صرافی ایرانیکارت
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل بیت کوین امروز 21 مهر 1400

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC در تاریخ 21 مهر 1400

همراهان همیشگی زوم ارز سلام، امروز با تحلیل تکنیکال دیگری از بیت کوین در خدمت شما هستیم. بیت کوین در زمان نگارش این مقاله در قیمت 56308 در حال معامله می باشد.

سلام کریپتو

تحلیل بیت کوین امروز 21 مهر 1400

بازه زمانی 4 ساعته:

روز قبل ارز بیت کوین نوسانات زیادی داشت، و بعد از گذشت چند روز دوباره بازار هیجاناتی به خود دید. بعد از اینکه بیت کوین حمایت 56 هزار را نتوانست حفظ کند و آن را رو به پایین شکست، قیمت تا محدوده ای که روز قبل اعلام شد، ریزش داشت. حتی کمی پایین تر هم رفت. تا اینکه در قیمت 54 هزار متوقف شده، و به سرعت به سمت بالا برگشت.

خروج از کانال صعودی همیشه به منزله این نیست که بلافاصله، روند نزولی می شود. اگر بیت کوین باز هم زیر 56 هزار بیاید، این روند میتواند مدتی در محدوده 52 تا 56 هزار رنج بزند. حتی تا محدوه 52 هزار هم نمیتوان گفت که روند در بازه زمانی 4 ساعته، نزولی شده. زیرا که آخرین موج صعودی، حرکت خود را با شکست قوی محدوده 52 هزار شروع کرد، و کندل پرقدرتی را تشکیل داد.

تحلیل بیت کوین امروز 21 مهر 1400 بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل بیت کوین امروز 21 مهر 1400 بازه زمانی 4 ساعته

اما در بازه زمانی 1 ساعته میتوان گفت که اگر بیت مجدد زیر 56 هزار بیاید، روند نزولی می شود. اگر قیمت بیت کوین نتواند مجددا بالای 56 هزار ثابت بماند، دوباره به محدوده ای که شب گذشته به آن واکنش داد، برمیگردد. حتی امکان ریزش تا قیمت 53 و 52 هزار نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید:  تحلیل بیت کوین امروز 13 مهر 1400

تحلیل بیت کوین بازه زمانی 1 ساعته:

دراین بازه زمانی، بیت کوین کار سختی را برای ادامه حرکت صعودی پیش رو دارد. زیرا در محدوده مقاومتی که اندیکاتور Ichimoku نشان میدهد، دچار فشردگی قیمت شده است. البته تا زمانی که بالای 56 هزار بماند، می تواند برای ادامه مسیر به سمت بالا حرکت کند. زیرا مووینگ های تنکانسن و کیجونسن حمایت خوبی را در محدوده 55500 تا 56 هزار دارند. بیت کوین بعد از ریزش توانست به سرعت خود را بالای این مووینگ ها برگرداند.

صرافی کوینکده
تحلیل بیت کوین بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل بیت کوین بازه زمانی 1 ساعته

تحلیل دامیننس بیت کوین:

دامیننس بیت کوین بعد از اینکه در طول دو ماه گذشته، به بالاترین عدد خود رسید، در محدوده نزدیک به 47 درصد که مقاومت خوب و مهمی هم می باشد، متوقف شد، و به منظور اصلاح به سمت پایین حرکت کرد. هم اکنون روی عدد 45.20 قرار دارد. انتظار می رود در محدوده 44.30 حمایت شود.

تحلیل شاخص کل بازار (توتال):

شاخص کل دیروز تا عدد 2.25 اصلاح داد و همان طور که گفته شد، حرکت آن به بیت کوین وابسته است. اگر بار دیگر مجدد به این عدد برگردد، شرایط برای ادامه روند بازار دشوار خواهد شد. در حال حاضر بر روی عدد 2.35 قرار گرفته و کمی شرایط بهتری پیداکرده است. اما همچنان مقاومت مهم 2.40 را پیش رو دارد.

منبع: زوم ارز


بیشتر بخوانید:

جعفر اخوان

تحلیلگر بازارهای مالی شامل، ارز های دیجیتال، بورس و فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا