اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

نگران جا به جایی ماینر های چینی نباشید

در چند روز گذشته ترس بی سابقه ای در بازار بیت کوین و سایر رمزارز ها مشاهده شد و اظهارات هشداردهنده مقامات و ارگان های دولت چین منجر به فروش گسترده در بازار ارز های دیجیتال شد و بیت کوین حتی به 30 هزار دلار نیز رسید اما آیا واقعاً باید نسبت به جا به جایی ماینر های چینی نگران باشیم؟
آقای جیانگ زوئر که از سال 2013 وارد این صنعت شده است و از پیشکسوتان استخراج بیت کوین است سعی کرد تا حدی روایات نگران کننده از چین را از بین ببرد.
نخست او تأکید کرد که وزارت دارایی چین هیچگونه تمایل و قصدی برای ممنوعیت استخراج بیت کوین ندارد و همه ی هشدارها بخاطر این است که سرمایه ی عظیمی وارد این صنعت نشود.
وی همچنین متوجه شد که در سال 2013 نیز بیانیه ای مبنی بر ممنوعیت تجارت و استخراج بیت کوین و هشدار نسبت به جرم بودن این کار توسط بزرگترین بانک جین و پنج وزارتخانه ارائه شد ولی هیچگونه تأثیری بر فعالیت مردم نداشت.
همچنین، وقتی که چین  فعالیت  ICO ها را در سال 2017 ممنوع کرد، افراد مجازات نشدند.
طبق گفته های او در بدترین حالت ممکن، مراکز بزرگ استخراج بیت کوین خاموش می‌شوند و ماینر های کوچک به فعالیت خود ادامه می‌دهند و در همین حال، ماینر های بزرگ و متوسط استراتژی خود را تغییر می‌دهند.
مدیرعامل استخر ماینینگ BTC.TOP مدعی شد که شبکه ی بیت کوین حتی با هش ریت کمتر از 50 درصد نیز مقاوم خواهد بود و بنابراین، هیچ گونه تهدیدی بلاکچین بیت کوین را تهدید نمی‌کند.
با این حال، ریگ های ماینینگ بیشتری در خارج از چین به فروش می‌روند و فعالیت ماینرها در آمریکای شمالی و اروپا روز به روز بیشتر می‌شود.
در زمان نگارش این خبر، استخر ماینینگ BTC.TOP مسئول 1.7 درصد از هش ریت بیت کوین است و در یازدهمین استخر ماینینگ بزرگ دنیا است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

بیشتر بخوانید:  دو نهنگ 480 هزار واحد چین لینک خریداری کردند

منبع: U.Today

کوین کده

گزیده اخبار :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا