ریپورتاژ آگهی

دستگاه های ATM بیت کوین در ترکیه و نحوه استفاده از آنها

دستگاه Bitcoin مانند دستگاه‌های خودپرداز سنتی شبیه به یک حساب بانکی هستند و به جای آن کاربر را به طور مستقیم به شبکه بلاک چین متصل می‌کنند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

کیوسک‌های خودپرداز بیت‌کوین بصورت دقیق همان دستگاه‌های خودپرداز سنتی نیستند اما با روشی مشابه کار می‌کنند،اینگونه که اینترنت متصل هستند و امکان قراردادن پول نقد یا کارت اعتباری در ازای معاوضه با بیت‌کوین را دارند. حال این دستگاه ها بدون اینکه به سیسنم بانکی وصل شوند مشتری را مستقیماً به صرافی بیت‌کوین متصل می‌کنند تا به راحتی برای خرید حضوری بیت‌کوین اقدام کنند. مکانهای معمول برای خودپردازهای بیت‌کوین در داخل فروشگاه، رستوران، مرکز خرید یا فرودگاه است. جالب است که بدانید اولین دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال بیت کوین در سه نقطه استانبول (Dolapdere, Bağcılar,Kayışdağı) نصب شدند و مسافران تور ارزان استانبول می توانند از آن نیز به سادگی استفاده نمایند.

چگونه دستگاه ATM بیتکوین را پیدا کنیم؟

علاوه بر مردم این کشور مسافران تور مسافرتی ترکیه نیز می توانند از سایت هایی برای یافتن نزدیک ترین ATM استفاده نمایند

کوین کده

 Coinatmradarمحبوب‌ترین گزینه است که دارای ویژگی‌های مفید بسیاری است و پایگاه داده آن تقریباً 7000 دستگاه گویای ارز دیجیتال را در جهان لیست کرده است

همچنین می‌توانید با استفاده از ارزهای دیجیتال که پشتیبانی می شوند گزینه‌های خریدوفروش و جستجوی خود را محدود کنید و بر روی یک کشور، شهر و مکان خاص تمرکز کنید.

این سایت از جستجو توسط کشورها پشتیبانی می‌کند و جزئیات مربوط به هر دستگاه خودپرداز ذکرشده، مانند آدرس دستگاه، راه های رسیدن به آن، ساعت کار و اطلاعات تماس اپراتور آن را ارائه می‌دهد.

خودپردازهای بیت‌کوین به دلیل دسترسی و هزینه‌های جاری‌شان، معمولاً هزینه‌های معامله را نسبتاً زیاد می‌گیرند که با این سایت می‌توانید این اطلاعات را نیز به‌دست آورید.

پراکندگی دستگاه ATM بیت کوین
پراکندگی دستگاه ATM بیت کوین

معاملات بیت کوین  در ترکیه

معاملات بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده در ترکیه طی چند سال گذشته رو به افزایش بوده است. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد ، عمدتا در دسترس بودن پیشنهادات مبادلات محلی خوب و تورم شدید لیره ترکیه که آن را برای سرمایه گذاری بلند مدت نامناسب می کند.

برای خرید بیت کوین با پول نقد می توانید از نقشه خودپرداز بیت کوین استفاده کنید. خودپردازهای بیت کوین می توانند راهی سریع و آسان برای خرید بیت کوین باشند و همچنین خصوصی هستند. اما این راحتی و حریم خصوصی بهایی دارد. هزینه اکثر دستگاههای خودپرداز 5 تا 10 درصد است.

همانطور که مشاهده می کنید ، ارزش لیر ترکیه (TRY) به طور پیوسته در برابر دلار آمریکا در حال از دست دادن است و تنها در سال گذشته -20٪ کاهش یافته است.

اگر پس انداز شما معادل 100،000 دلار آمریکا در سال 2015 بود ، امروز این مبلغ حدود 40،000 دلار میبود که معادل 60 درصد ضرر در 5 سال است. دلار آمریکا عمدتا در این مدت قدرت خود را حفظ کرده است ، هرچند که همچنان تحت تاثیر کاهش تورم قیمت ها قرار دارد.

آیا می توانم بیت کوین با گیفت کارت در ترکیه بخرم؟

تعدادی سایت وجود دارد که به شما امکان می دهد کارت هدیه را با بیت کوین معامله کنید.

Paxfulیکی از بزرگترین مبادلات همتا به همتا (P2P) در خارج است و طیف وسیعی از گزینه ها را برای خرید بیت کوین با کارت هدیه دارد.

در خریدهایی که با کارت های هدیه به لیره ترکیه انجام می شود ، یک نشانه گذاری شدید وجود دارد ، بنابراین اگر بتوانید از آن با دلار استفاده کنید ، نرخ بسیار بهتری دریافت خواهید کرد.

CoinCola یکی دیگر از بازارهای بیت کوین/کارت هدیه است ، هرچند با گزینه های محدود برای کارت های دارای ارزش TRY. اما گزینه های زیادی برای کارت های اعتباری آمازون ، Google Play ، و Visa/MasterCard/American Express و بسیاری دیگر وجود دارد.

 آیا Coinbase در ترکیه کار می کند؟

Coinbase در دسترس ساکنان ترکیه است.

بیشتر بخوانید:  راه اندازی کلاس مجازی با adobe connect روی سرور

با این حال ، کاربران ترک نمی توانند از Coinbase به عنوان یک فیات درون یا خارج از سطح شیب دار استفاده کنند ، یعنی راهی برای خرید یا فروش ارزهای رمزنگاری شده در Coinbase ترکیه وجود ندارد. کاربران فقط می توانند بین دارایی های مختلف تبدیل کنند و از حساب Coinbase خود به عنوان کیف پول استفاده کنند.

قیمت بیت کوین در ترکیه چقدر است؟

بهترین راه برای بررسی قیمت بیت کوین در ترکیه این است که مبادله دلخواه خود را انتخاب کرده و قیمت را به ارز محلی خود که بیت کوین آخرین بار آن را فروخته است ، بررسی کنید. قیمت یک دارایی فقط این است – ارزش غرامت که اخیراً مبادله شده است. این قیمت در بازارها متفاوت است ، به این معنی که هر صرافی بسته به موانع مختلف ورود و نقدینگی ممکن است قیمت کمی پایین تر یا بالاتر داشته باشد. بنابراین ، قیمتی که بیشترین اهمیت را دارد ، قیمتی است که می توانید با آن معامله کنید. به احتمال زیاد این قیمت در صرافی است که بیشتر از آن استفاده می کنید.

بر اساس نظرسنجی ماه جولای توسط BTCTurk که با همکاری گروه آمار و تحقیقات دانشگاه استانبول انجام شد ، اعتماد به بیت کوین از ابتدای همه گیری 23 درصد افزایش یافت. این علاقه روزافزون در شرایطی ایجاد می شود که بسیاری از مردم با واکنش های غیر رسمی نسبت به شرایط جهانی ، چه از نظر اقتصادی و چه از نظر اجتماعی ، بیگانه شده اند. با این حال ، یک نکته قابل توجه در مورد این مطالعه ، حجم نمونه کوچک 379 نفر است.

آیا بانک مرکزی ترکیه گفته است که با بیت کوین تهدید شده ؟

ترکیه و مردم آن در سالهای اخیر با آثار تورم پولی و بی ثباتی اقتصادی به طرز دردناکی آشنا شده اند. آیا بیت کوین می تواند بخشی از راه حل باشد؟ واکنش رسمی به بیت کوین در ترکیه آهسته و محتاطانه بوده اما نامطلوب نیست.

بیتکوین در ترکیه
بیتکوین در ترکیه

پلتفرم دارایی های دیجیتالی با پشتوانه طلا در ترکیه

هدف اصلی پروژه بیگا ایجاد زیرساختی است که امکان انتقال طلای غیرمادی را با استانداردهای معین و معادل فیزیکی آنها با استفاده از فناوری بلاکچین در امن نگهداری کند. هنگامی که راه حل های فعلی مورد بررسی قرار می گیرد ، مشاهده می شود که بسیاری از دارایی های تولید شده با فناوری بلاکچین توسط دارایی فیزیکی پشتوانه نمی شوند. علاوه بر این ، نوسانات زیادی در ارزش آنها در بازارها مشاهده می شود که هنوز تنظیم نشده است زیرا چنین دارایی های دیجیتالی بر اساس ارزش/دارایی واقعی نیستند. هر دارایی دیجیتالی دارای پایه فیزیکی از پیش تعیین شده ای برای دارایی مربوطه در راه حل های مبتنی بر بلاک چین است. این اطمینان حاصل می شود که یک دارایی غیرمادی بدون ارزش خاص خود می تواند منتقل شود. بنابراین ، اعتماد به این دارایی دیجیتالی ایجاد می شود و از حدس و گمان احتمالی که ممکن است رخ دهد جلوگیری می شود. علاوه بر این ، تمام عملیات انتقال در شبکه بلاک چین باید توسط اعتبارسنجان بدون اطلاع از مبالغ انتقال که طرف انتقال نیستند ، اما در عین حال اعتبارسنجی می شوند. زمان همه انتقالها باید توسط مراجع تنظیم کننده برای دنیای مالی نظارتی قابل پیگیری باشد. BiGA نام اولین دارایی است که به این منظور در این پلتفرم به صورت یکپارچه با سیستم انتقال طلا تولید می شود ، که برای اولین بار در جهان تولید می شود. در این زمینه که کاملاً خصوصی و قانونی است.

Name: BiGA (BIGA)

Location: Istanbul, Turkey.

Website: biga.takasbank.com.tr

با رزرو تورهای مسافرتی ترکیبی، داخلی و یا خارجی آژانس هواپیمایی الفبای سفر، سفری عالی را برنامه ریزی و دنیا را کشف کنید. ارزانترین پکیج های تور استانبول، تور آنتالیا،تور کوش آداسی، تور دبی، تور مالزی، تور تایلند، تور چین، تورهای اروپایی و تورهای لوکس و لاکچری  الفبای سفر  پل ارتباطی میان شما و رویا هایتان هستند. پس کافیست به آدرس (www.alefbatour.com) مراجعه کنید

منبع: آژانس هواپیمایی الفبای سفر|  www.alefbatour.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا