ارزهای دیجیتالزوم ارز پدیامفاهیم اولیه ترید

آموزش بیت کوین | آموزش بیتکوین Bitcoin به زبان ساده

قطعا تا کنون نام بیت کوین زیاد به گوشتان خورده است، شاید تا به حال از دور و اطرافیانتان شنیده اید که می خواهند بیت کوین بخرند و یا خریده اند و به شما هم پیشنهاد می کنند که خریداری کنید. ما قرار است در این مقاله به شما ، آموزش بیت کوین و آموزش چگونگی بیت کوین خریداری کنید ، آموزش چگونه بیت کوین را بفروشید و یا حتی آموزش اینکه چگونه می توانید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

عناوین مقاله آموزش بیت کوین به شرح زیر است:


[sta_anchor id=”آموزش-بیت-کوین-bitcoin-به-زبان-ساده” unsan=”آموزش بیت کوین BitCoin به زبان ساده” /]

آموزش بیت کوین BitCoin به زبان ساده

بیت کوین نوعی پول دیجیتالی است که به آن ارز دیجیتال هم گفته می شود. بیت کوین را می توان در بستر اینترنت خرید و فروش و یا به اصطلاح ترید  کرد.

بیت کوین  یک نوع پول و یا ارز دیجیتال غیر متمرکز است ، همین امر سبب می شود تا امنیت در هنگام خرید و فروش افزایش یابد. قابل ذکر است که این رمز ارز توسط هیچ اداره مالی ، بانک و یا فردی کنترل نمی شود.

بیت کوین در چندسال گذشته و حتی اخیرا نوسانات فراوانی را در قیمت خود داشته است. در سالهای مختلف نوسانات ( کاهش و یا افزایش ) شدیدی داشته است. همین موضوع سبب شده است تا نظر طرفداران زیادی را نسبت به خود جذب کند.

نام لاتین این ارز دیجیتال BitCoin و نماد تجاری و انحصاری آن BTC است. خالق ارز دیجیتال بیت کوین آقای ساتوشی کاموتو است.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اگر این پول توسط هیچ نهاد و یا دولتی پشتیبانی نمی شود پس ارزش مالی آن چگونه مشخص می شود.

در بازار بورس و سرمایه استقبال مردم است که به یک ارز ارزش می دهد، شناخته شدن و مورد استفاده قرار گرفتن ارز در بین مردم سبب می شود تا این ارز دیجیتال ارزش پیدا کند.


[sta_anchor id=”چگونگی-مشاهده-قیمت-ارز-دیجیتال-بیت-کوین” unsan=”چگونگی مشاهده قیمت ارز دیجیتال بیت کوین” /]

چگونگی مشاهده قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

جهت دیدن قیمت بیت کوین می توانید با مراجعه به سایتهای که در پایین معرفی شده ، قیمت بیت کوین یا هر رمز ارز دیگر را مشاهده نمایید.

1-coin360

2-tradingview

هر دو سایت بالا قیمت لحظه ای بیت کوین و همچنین روند حرکتی قیمت بیت کوین را در بازه های زمانی مختلف نمایش می دهد .

با کلیک بر روی سایت coin360 بلافاصله قیمت بیت کوین را مشاهده می کنید .

اما در سایت تریدینگ ویو بعد از ورود به سایت باید ارز دیجیتال مورد نظر خود را در مقابل دلار یا تتر ( ارز دیجیتال معادل دلار است ) ، سرچ نمایید . مانند شکل زیر:

آموزش بیت کوین - چگونگی مشاهده قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

پس از سرچ بیت کوین در مقابل دلار یا تتر ، نتیجه آن به صورت زیر است:

چگونگی مشاهده قیمت ارز دیجیتال بیت کوین - آموزش بیت کوین - زوم ارز

همچنین می توانید جهت دیدن قیمت بیت کوین در سایت زوم ارز از قیمت لحظه ای استفاده کنید . و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید .

در زمان نگارش این مقاله مورخ 98/12/10 قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال برابر است با 8769.00 هزار دلار آمریکا.

آموزش بیت کوین - عکس سوم


[sta_anchor id=”آموزش-چگونگی-بدست-آوردن-بیت-کوین؟” unsan=”آموزش چگونگی بدست آوردن بیت کوین؟” /]

آموزش چگونگی بدست آوردن بیت کوین؟

بیت کوین را می توان خرید و یا از طریق استخراج نمودن آن را به دست آورد. برای خرید بیت کوین می توانید به سراغ صرافی های آنلاین بروید و با پرداخت ریال به ازای آن بیت کوین دریافت کنید که در ادامه مطلب به آن پرداختیم. و همچنین برای استخراج بیت کوین می توانید مطلب بعدی را مطالعه نمایید.

روش های دیگری هم هستند که می توانید از طریق آن بیت کوین به دست آورید ، برای مثال بعضی از سایت ها و یا اپلیکیشن ها هستند که در ازای تماشا تبلیغات به عنوان پاداش به شما چند ساتوشی می پردازند.

ساتوشی واحد کوچک تری از بیت کوین است ، به عنوان مثال دلار واحد پول کشور آمریکا می باشد. دلار یک واحد از خودش کوچک تر به نام سنت دارد که هر 100 سنت برابر است با یک دلار. ما در مقاله ساتوشی چیست به طور کامل این مسائل را برایتان آورده ایم می توانید با مراجعه ، آن را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید که: ساتوشی چیست؟


[sta_anchor id=”آموزش-چگونگی-استخراج-بیت-کوین-یا-ماین-بیت-کوین:” unsan=”آموزش چگونگی استخراج بیت کوین یا ماین بیت کوین:” /]

آموزش چگونگی استخراج بیت کوین یا ماین بیت کوین:

آموزش بیت کوین - استخراج بیت کوین

به طور کلی استخراج و یا ماین کردن به روشی می گویند که شما توسط یک دستگاه ماینر به صورت انفرادی و یا با اتصال به استخر های موجود بیت کوین ، رمز ارز بیت کوین را بدست آورید.

منظور از ماین کردن یعنی دستگاه ماینر شما شروع به ساخت بلاک ها در بلاکچین و یا به عبارتی کار تایید تراکنش ها را انجام می دهد. و در نهایت در صورت موفقیت به ازای هر تراکنش موفق ، به شما به عنوان پاداش بیت کوین تعلق می گیرد.

شما می توانید برای درک کامل این مطلب به مقاله استخراج چیست؟ و  استخر استخراج Mining Poll چیست مراجعه و آن را مطالعه کنید.


خرید بیت کوین - آموزش بیت کوین

[sta_anchor id=”آموزش-خرید-بیت-کوین” unsan=”آموزش خرید بیت کوین” /]

آموزش خرید بیت کوین

از آنجا که می دانید، ارز دیجیتال بیت کوین را تنها در بستر اینترنت می توان خرید پس برای خرید بیت کوین نیازی نیست که به جا و یا مکانی مراجعه کنیم ، تنها می توانیم در بستر اینترنت از طریق صرافی های آنلاین و یا سایت های معاملاتی خریداری نماییم.

شما برای خرید بیت کوین بهتر است ابتدا به سراغ صرافی آنلاین و یا سایت های معاملاتی معتبر بروید و با ثبت نام و احراز هویت در آن صرافی می توانید در خواست خرید بیت کوین را نمایید . که بعد از ارسال پول صرافی خواستار آدرس کیف پول دیجیتالی شما می شود. سپس صرافی با دریافت آدرس کیف پول شما بیت کوین را  به آن آدرس ارسال می کند .

در این قیمت روند ثبت نام در یک صرافی آنلاین و یا سایت های معاملاتی را به شما می گوییم:

1-بعد از سرچ در اینترنت به عنوان خرید بیت کوین ، صرافی های آنلاین زیادی برای شما در صفحه اول گوگل باز می شود . بر اساس تحقیقاتی که در گذشته انحام دادید یک مورد را باز می کنید . روند اولیه تمام صرافی ها یکسان است.

بیشتر بخوانید:  معرفی 7 برنامه مدیریت خرید و فروش ارز دیجیتال

پس اول باید شروع به ثبت نام می کنید:

آموزش بیت کوین - خرید بیت کوین - عکس اول

بعد از کلیک بر روی اینکه عضو جدید هستیم،با صفحه زیر روبرو می شوید:(برای ثبت نام اصولا پسورد شما باید شامل حرف بزرگ – کوچک – کاراکتر – عدد – و بیشتر از 8 کاراکتر باشد.)

آموزش بیت کوین - ساخت حساب کاربری

سپس باید عملیات احراز هویت را انجام دهید و اطلاعات تکمیلی خود را وارد کنید تا بتوانید از صرافی خرید نمایید.

ما به عنوان مثال روال یک صرافی را به عنوان مثال قرار دادیم. اما تمام صرافی ها روال ثبت نام و احراز هویت آنها یکسان است.

آموزش بیت کوین - وارد کردن اطلاعات شخصی

وارد کردن اطلاعات بانکی خود:

آموزش بیت کوین - وارد کردن اطلاعات بانکی

ارسال مدارک اصلی خود به صورت عکس:

آموزش بیت کوین - ارسال مدارک برای تعیین هویت

اگر موارد بالا را رعایت کنید .احراز هویت شما کامل می شود .و شما می توانید از طریق صرافی آنلاین یا پلتفرم های p2p خرید و فروش بیت کوین را انجام  دهید.

و بعد از انجام این روال سفارش بیت کوین خود را داده ، و به ازای سفارش مبلغ را ارسال نمایید. سپس آدرس کیف پول خود را ارسال می نمایید تا بیت کوین به حساب شما واریز شود.

نکته: خواهشا در ارسال آدرس کیف پول دقت نمایید . چون در صورت ارسال اشتباه آدرس کیف پول ، صرافی بیت کوین را به ولت اشتباهی واریز می کند و دیگر نمی توان پیگیری لازم را جهت برگشت بیت کوین انجام داد و صرافی در این امر مقصر نمی باشد و در اصل بیت کوین شما از دست رفته است.

ما در مقاله چگونه می توانیم ارز دیجیتال بیت کوین را خریداری کنیم؟ به طور کامل شرح داده ایم که چطور می توانید بخرید، در هنگام خرید چه نکاتی را باید رعایت کنید ، احراز هویت صرافی چیست و….، در ادامه با ما همراه باشید.


[sta_anchor id=”آموزش-نگهداری-بیت-کوین:” unsan=”آموزش نگهداری بیت کوین:” /]

آموزش نگهداری بیت کوین:

تمام ماینر ها و یا تریدر ها ارز های دیجیتالشان را در مکانی به اسم کیف پول ( Wallet ) ذخیره می کنند. کیف پول ها انواع مختلفی دارند ، شما می توانید با انتخاب یکی از آن ها ، رمز ارز هایتان را ذخیره کنید.

کیف پول ها عبارت اند از:

  1. کیف پول های سخت افزاری HardWare Wallet
  2. کیف پول های تحت اجرای دسکتاپ Windows و Mac و Linux
  3. کیف پول های تخت وب Wallet Web
  4. کیف پول های تحت اجرای تلفن های هوشمند Android و IOS

با استفاده از کیف پول می توانید دارایی بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر مثل اتریوم لایت کوین و بیت کوین کش و … را ذخیره و نگهداری نمایید. و هر زمان که بخواهید می توانید با کلید خصوصی به رمز ارزهای خود دسترسی پیدا کنید.

شما می توانید با مراجعه به مقاله کیف پول های بیت کوین به صورت کامل با نوع آن ها آشنا شوید.


[sta_anchor id=”آموزش-فروش-بیت-کوین” unsan=”آموزش فروش بیت کوین” /]

آموزش فروش بیت کوین

طریق فروش بیت کوین به دو صورت است:

1-صرافی های آنلاین ( با سرچ در اینترنت می توانید با صرافی های آنلاین آشنا شوید )

2-پلتفرم های p2p (سایت های معاملاتی ) ( این پلتفزم ها اینگونه است که شما می توانید بدون واسطه بیت کوین خود را به فرد دیگری بفروشید)

برای فروش بیت کوین خود چه از طریق صرافی و چه از طریق سایت های معاملاتی باید احراز هویت نمایید که آن را در بالا برای شما شرح دادیم.

قابل ذکر است برای فروش رمز ارز  بیت کوین  مانند باقی معاملات خرید و فروش، هنگام فروش کمی ارزان تر از قیمت آن روز از شما ارز دیجیتال بیت کوین  را می خرند.

شما برای فروش بیت کوین به آدرس کیف پول گیرنده نیاز دارید و در صورت دریافت آدرس کیف پول گیرنده ، می توانید از داخل کیف پول خود آدرس کیف پول گیرنده و همچنین مقدار بیت کوین را وارد کرده سپس دکمه ارسال را بزنید

توجه: حتما در صحیح بودن آدرس کیف پول گیرنده دقت لازم را به عمل آورید.

ما در مقاله چگونه می توانم ارز دیجیتال بیت کوین را بفروشم؟ سعی بر این داشتیم که روش های فروش بیت کوین به صرافی های آنلاین ، افراد حقیقی و وب سایت های معاملاتی را به طور کامل شرح دهیم ، امیدواریم با مطالعه این مطلب با روند فروش این ارز دیجیتال به طور کامل آشنا شوید..


[sta_anchor id=”آموزش-معامله-با-بیت-کوین-در-ایران” unsan=”آموزش معامله با بیت کوین در ایران” /]

آموزش معامله با بیت کوین در ایران

شاید پس از مطالعه این مقاله تا به این قسمت، تصمیم به خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین  و یا استخراج آن گرفته اید، اما این سوال که این کار در ایران قانونی است یا خیر ذهنتان را مشغول کرده است. در این قسمت با ما همراه باشید تا در این باره توضیحاتی به عرضتان برسانیم.

در حال حاضر در ایران از رمز ارز  بیت کوین  در مکان های محدود جهت معامله و خدمات مورد استفاده قرار می گیرد. انتقال آن و یا داد و ستد آن در ایران جرم نمی باشد.اما چون هنوز افراد زیادی با بیت کوین آشنا نیستند ، پس همین مورد باعث محدودیت در معامله بیت کوین می شود.

ما در مقاله آیا ارز دیجیتال  بیت کوین  در ایران قانونی است؟ به طور کامل شرایط ترید ( خرید و فروش ) و یا ماین کردن را بیان کرده ایم.

حال برای اینکه بخواهید با ارز دیجیتال معامله کنید . نیاز است که ارز مورد نظر را از کیف پول دیجیتالی خود به کیف پول دیجیتالی گیرنده ارسال کنید . در این صورت با دریافت آدرس کیف پول گیرنده و یا با استفاده از QR  کیف پول گیرنده می توانید ارز دیجیتال بیت کوین را جابجا نمایید.


آموزش بیت کوین - معامله با بیت کوین

[sta_anchor id=”آموزش-سرمایه-گذاری-بیت-کوین” unsan=”آموزش سرمایه گذاری بیت کوین” /]

آموزش سرمایه گذاری بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین به دو صورت می باشد

  • حالت اول شما ارز دیجیتال بیت کوین را بخرید و نگهداری کنید تا قیمت ارز بالا رود که اصطلاحا به شما Holder می گویند
  • حالت دوم ارز دیجیتال خود را وارد صرافی های بزرگ مثل بایننس نمایید. و به صورت کوتاه مدت شروع به خرید فروش ارز ها و تبدیل رمز ارزها به یکدیگر نمایید که اصطلاحا به این کار ترید می گویند و فردی که ترید را انجام می دهد اصطلاحا تریدر گفته می شود .و اصولا تریدر ها برای ورود به ارز دیجیتال نیاز به آموزش درباره تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دارند.

مقاله آموزش صرافی بایننس را مطالعه نمایید.

ما در مقاله چگونه می توان در ارز دیجیتال بیت کوین سرمایه گذاری کرد؟ کاملا به شما توضیح داده ایم که چگونه می توانید سرمایه گذاری کنید ، مطالعه این مقاله می تواند کمکی برای انتخاب شما باشد.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

عاطفه قاضی حصاری

دکتری معماری کامپیوتر | مولف کتاب آموزش و پرورش | مدرس دانشگاه | محقق و پژوهشگر در زمینه های ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن