی 4 ساعته:

در این بازه زمانی نیز، کندل های آخر نشان میدهد. بیت کوین نه توان شکست مقاومت 49 هزار دارد و نه علاقه ای برای برگشت به سمت پایین. در حال حاضر در محدوده رنجی قرار گرفته. و باید منتظر حرکت بعدی بیت کوین باشیم. هنوز نشانه هایی برای برگشت روند وجود ندارد و همچنان صعودی است.

تحلیل بیت کوین بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل بیت کوین بازه زمانی 4 ساعته

تحلیل بیت کوین بازه زمانی 1 ساعته:

بعد از اولین تلاش برای تست شکست مقاومت 49000، که ناموفق بود، خط روند کوتاه مدت صعودی بیت کوین شکسته شد، اما خط روندی که به عنوان حمایت بعدی مشخص شده بود، به خوبی توانست از اصلاح بیشتر بیت کوین جلوگیری کند، و در قیمت 47000 بیت کوین را متوقف کرد، اما مجددا در یک حرکت جهشی در کمتر از سه ساعت دوباره خود را به مقاومت 49000 رساند.

صرافی کوینکده

در حال حاضر بیت کوین در منطقه ای است که دچار فشردگی قیمت شده و به این معنی است که با مقاومت 49000 به شدت درگیر است، و این یعنی قصد شکستن این مقاومت را دارد، اما در حال حاضر توان آن را ندارد.

بیشتر بخوانید:  تحلیل روزانه پنج ارز بازار

حتی در بازه های زمانی کمتر از 1 ساعت، و در بازه های 15 دقیقه، میتوان یک کانال صعودی کوچک را برای حرکت نوسانی لحظه ای بیت کوین در نظر گرفت. که در صورت شکست کانال می توان هشدار برگشت روند را برای برگشت به سمت حمایت 47000، دریافت کرد. اما به نظر میرسد در این کانال باریک به آرامی به مسیر صعودی خود ادامه بدهد.

تحلیل بیت کوین بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل بیت کوین بازه زمانی 1 ساعته

تحلیل دامیننس بیت کوین:

دامیننس ارز دیجیتال بیت کوین در روزی که گذشت، با رشد 1.74 درصدی به عدد 42.78 درصد رسیده است. و بالاخره بعد از هفته های طولانی، خط روند نزولی خود را شکست.

روند نزولی که 203 روز به طول انجامید، و باعث ریزش قیمت بیت کوین از محدوده 64 هزار شد. البته به نمودار دقت کنید که این بازه زمانی هفتگی می باشد و همان طور که میبیند کندل ها، هنوز زیر مووینگ 20 دوره ای هستند، و قطعا در مسیر صعود برگشت هایی هم داریم. اما امیدها برای شروع روند بلند مدت صعودی بیت کوین بیشتر شده است.

دامیننس بیت کوین بازه زمانی هفتگی:

دامیننس بیت کوین بازه زمانی هفتگی
دامیننس بیت کوین بازه زمانی هفتگی

منبع: زوم ارز


بیشتر بخوانید:

جعفر اخوان

تحلیلگر بازارهای مالی شامل، ارز های دیجیتال، بورس و فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا