ریپورتاژ آگهی

تاریخچه بیت کوین

تاریخچه بیت کوین

به هر پولی که بتوان آن را از طریق اینترنت انتقال داد (نظیر وب مانی، پی پال و بیت کوین)، پول مجازی گفته می شود. پول های مجازی به دو دسته متمرکز و غیر متمرکز دسته بندی می شوند. پول های مجازی متمرکز، تحت نظر موسسه یا شرکتی خاصی فعالیت دارند. پی پال یک نمونه از این پول های مجازی متمرکز است. در حالی که پول های مجازی غیر متمرکز (یا به اصطلاح ارزهای دیجیتال، ارزهای رمزپایه، کریپتوکارنسی Cryptocurrency) توسط هیچ شرکت یا موسسه ای کنترل نمی شوند. تراکنش های رمزارزها توسط پایگاه داده توزیع شده با نام «بلاک چین» انجام می گردد. این ارزها بدون پشتوانه ارزهای دیگر بوده و به صورت یکتا عمل می کنند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال
از علاقه مندان به سفر و گردشگری را دعوت می کنیم تا از تورهای داخلی و خارجی لحظه آخر (نظیر تور ارمنستان لحظه آخری) بازدید نموده و بهترین و مناسب ترین تور را با توجه به قیمت، مقصد و دیگر عوامل موثر انتخاب نمایند.

اهمیت بیت کوین در گردشگری

گردشگران خارجی که به ایران سفر می کنند، به دلیل آنکه نمی توانند از کارت های اعتباری خود نظیر ویزا کارت و مستر کارت استفاده کنند، با مشکلات فراوانی مواجه اند. در صورتی که با رواج یافتن استفاده از ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، این مشکلات برطرف خواهند شد.

بیشتر بخوانید:  خرید ارز دیجیتال در بروکر آرون گروپس

در ایران پلت فرم های بومی متعددی توسط شرکت های دانش بنیان برای فعالیت در صنعت رمز ارزها طراحی و ساخته شده است، اما به دلیل عدم وجود قوانین دقیق و مدون در این زمینه، فعالیت ها و امنیت سرمایه گذاری در این پلت فرم ها زیر سوال رفته است. البته ارزهای دیجیتال نقاط ضعف و نارسایی های خود را دارند، اما مزایای آن ها از معایب شان بیشتر است. یکی از این مزایا، کمک به حل مشکلات پرداخت هزینه ها در صنعت گردشگری است.

کوین کده
اهمیت بیت کوین در گردشگری
اهمیت بیت کوین در گردشگری

به زودی مردم تمامی سفرها و پرداخت های مربوط به سفر خود را با بیت کوین انجام خواهند داد. در حال حاضر نیز تعداد زیادی از آژانس های مسافرتی، هتل ها و کافه در کشورهای متعدد، از قابلیت پرداخت با بیت کوین بهره می برند؛ که این امر، پرداخت را برای گردشگران راحت تر می سازد. امروزه در شهرهایی نظیر نیویورک، توکیو، سنگاپور، تورنتو و لس آنجلس، استفاده از بیت کوین برای انجام پرداخت ها و خرید و فروش ها بسیار رایج است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا