اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بازار مشتقات بیت کوین ، خلوت شد

نرخ بودجه معاملات آتی بیت کوین، در ۴۸ ساعت گذشته در صرافی‌ها کاهش یافت. این نشان می‌دهد که بازار مشتقات در حال استراحت است و این اتفاق، رالی بیت کوین را پایدارتر می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

نمودار بازار مشتقات بیت کوین

نرخ بودجه معاملات آتی بیت کوین چه قدر است و چرا اینقدر بر قیمت بیت کوین تاثیر گذار است ؟

بازار آتی بیت کوین، از مکانیزمی به نام بودجه استفاده می‌کند. در اصل بودجه باعث می‌شود بازار به تعادل برسدبه‌عنوان مثال اگر خریداران بیشتر باشند، پس این خریداران باید بخشی از پوزیشن خود را به فروشندگان کوتاه‌مدت پرداخت کنند. بگذار بگوییم وقتی یک معامله‌گر ۱۰۰٬۰۰۰ دلار در بیت کوین، در یک پوزیشن باز دارد و نرخ بودجه ۰٫۰۱% است، خریدار باید ۰٫۰۱% از این مقدار را هر ۸ ساعت به فروشندگان پرداخت کند. وقتی نرخ بودجه بسیار بالا باشد این بدان معناست که بازار اساساً توسط خریداران حمایت می‌شودهنگامی‌که بیت کوین در حدود  ۱۸٬۸۰۰ دلار معامله می‌شد، نرخ بودجه بین صرافی‌های بزرگ ۰٫۱ تا ۰٫۲ درصد بود. با توجه به اینکه نرخ متوسط بودجه بیت کوین، در حدود ۰٫۰۱می‌چرخد، پس این مقدار ۱۰ تا ۲۰ برابر بیشتر از حد معمول بود. از آن زمان به بعد نرخ بودجه بیت کوین کاهش یافت، برخی از تحلیلگران دلیل آن را استفاده از الگوریتم TWAP توسط مؤسسات می‌دانند. برخی دیگر معتقد هستند که بازیابی سریع قیمت، امکان تغییر بازارهای مشتق را نیز می‌دهد.

کوین کده

درهرصورت نرخ بودجه شروع به کاهش کرده است، صرافی‌های ByBit و Binance Futures هر دو از تاریخ ۲۵ نوامبر زیر ۰٫۰۵% نرخ بودجه دارند. این نرخ نسبت به نرخ‌های تاریخی همچنان بالاست اما نسبت به هفته گذشته بسیار پایین است.

بیشتر بخوانید:  آیا نهنگ های بیت کوین در حال دامپ کردن دارایی خود هستند؟

معامله گران پیش بینی می کنند که راهی پر از دست انداز در پیش است !

سام تراباکو، یک معامله‌گر بزرگ در تحقیقات آلامدا، هشدار داد که روند قیمت بیت کوین، احتمالاً در کوتاه‌مدت بسیار ناپایدار خواهد بود. او گفت:

هرچند که به نظر می‌رسد این پایین راه است،می‌توانیم روی این موضوع حساب کنیم که این تنها یک دست‌انداز بود، البته یک مسئله دیگر هم ممکن است باشدلیکوئید شدن!

نرخ تأمین مالی بیت کوین بالاتر از حد معمول است، علاقه قابل‌توجهی به بیت کوین وجود دارد و مبادلات بازخرید رکورد بالایی دارد. ممکن است فروشندگان علاقه‌مند باشند با شکست سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار، حق خود را پس بگیرند که این موضوع منجر به نوسانات شدید خواهد شدبه‌عنوان‌مثال در ۲۵ نوامبر، بیت کوین از ۱۸٬۵۰۰ دلار عبور کرد و پس‌ازآن به‌شدت سقوط کرد، ترابوکو توضیح داد این اقدام بسیار ناپایدار به خاطر معاملات با لوریج بالا است.


گزیده اخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا