اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بیت کوین سپری در برابر جنگ اقتصادی آمریکا و چین

مدیرعامل فالکون ایکس دلیل اصلی علاقه موسسه ها به بیت کوین را سپری در برابر تورم بیان می‌کند.
مدیرعامل فالکون ایکس، راقو یارلاگادا که شرکتش یک پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال مستقر در کالیفرنیاست که بازار هدف آن موسسه هاست. او با نشریه Decrypt مصاحبه کرد و توضیح داد که چرا سرمایه گذاران موسسه ای در حال هجوم به بیت کوین هستند.
یارلاگادا گفت: اولین و مهم ترین دلیل آن سپری در برابر تورم است، در حالی که جهان برای دوام آوردن در برابر کرونا در حال چاپ پول بیشتر است، کاملاً واضح است که سرمایه گذاران برای حفاظت از پول خود به بازار بیت کوین هجوم میاورند تا بیت کوین در برابر تورم از آنها محافظت کند.
یارلاگادا گفت که دلیل دوم کمتر واضح و مبرهن است و مردم کمتر به آن آگاهند، اما آخرین موسسه هایی که به سراغ فالکون ایکس آمدند همگی این نکته را ذکر کردند: سپری در برابر خطر ژئوپلتیک. با روی کار آمدن دولت جدید ایالات متحده، افراد زیادی وجود دارند که می‌گویند جنگ تجاری بین آمریکا و چین فقط کمی گسترش خواهد شد.
در یک مکالمه ضبط شده بین مورگان بلر و ویتالیک بوترین(خالق اتریوم)، بوترین گفت هرگونه درگیری بین چین و آمریکا برای دنیای ارز دیجیتال مفید است، حتی اگر بصورت کلی به ضرر بشریت باشد.
دلیل سومی که یارلاگادا به آن اشاره می‌کند 7/24 است. موسسات قدردانی می‌کنند که آنها به ارز دیجیتال بدون در نظر گرفتن مرز ها و فاصله ها و در 24 ساعت از شبانه روز به دارایی دیجیتال خود دسترسی دارند.
بازار های بورس آخر هفته باز نیستند اما بازار ارز دیجیتال همیشه فعال است.
فالکون ایکس یک کارگزاری ارز دیجیتال و پلتفرم معاملات دارایی دیجیتال است که در وهله اول به سرمایه گذاران موسسه ای خدمات ارائه می‌دهد. سال گذشته شرکت American Express که اسپانسر اصلی باشگاه برایتون انگلیس هم هست سرمایه عظیمی را به فالکون ایکس سپرد تا برای آنها سرمایه گذاری کنند که هیچوقت این رقم معلوم نشد. از آن زمان تمایل موسسه ها به سرمایه گذاری در بیت کوین رشد کرده است.
یارلاگادا توضیح داد که تسلا یک مثال بسیار خوب برای شرکت هایی که در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند می‌باشد. تسلا این کار را برای محافظت از پول خود در برابر تورم پول های سنتی انجام داد.
بیشتر شرکت ها برای این کار یک الی دو درصد از سرمایه خود را در ارز دیجیتال سرمایه گذاری می‌کنند اما تسلا این گونه نبود و 8 درصد از سرمایه ناخالص خود را سرمایه گذاری کرد که این شرکت را از سایر شرکت ها متمایز می‌کند.
یارلاگادا معتقد است به لطف تعداد و سرمایه ای که موسسه ها وارد بازار می‌کنند حالا قیمت بیت کوین پایدارتر از سال 2017 است.
منبع: decrypt

بیشتر بخوانید:  جان مک آفی: هجمه های سازمان بورس علیه من بسیار زیاد است

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا